برانكو چگونه ماندگار شد؟

فرمول جلاد مهربان پرسپولیس برای قهرمانی، حرف هایی كه تغییر نكرد

فرمول جلاد مهربان پرسپولیس برای قهرمانی، حرف هایی كه تغییر نكرد

به گزارش اخبار ورزشی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس كه حالا نامش را بعنوان مرد ماندگار در قهرمانی های این تیم ثبت كرد، با وجود سختگیری هایی كه نسبت به بازیكنانش داشت اما مثل یك معلم مهربان كنار آنها بود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، تیم فوتبال پرسپولیس توانست سومین قهرمانی متوالی خویش را با برانكو ایوانكوویچ كسب كند تا ركورد دیگری توسط این باشگاه و این مربی كروات برای فوتبال ایران رقم بخورد. فوتبال ایران برای نخستین بار شاهد هت تریك قهرمانی یك تیم با یك مربی بوده است تا این تیم در كنار سپاهان اصفهان، تنها تیم هایی باشند كه تا كنون پنج قهرمانی در این مسابقات دارند.
برانكو ایوانكوویچ كه حضورش در فوتبال ایران را با دستیاری میروسلاو بلاژوویچ در تیم ملی آغاز كرد بعد از رسیدن به رأس كادر فنی این تیم و صعود با تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان از كشور رفت تا بعد از سال ها او بعنوان سرمربی یك تیم باشگاهی به فوتبال ایران بازگردد.
برانكو شروع ضعیفی در لیگ باشگاهی فوتبال ایران داشت تا جایی كه این تیم در همان هفته های ابتدایی لیگ پانزدهم در خطر سقوط قرار داشت. با این وجود برانكو به صراحت اعلام نمود به تیمش ایمان دارد و با آنها برای قهرمانی می جنگد. ایمانی كه سبب شد تا سرخ ها در انتها این مسابقات تنها به علت تفاضل گل كمتر نسبت به استقلال خوزستان دوم شوند.
برانكو ایوانكوویچ روند مثبت فنی پرسپولیس را در دوره های بعدی لیگ برتر ادامه داد تا این تیم به قهرمانی در لیگ برتر دوره شانزدهم و هفدهم برسد. پرسپولیس در حالی قهرمانی خود در دو فصل گذشته را جشن گرفت كه كار به هفته آخر نرسید. سرخ ها در سخت ترین سال فوتبالی با هدایت پروفسور خود به نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا رسیدند. تیمی كه از حضور در دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم بود و با كمترین بازیكن به بیشترین جام ها رسید.

فرمولی كه برانكو را هر روز دست نیافتنی تر از گذشته كرده است. سرمربی پرسپولیس در ابتدای فصل جاری رقابت های لیگ برتر در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد اینكه با وجود رفتن برخی بازیكنان كلیدی تیمش چقدر به تكرار موفقیتش اطمینان دارد اظهار داشت: خیلی! تمام و كمال اطمینان دارم. من مطمئنم بازیكنانم مثل من سیر نمی شوند. زیاده خواهی های ما برای كسب بهترین جایگاه در مهم ترین بازی ها ادامه دارد. به خودم و برنامه تیمم اطمینان دارم. به بازیكنانم ایمان دارم. هر وقت قهرمان شدیم بنویسید كه همیشه بیشترین ها را خواستیم و به همین خواسته هایمان ایمان داریم.
سرمربی پرسپولیس با وجود اینكه در سخت ترین روزهای این تیم در فصل جاری رفتار نسبتاً تندی نسبت به گذشته، در واكنش به اشتباهات داوری داشت ولی اجازه نداد شاگردانش به حاشیه بروند.
برانكو فرمول موفقیت خویش را برای تیمش حفظ كرد. وی در نشست های خبری قبل و پس از هر بازی وقتی با این سوال مواجه می شد كه سخت ترین بازی شما فرا رسیده است نظرتان چیست یك جواب تكراری داشت: «مهم ترین و سخت ترین دیدار، نزدیك ترین بازی است».
پروفسور كروات پرسپولیس كه در رختكن این تیم بعنوان یك معلم شناخته می شود در هفته های پایانی لیگ برتر كه سرخ ها نتیجه نمی گرفتند و خیلی راحت از لیگ قهرمانان آسیا حذف شدند بازیكنان خویش را فرا می خواند و به آنها جملات روانكاوانه می گفت. جمله هایی كه سرخ ها را در راه قهرمانی نگه داشت تا به سومین قهرمانی خود برسند. سرمربی سرخ ها در هر مقطعی از زمان وقتی درباره بازیكنان تیمش صحبت كرد آنها را بهترین بازیكنان می دانست.
بهترین هایی همچون محسن مسلمان، گادوین منشأ، رامین رضائیان و پیام صادقیان تا لحظه ای كه پیراهن پرسپولیس بر تن داشتند گلادیاتورهای برانكو خطاب می شدند اما وقتی لیگ به اتمام رسید مقابل درب خروجی قرار گرفتند.
پیرمرد كادر فنی پرسپولیس وقتی سوت آغاز مسابقات زده می شود تمام اعضای تیم را به هر شكل ممكن حفظ می نماید تا به مطلوب ترین نتیجه برسد. سرمربی صبور پرسپولیس با عنایت به رفتار و عملكرد بازیكنان خود، قلم قرمز را در انتها لیگ روی آنها می كشد تا با غربالگری هایش و با همان فرمول همیشگی به فكر تكرار موفقیت باشد.
فرمول موفقیت «جلاد مهربان» پرسپولیس همان نسخه تكراری می باشد با آدم های متغیر: «كسی مهم تر از پرسپولیس نیست».

1398/02/29
14:58:06
5.0 / 5
4463
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی