انتخابات فدراسیون هندبال با طعم رابطه، تایید صلاحیت شائبه برانگیز

انتخابات فدراسیون هندبال با طعم رابطه، تایید صلاحیت شائبه برانگیز

اخبار ورزشی: انتخابات فدراسیون هندبال درحالی چند روز دیگر برگزار می شود كه ابهاماتی در مورد این انتخابات وجود دارد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، سپس انتصاب محمدرضا داورزنی بعنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش آئین نامه جدید انتخابات رؤسای فدراسیون های ورزشی در تاریخ چهاردهم شهریور سال قبل ابلاغ گردید. در این آئین نامه تغییرات محسوسی در نحوه ثبت نام و شرایط احراز داوطلبان لحاظ شده بود و برمبنای بند ۸ ماده ۶ آن دارا بودن سوابق قابل قبول مدیریتی گنجانده شد كه شامل سابقه مدیریتی به مدت ۴ سال در نهادها، سازمان ها و فدراسیون های ورزشی، دارا بودن حداقل ۳ سال سابقه اشتغال در یكی از پست های مقامات كشوری سوژه ماده ۷۱ قانون خدمات كشوری، مدیریت باشگاه های حرفه ای ورزش (بر اساس قانون منظور از ورزش حرفه ای تنها رشته فوتبال است)، دارا بودن ۴ سال سابقه مسئولیت انجمن ها ورزشی بانوان، دارا بودن سابقه مدیركلی و همطراز آن، دارا بودن ۶ سال سابقه معاونت تربیت بدنی آموزش و پرورش، داشتن سابقه عالی در مدیریت بنگاه های بزرگ اقتصادی به مدت ۴ سال و داشتن سابقه مدیریت مراكز آموزش عالی به مدت ۴ سال بود.
با نگاهی گذرا به این آئین نامه به این نتیجه می رسیم كه در خیلی از انتخابات فدراسیون هایی كه سپس ابلاغ این آئین نامه برگزار شده ردپای مهندسی انتخابات دیده می شود و خیلی از تأیید صلاحیت ها و همین طور رد صلاحیت ها به صورت سلیقه ای بوده است.
قرار است انتخابات فدراسیون هندبال بیستم اسفند سال جاری اجرا شود و این در حالیست كه تأیید صلاحیت بعضی از كاندیداهای این فدراسیون با شائبه های زیادی همراه می باشد. كاندیداهایی همچون علیرضا پاكدل و مرتضی غلامپور بدون داشتن شرایط كاندیداتوری توانستند صلاحیت مدیریتی خودرا كسب كنند، صلاحیت هایی كه برمبنای رابطه دوستانه رئیس سابق فدراسیون هندبال با داورزنی تأیید شده و این مسئله شائبه مهندسی انتخابات فدراسیون هندبال را بیشتر كرده است.
این كه رئیس یك هیئت برای انتخابات یك فدراسیون تأیید صلاحیت شوند نشان دهنده این مسئله است كه سلایق و روابط بیشتر از ضوابط بر انتخابات فدراسیون ها حكم فرماست. انتظاری كه جامعه ورزش از مسئولان وزارت ورزش دارد این است كه ضوابط در همه ابعاد مجامع انتخاباتی فدراسیون ها پیاده شود تا كسانی كه صلاحیت ریاست فدراسیون ها را دارند بتوانند پیروز انتخابات فدراسیون ها شوند.

1397/12/13
12:58:57
5.0 / 5
4737
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , بدن , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی