برگزاری دو رویداد در قطر؛

اعلام برنامه فدراسیون جهانی تنیس روی میز برای سهمیه های المپیكی

اعلام برنامه فدراسیون جهانی تنیس روی میز برای سهمیه های المپیكی

به گزارش اخبار ورزشی با بیان فدراسیون جهانی تنیس روی میز، به علت شیوع كرونا مسابقات انتخابی المپیك در سطح قاره آسیا با سه ماه تاخیر در محل برگزاری دیگر رویداد گزینشی المپیك یعنی قطر برگزار می شود.جمیل لطف الله نسبی سرمربی تیم ملی تنیس روی میز در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینكه قرار بود مسابقات كسب سهمیه المپیك در سطح قاره آسیا ۱۸ تا ۲۶ فروردین ماه به میزبانی تایلند برگزار شود، از لغو این رقابت ها اطلاع داد و در مورد برنامه جدید اعلام شده از جانب فدراسیون جهانی (ITTF) برای توزیع سهمیه های المپیك توضیح داد.
وی اظهار داشت: در مجموع و طبق برنامه اعلام شده از جانب ITTF دو مرحله رویداد گزینشی برای توزیع سهمیه های المپیك باقی مانده است. یك مرحله از این مسابقات ویژه تیم های آسیایی بود كه قرار بود در تایلند برگزار گردد و در آن برای هر یك از مناطق قاره یك سهمیه در بخش مردان و یك سهمیه در بخش بانوان توزیع شود. در مجموع هشت سهمیه برای این رویداد در نظر گرفته شده بود.
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز از مسابقات ژنرال جهانی قطر بعنوان دیگر رویداد گزینشی مصوب در تقویم ITTF یاد كرد و افزود: برگزاری این رقابت ها هم برای تیرماه پیشبینی شده است. با وجود انتشار كرونا در مورد زمان برگزاری این رقابت ها تصمیمی در خصوص لغو اتخاذ نشده درحالیكه برگزاری مسابقات تایلند در موعد مقرر منتفی شده است.
لطف الله نسبی تصریح كرد: طبق آنچه فدراسیون جهانی اعلام نموده مقرر است مسابقات انتخابی ویژه كشورهای آسیایی هم در قطر و محل برگزاری مسابقات ژنرال جهانی این كشور برگزار گردد. در واقع ابتدا رقابت میان آسیایی برگزار می گردد و سپس شركت كنندگان در مسابقات جهانی.
به گفته وی، دو مرحله رقابت های گزینشی المپیك از ۸ تیرماه در قطر شروع شده و به مدت یك هفته ادامه خواهد داشت. طی این زمان هم طی دو مرحله، ۸ سهمیه توزیع می شود.
همچنین سرمربی تیم ملی تنیس روی میز اظهار داشت كه نوشاد و نیما عالمیان همراه با ندا شهسواری و شیما صفایی تركیب تیم اعزامی به قطر را می سازند.

1399/01/02
23:08:08
5.0 / 5
2696
تگهای خبر: المپیك , تیم , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی