میراسماعیلی :

روزهای خوب جودو کنار ما باشید

روزهای خوب جودو کنار ما باشید

به گزارش اخبار ورزشی، رییس فدراسیون جودو اظهار داشت: روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم که بعد از پایان دوران تعلیق و بازگشت به میادین بین المللی بیش از گذشته ارزشهای عبور از این مسیر نمایان خواهد شد.آرش میراسماعیلی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: چهار سال قبل فراز و نشیب های زیادی داشتیم و اگر تلاش، همدلی و حمایت خانواده بزرگ جودو نبود، شاید عبور از این مسیر سخت امکان نداشت. قبل از حضور من در فدراسیون مسائلی رخ داده بود که در زمان مسئولیت بنده ادامه داشت و نهایت به تعلیق جودو ایران ختم شد. فضای سنگینی را تجربه کردیم که هم در داخل مدیریت می شد و هم در بعد بین الملل از آرمان ها و منافع کشورمان هم دفاع می کردیم و هم راه رایزنی هایی و تعامل با فدراسیون جهانی در پیش می گرفتیم.
وی افزود: از طرف دیگر ما جوانان با آتیه ای داشتیم که نباید اجازه می دادیم سرخورده شده و از تاتامی جودو بیرون بروند. روزهای سختی را به خصوص در دوران کرونا پشت سر گذاشتیم. کار و تلاش بهترین دستاورد این دوران بود. در طول این مدت توجه ما به آموزش و زیرساخت ها بود. تأسیس ۱۲ خانه جودو در سطح کشور و افتتاح فاز نخست آکادمی ملی جودو ایران از این دست کارها بود. همین طور به لحاظ آماری نیز عملکرد قابل قبولی داشتیم و تعداد جودوکاران ما از ۶۰ هزار نفر به ۱۰۰ هزار جودوکار رسید. ضمن این که مسابقات خوبی را برگزار کرده و انگیزه، شور و شوق را در میان جوانان با آتیه بالا بردیم. در بعد بین الملل نیز تفاهم نامه هایی با کشورهای همسایه به امضا رسید و در مسابقات و کمپ های تمرینی شرکت کردیم. در این بخش هم اوج کار ما حضور در بازی های کشورهای اسلامی با تیم های ملی بانوان و آقایان بود. در این بازی ها تیم بانوان عملکرد موفقی داشت و تیم مردان هم در بخش تیمی مدال برنز را کسب کردند.
رئیس فدراسیون جودو با اعلان اینکه ۲۰ شهریور دوره چهار سال تعلیق جودو تمام می شود گفت: بعد از آن دو رویداد مهم پیش رو خواهیم داشت. اول بازی های آسیایی که خیلی برای ما و البته ورزش کشور اهمیت دارد و امید زیادی داریم جودوکاران ما عملکرد خوبی عرضه کنند. سپس مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا که برای ما باارزش است و جودوکاران ما پس از چهار سال به یک میدان رسمی اعزام می شوند و علاقمندان به ورزش خواهند دید که آینده سازان جودو چگونه در این رقابتها مبارزه می کنند. کادر فنی این تیم ها معرفی و به زودی نفرات دعوت شده مشخص و اردوها شروع می شود تا برای حضور در مسابقات روسیه آماده شوند.
میراسماعیلی در مورد بازی های آسیایی هانگژو هم اظهار داشت: برای حضور در این دوره از بازی ها برنامه های خودرا به ستاد مربوطه ارایه داده ایم. بلافاصله پس از برگزاری انتخابات، بعد از جلسه و هماهنگی با کریمی به عنوان مدیر تیم های ملی تکلیف کادر فنی تیم های ملی در رده های سنی مختلف را مشخص کردیم. سرمربیان هم افراد شناخته شده و از قهرمانان تحصیلکرده انتخاب شدند. از روز گذشته هم اردوی تیم ملی شروع شد و طی دو هفته آتی به مسابقات روسیه اعزام می شود. اردوهای تیم ملی نیز از این پس بصورت منظم و پیگیری می شود و تدارک خوبی برای این مسابقات خواهیم داشت.

وی در مورد این که چقدر باید به قول رییس فدراسیون جهانی در خصوص دو سهمیه المپیک امیدوار بود، پاسخ داد: در جلسه آخری که با «ویزر» و رییس اتحادیه آسیا داشتیم، صحبت های نهایی انجام شد و ایشان آمادگی خودرا برای سفر به ایران و مذاکره با مسئولین ورزش کشور اعلام نمود. من هم موضوع را به اطلاع وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک رساندم. آنها نیز پیگیر هماهنگی برای وقت ملاقات با رییس جمهور هستند که در زمان سفر رییس فدراسیون جهانی با ایشان هم جلسه ای داشته باشند. در جلسه آخر صحبت هایی بسیار خوبی با «ویزر» داشتیم و نگرانی خود درباب از دست دادن مسابقات کسب سهمیه را به اطلاع وی رسانده و ایشان هم بابیان این که جای نگرانی نیست، قول دادند دو سهمیه برای ایران در نظر بگیرند.
دارنده دو طلا و دو برنز جودو جهان اضافه کرد: با وجود قول های که رییس فدراسیون جهانی داده، اما پس از پایان دوران تعلیق بازهم فرصت است که جودوکاران ما در کوران کسب سهمیه قرار گرفته و برای آن تلاش کنند. البته که کار خیلی سخت و دشوار است. معتقدم شرایط سختی که جودو پشت سر گذاشت را هیچ فدراسیونی تجربه نکرد. روزهایی که همه جانبه چه از طرف یکسری افراد از داخل کشور تحت فشار بودیم و از بیرون هم که به صورتی باید دادگاه CAS را مدیریت کرده، با فدراسیون جهانی رایزنی می کردیم و... چندین جلسه با مسئولان جهانی و آسیایی داشته ایم و به قول های داده شده ایمان داریم ولی دست از تلاش بر نخواهیم داشت.
رئیس فدراسیون جودو به مجمع انتخاباتی فدراسیون هم اشاره نمود و افزود: خدا را شاکریم که مجمع انتخاباتی جودو یکی از بی حاشیه ترین مجامع بود، در این مورد باید از حمید سجادی وزیر ورزش تشکر کنم که شرایط برگزاری مجمع را فراهم نمود. چونکه اگر فدراسیون وارد دوره سرپرستی می شد و یا مجمع به تعویق می افتاد، شرایط بلاتکلیفی به جودو لطمه می زد. برگزاری مجمع بسیار به ما کمک کرد که بتوانیم برنامه ها و کارها را پیش ببریم. البته به همه عزیزانی که نامزد شدند، احترام می گذارم و امیدوار هستم همه دوستان بیایند دست به دست هم بدهیم کارها را پیش ببریم. هیچکس بی نقص نیست و من هم در این دوره چهار ساله نواقصی داشتم و انتقاداتی وارد است. ولی باید با اتحاد و همدلی بین همه ارکان جودو روزهای خوبی را برای جودو رقم بزنیم. روزهای سخت جودو طی شده است، دوست داریم آنها که روزهای سخت کنار ما نبودند، روزهای خوب کنار ما باشند. صمیمانه از خانواده جودو، رؤسای هیأت ها، وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک کمک کردند تا جودو از این بحران عبور کند و جا دارد از همه تشکر و قدردانی کنم.
میراسماعیلی در آخر اظهار داشت: در چهار ساله نخست معایب و نواقصی داشتیم که برای رفع آنها باید دست به تغییراتی بزنیم. اهتمام در تقویت فدراسیون داریم، در کادر فنی تغییرات اساسی داشتیم در بخش های دیگر هم این شرایط را خواهیم داشت. با به انتها رسیدن دوران تعلیق و حضور باردیگر در عرصه های بین المللی کار دشوارتر خواهد شد. باید در رقابت های مختلف حضوری مؤثر و فعال داشته باشیم تا جودوکاران ما یکبار دیگر در سطح اول جودو دنیا مبارزه کنند.


منبع:

1402/01/11
13:01:33
5.0 / 5
225
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی