داورزنی :

در باد قهرمانی بخوابیم شرایط خطرناک می شود

در باد قهرمانی بخوابیم شرایط خطرناک می شود

به گزارش اخبار ورزشی رئیس فدراسیون والیبال با تکیه بر این که عطایی نشان داد قابلیت سرمایه گذاری دارد اظهار داشت: به احتمال بسیار او تا المپیک پاریس سرمربی تیم ملی ایران خواهد ماند.محمدرضا داورزنی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره هدایت تیم ملی والیبال تا المپیک پاریس اظهار داشت: برای تیم های ملی والیبال در رده های سنی مختلف باید برنامه های آینده را مشخص نماییم. برنامه های بلندمدت برای تیم های نوجوانان، جوانان و تیم بزرگسالان که نسل جدیدی از آنها در ژاپن رونمایی گردید، داریم. تیم جوان ایران در قهرمانی آسیا با میانگین سنی ۲۴ سال حضور یافت که این تیم برای المپیک آینده شرایط خوبی دارد.
رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: تا المپیک پاریس، مسابقات مختلفی همچون لیگ ملت ها، قهرمانی جهان، بازی های آسیایی ۲۰۲۲ و … را در پیش داریم که اهمیت بسیاری دارند و مسیری برای رشد، تقویت و بالندگی تیم بزرگسالان تا المپیک پاریس خواهد بود.
نباید در باد قهرمانی بخوابیم
وی افزود: قبول دارم که تیم ژاپن را در قهرمانی آسیا شکست دادیم اما مردم بدانند تیم های چین، ژاپن و استرالیا کار و تلاش خویش را ادامه خواهند داد و ما نباید در باد این قهرمانی بخوابیم که اگر این اتفاق رخ دهد، کسب سهمیه المپیک پاریس خطرناک خواهد شد. تیم های ژاپن و چین تمام تلاش خویش را در ادامه خواهند کرد و هم اکنون هم تیم های ایران، چین، ژاپن و قطر سهمیه مسابقات جهانی را به دست آوردند.
مبتنی بر برنامه تا المپیک پاریس
داورزنی عنوان کرد: مقتدرانه قهرمان آسیا شدیم و راهی مسابقات قهرمانی جهان هستیم اما این را بدانید که باید مبتنی بر یک برنامه مشخص تا المپیک پیش برویم که سهمیه المپیک پاریس برایمان قطعی باشد. تمام تلاش خویش را خواهیم کرد و از مجموعه ظرفیت های کشور به خوبی استفاده می نماییم.
به دنبال کشف استعداد هستیم
رئیس فدراسیون والیبال اضافه کرد: چند سالی است که در رده های سنی پایه از کادر فنی ایرانی استفاده می نماییم. بعد از ست کوویچ، محمد وکیلی زحمات تیم های پایه را کشید. در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان این دوره هم وکیلی هدایت تیم را بر عهده داشت. به دنبال این هستیم تا استعدادها را کشف و از میانگین سنی پایین تر با قد بلندتری نسبت به گذشته استفاده نماییم. زمانی می توانیم در کارمان موفق باشیم و به اهدافمان دست یابیم که تعداد بیشتری از بازیکنان نوجوان را به تیم بزرگسال تزریق نماییم. خوشبختانه تیمی که در مسابقات قهرمانی آسیا استفاده کردیم، همان تیم قهرمان نوجوانان و جوانان جهان بود.
رئیس فدراسیون والیبال افزود: تیم ایران در مسابقات قهرمانی آسیا با میانگین سنی ۲۴ سال همراه با کی کشور دیگر، کم سن ترین تیم مسابقات و هم بلندترین تیم بود و این نوید روزهای خوب را می دهد. حتما باید در کشور فعالیت بیشتری داشته باشیم و پشتوانه هایی را بسازیم که خیالمان برای آینده راحت باشد و در پست های مختلف بازیکنان خوبی در اختیار داشته باشیم.

عطایی قابلیت سرمایه گذاری را دارد
داورزنی در ادامه گفتگویش با خبرنگار مهر ضمن اشاره به بهروز عطایی تاکید کرد: عطایی در سال ۲۰۱۹ عنوان قهرمانی جوانان جهان را برای اولین بار به دست آورد و با تیم بزرگسال هم در قهرمانی آسیا مقابل حریف قدرتمندمان ژاپن پیروز شد و نشان داد که این توانایی در او وجود دارد. عطایی قابلیت اعتماد برای سرمایه گذاری را دارد. فدراسیون نسبت به کادر ایرانی نظر مثبت دارد و از او حمایت می کند اما جلسه کارشناسی را برگزار خواهیم کرد تا پلن هایمان برای نوجوانان و جوانان در یک راستا باشد. هنوز در رده های پایه مشکل داریم و باید کار جدی تری صورت گیرد. اصلاح تکنیک باید صورت گیرد و در دریافت و سرویس عملکرد مطلوب تری داشته باشیم.
روی کادر ایرانی میتوان اعتماد کرد
وی در ادامه درباره برگزاری جلسات کمیته فنی اظهار داشت: تمام این نکات در کمیته فنی بررسی خواهد شد، این جلسات ظرف یک یا دو هفته آینده برگزار می گردد ولی مردم خیالشان راحت باشد، مسابقات ژاپن نشان داد که روی کادر ایرانی می توانیم اعتماد نماییم. به احتمال بسیار زیاد بهروز عطایی تا المپیک پاریس سرمربی تیم ملی خواهد بود.
تصمیم گیری در ارتباط با کاظمی منوط به تصمیم پزشک است
رئیس فدراسیون والیبال در پاسخ به این سؤال که با عنایت به صدمه دیدگی صابر کاظمی، آیا فدراسیون رایزنی خواهد داشت تا این بازیکن با تیم سیرجان در جام باشگاه های آسیا حضور نیابد؟ اظهار داشت: کاظمی با غیرت و تعصب خودش، یکی از مهره های کلیدی ایران در قهرمانی آسیا بود و بعنوان بازیکن پرارزش هم انتخاب گردید. اساسا سلامتی او برای ما مهمتر است. اگر پزشک معالج کاظمی تأئید کند که می تواند والیبال بازی کند، بر مبنای تعهدی که دارد، باید شرکت نماید اما اگر پزشک این تشخیص را بدهد که وی امکان بازی ندارد، اساسا نباید در مسابقات شرکت نماید پس تصمیم گیری منوط به تصمیم پزشک می باشد.
وی در انتها اظهار داشت: تیم سیرجان هم برای ما حکم تیم ملی را دارد چون که نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا است. طبیعتاً تلاش می نماییم تا کمک و مساعدت سایر باشگاه ها را داشته باشیم. منتظر نظر پزشک خواهیم ماند و سپس در این حوزه تصمیم گیری می نماییم. اگر کمکی از دست فدراسیون بربیاید، اساسا در این راه برای جذب بازیکن به باشگاه سیرجان کمک خواهد نمود.


منبع:

1400/06/31
17:08:02
5.0 / 5
351
تگهای خبر: المپیك , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی