بررسی آماری مهر؛

آمار خیره كننده كاراته در تغییر رئیس، رئیس یازدهم كیست؟

آمار خیره كننده كاراته در تغییر رئیس، رئیس یازدهم كیست؟

اخبار ورزشی: انتخابات فدراسیون كاراته در حالی فردا پنجشنبه برگزار می گردد كه آمار این رشته در تغییرات مدیریتی در ۱۵ سال و در بین تمام فدراسیون ها گذشته بی سابقه بوده است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، «رئیس آینده فدراسیون كیست؟»؛ این سوالی است كه جواب آن تا ۲۴ ساعت آینده مشخص خواهد شد اما سوال و نكته مهمتر در مورد آن اینكه آیا رئیسی كه انتخاب می شود، می تواند دوره چهار ساله مدیریت خودرا به اتمام برساند یا خبر؟
تنها رئیس باثبات كاراته ایران در ۳۰ سال اخیر كسی نبود جز حبیب الله ناظریان، رئیس اصفهانی فدراسیون كاراته كه در مقطعی سرمربی تیم ملی هم بود. وی پس از رقابت های ۲۰۰۴ مكزیك و سپس ۱۳ سال مدیریت مداوم از سمت خود استعفا داد و از آن زمان تا كنون روسایی كه با رأی مجمع به دفتر فدراسیون در ورزشگاه شهید كشوری راه یافتند، بیشتر از سه سال دوام نیاورده اند.
بعد از ناظریان، علیرضا سمندر در دو مرحله، مرحوم حاج بهزاد كتیرایی، عباس احمد پناهی و محمدصادق فرجی در دو مرحله مسئولیت ریاست در فدراسیون كاراته را برعهده داشته اند. عالمی، آهی، طباطبایی و آشوری باز در مقاطعی بعنوان سرپرست در فدراسیون كاراته مدیریت كرده اند.
با احتساب ناظریان و سه سرپرست تا كنون هشت نفر در ده مرحله مسئولیت كاراهته را برعهده داشته اند و فردا پنجشنبه مقرر است یازدهمین رئیس برای فدراسیون كاراته انتخاب گردد.
در بین رؤسای فدراسیون ها تنها سمندر و پناهی از اهالی كاراته بودند كه به سبب افزایش حاشیه ها و تنش بین اهالی این رشته مجبور به استعفا شدند. كاراته در زمان مدیریت سرپرست ها كه سه نفر از آنها از خارج مجموعه كاراته بودند، كمترین حاشیه را داشته است. فرجی هم در هر دو مرحله با وجود عملكرد مناسب، پس از نزدیك به دو سال مجبور شد به سبب مسائل شغلی از سمت خود كناره گیری كند
در واقع یك حقیقت تلخ در این بین وجود دارد و آن اینكه كاراته با افرادی از بیرون مجموعه خود بیشتر و راحت تر كاراته كرده و كمتر مشكل داشته است! به هر حال امیدواریم اعضای مجمع بهترین تصمیم را برای آینده كاراته بگیرند.
كاراته یكسال سخت را پیش رو دارد كه در سایه آرامش و مدیریت صحیح می تواند به كسب سهمیه كامل برای حضور در بازی های المپیك ۲۰۲۰ ختم شود.

1397/12/22
17:28:18
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: المپیك , تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی