كیادربندسری :

حساسیتی برای رفتن به المپیک نداشتم

حساسیتی برای رفتن به المپیک نداشتم

به گزارش اخبار ورزشی المپین باسابقه اسکی ایران اظهار داشت: حساسیتی برای رفتن به المپیک ندارم چون که دوبار آنرا تجربه کرده ام و برای حسین ساوه شمشکی آرزوی موفقیت می کنم.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از چند روز دیگر به میزبانی چین شروع می شود. هیچکس چهار سال قبل تصورش را هم نمی کرد المپیک ۲۰۲۲ در سایه کرونا و در شرایطی که مردم جهان پس از دو سال هنوز با آن دست و پنجه نرم می کنند و با تحریم برخی کشورهای غربی برگزار گردد.
کاروان اسکی ایران در این دوره با سه ورزشکار (دو نماینده آلپاین و یک نماینده صحرانوردی) به المپیک می رود. در اسکی صحرانوردی المپیکی شدن سیدستار صید با فاصله از رقبا مشخص بود ولی در اسکی آلپاین بخصوص در بخش مردان شرایط متفاوت بود و رقابت فشرده و تنگاتنگ.
فدراسیون اسکی رقابتهای ترکیه و چهار هفته مسابقات بین المللی داخلی را ملاک انتخاب نمایندگان آلپاین اعلام نمود. در انتها هفته سوم تکلیف نماینده بانوان ایران مشخص شد ولی قرار بود نماینده مرد کشورمان بعد از هفته چهارم مشخص شود. با این وجود شرایط جوی چند بار برگزاری رقابتها را به تعویق انداخت تا جایی که در نهایت بدون برگزاری رقابتهای هفته چهارم نماینده مردان هم که در رقابتهای پیشین بهترین پوئن فیز (امتیاز جهانی) را کسب کرده بود معرفی شد؛ اتفاقی که البته با حواشی همراه بود و ناراحتی و عدم رضایت بعضی از رقبایش را به همراه داشت چون که معتقد بودند رقابتهای انتخابی باید به صورت کامل برگزار می شد.
مصاحبه خبرنگار مهر با محمد کیادربندسری چهره سرشناس اسکی و المپین دو دوره بازی ها در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ و تنها مدال آور بازی های آسیایی زمستانی را می خوانید:
* خبرگزاری مهر- آقای کیادربندسری سال جاری شما در فهرست اعزامی به المپیک زمستانی نبودید، البته مسابقات انتخابی هم ناتمام ماند. در این مورد توضیح می دهید؟
- محمد کیادربندسری: پیش از هر چیز انتخاب حسین ساوه شمشکی را بعنوان نماینده ایران به المپیک تبریک میگم و برایش آرزوی موفقیت می کنم. ابتدا قرار بود پوئن فیز (امتیاز جهانی) مشخص نماید چه کسی به المپیک می رود اما برخی دوستان وقتی دیدند نتیجه باب میلشان نمی گردد تصمیم گرفتند پوئن را محدود به چند رقابت انتخابی کنند. در مورد بحث انتخابی مقرر شد بهترین امتیاز جهانی هر رشته را در ۱۶ مسابقه، ۸ مسابقه مارپیچ کوچک و ۸ مسابقه مارپیچ بزرگ محاسبه کنند و بهترین نفر به مسابقات معرفی شود.
شروع مسابقات در چهار روز از رقابتهای بین المللی ترکیه بود و پس از برگشتن از ترکیه با شیطنت برخی از عوامل که به نظرم به طور عمده از افراد مغرض و حامی اشخاص خاص و فاقد اطلاعات کافی بودند به جای رایزنی با پیست های استاندارد دارای شرایط خاص برگزاری انتخابی مثل دربندسر برای برگزاری مسابقه، مسابقات مارپیچ بزرگ را به پیست توچال بردند. هرچند توچال میزبانی خیلی خوبی را برای این رقابت ها داشت و باید از تمامی پرسنل مجموعه تشکر نماییم اما باید بپذیریم اختلاف ارتفاع، ساده بودن پیست، برف نرم و شیب نداشتن مسیر مسابقه در حدی که انتخابی المپیک برگزار گردد نبود، اما با اصرار دوستان مسابقات در آنجا برگزار شد و عملاً شانس من برای گرفتن امتیاز جهانی در مارپیچ بزرگ کم شد.
* شما در مارپیچ بزرگ قوی تر هستید و به این دلیل از لغو رقابتهای هفته پایانی در این بخش انتخابی ناراضی هستید؟
- چهار مسابقه برگزار و دو مسابقه به علت بدی هوا لغو شد که مقرر بود آن مسابقات را تکرار کنند. مسابقه به پیست دربندسر آمد و یک مارپیچ بزرگ و ۳ مارپیچ کوچک برگزار شد که مجموع این مسابقات ۷ تا مسابقه مارپیچ کوچک و ۵ مارپیچ بزرگ بود. با این حساب یک مارپیچ کوچک و ۳ مارپیچ بزرگ باقی ماند که قرار بود این هفته برگزار گردد اما شرایط بد جوی بهانه ای شد که این مسابقات کنسل و نفر اعزامی را معرفی کنند.
هرچند حسین ساوه شمشکی اسکی باز شایسته ای و مثل برادر بزرگ تر من است و از این که وی برای اعزام به المپیک انتخاب شده است هیچ ناراحتی ندارم اما انتظار می رفت فدراسیون و کمیته فنی فدراسیون به تعهدات و امضای خودشون پای مصوبه انتخابی پایبند بودند و انتخابی را به پایان می رساندند تا عدالت اجرا شود.
* در دوره فدراسیون قبل هم یکبار به دلیل بحث و شائبه تبانی در پیست دیزین قید شرکت در رقابتهای قهرمانی جهان را زدید. دیگر شاهد این اتفاق در اسکی نبودید؟
- درمورد بحث تبانی که سبب شد دو دوره به نشانه اعتراض به مسابقات قهرمانی دنیا نروم هنوز هم پشیمان نیستم چون پای حق و مردانگی ایستادم اما خوشبختانه دیگر تکرار نشد، البته شاید چون در مسابقات انتخابی حضور داشتم اتفاق نیفتاد.
* به نظر می آید سال خوبی نداشتید بخصوص این که سال جاری به بیماری کرونا هم مبتلا شدید در این مورد توضیح می دهید؟
- در دو سال قبل شرایط خوبی در زندگی شخصی نداشتم و ذهنم به شدت درگیر و آشفته بود اما با شروع سال جدید ورزشم را به صورت جدی شروع کردم که تا حدودی از مشکلات زندگی دور شوم اما متأسفانه دقیقاً پیش از شروع فصل اسکی کرونا گرفتم و ۲۶ روز درگیر بودم که این وقفه و بیماری نتیجه تمام زحماتی که برای آمادگی جسمانی کشیدم را به حداقل رساند اما مشکل اصلی من عدم تمرکز به هدف و آشفتگی ذهنی بود که این مساله مهم ترین دلیل برای بهتر نبودنم شد.
* محمد کیادربندسری تا چه زمانی در اسکی قهرمانی می ماند و آیا در المپیک بعدی وی را خواهیم دید؟
- سوال دشواری است، حالا که برگشتم و برای این راه هزینه کردم ترجیح می دهم تا وقتی که توانایی مسابقه دادن را دارم بمانم اما نمی گردد به صورت قطعی برای المپیک بعدی در این خصوص صحبت کرد. در دو دوره المپیک شرکت کردم و حساسیتی روی این مساله ندارم. المپیک برای آن کسانی با ارزش است که با کمک دیگران و با وجود عدم صلاحیت برای حتی آوردن نام المپیک به مسابقات می آیند و برنامه المپین شدن دارند. در آخر باز هم برای دوست عزیزم حسین ساوه شمشکی آرزوی موفقیت می کنم هرچند می دانم در المپیک دلش برای من تنگ می شود.منبع:

1400/11/01
12:17:32
5.0 / 5
300
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی