پشت پرده اتفاقی كه برای سعید ملایی رخ داد

پشت پرده اتفاقی كه برای سعید ملایی رخ داد

به گزارش اخبار ورزشی این روزها همه اخبار جودو پیرامون سعید ملایی می چرخد؛ ورزشكاری كه حضورش در مسابقات قهرمانی جهان در توكیو حاشیه ساز شد.علیرضا جوادی: روز یك شنبه بالاخره سر و كله سعید ملایی، جودوكار ایرانی كه پس از مسابقات قهرمانی جهان توكیو، حاشیه های زیادی پیرامونش بوجود آمده بود، در رسانه ها پیدا شد و اعلام نمود كه در المپیك توكیو زیر پرچم آی اوسی مبارزه خواهد نمود. این اتفاقات یكی از عجیب ترین اتفاقات ورزش ایران در چند ساله گذشته بود چون یكی از امیدهای شانس طلای ایران از بین رفت.

رد پای نتانیاهو و رفقا
رئیس فدراسیون جهانی جودو، یكی از دوستان نزدیك بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم اشغال گر قدس است. از دل فدراسیون جهانی خبر می رسد كه این رفاقت قدیمی به قول و قرارهایی ضد ایران رسیده است. ظاهرا آقای رئیس به او قول داده است كه از بازی نكردن ورزشكاران ایرانی مقابل نمایندگان رژیم اشغالگر قدس در رسانه ها سوء استفاده نماید و كاری كند كه كل كاروان ایران به المپیك نرود. او برای این كار فدراسیون ایران را مجبور كرد تا ملایی را به مسابقات جهانی بفرستند و دو نقشه را طراحی كرد كه درصورتی كه یكی از آنها به نتیجه ننشست، از طریق دیگر وارد شود. پس از حضور ملایی در مسابقات او تمام تلاشش را به كار گرفت تا سعید ملایی با رقیب اسرائیلی اش روبه رو شود، اما شكست ملایی در نیمه نهایی همه چیز را خراب كرد تا او به فكر اجرا كردن نقشه دومش بیفتد. ماریوس ویزر با پیاده كردن طرحش كاری كرد كه ملایی به ایران برنگردد و با مصاحبه در رسانه های مختلف، به هدفش برسد و ملایی هم بتواند زیر پرچم المپیك در معتبرترین رویداد جهانی بازی كند. البته این آخر ماجرا نیست. ویزر برای رسیدن به هدف خود در گام های بعد تلاش دارد كه توپ را به زمین كمیته ملی المپیك بیندازد تا حاشیه های به وجود آمده و ادعای بی اساس آنها مبنی در دخالت های آشكار مقامات ایرانی در عدم رویارویی ورزشكاران كشور با ورزشكاران اسرائیلی از بعد یك رشته بیرون برود و به كل ورزش ایران برسد. اتفاقی شوم كه در نهایت به تعلیق كاروان ایران در رقابت های المپیك بیانجامد. نكته اینجاست كه مسؤلان ورزش ایران نباید اسیر حاشیه سازی ویزر و رفقایش شوند و نباید با مصاحبه كردن های بی جهت زمینه ساز بهانه جویی و جلب توجه مجامع بین المللی برای رخ دادن این اتفاق شوند.

پای نامزد آلمانی در بین است
سعید ملایی پس از صعود از دور گروهی، با دخالت رئیس فدراسیون جهانی حق ارتباط با هیچكس حتی مربی خودش را نداشت و همواره تحت تدابیر امنیتی شدید روی تاتامی می رفت. این در شرایطی است كه تا مسابقه بعدی هم این تدابیر امنیتی ادامه داشت تا هیچ تماسی از سوی ایران با او گرفته نشود. در مسابقه نیمه نهایی هم سعید ملایی تمام تلاش خویش را انجام داد تا مقابل رقیب خود پیروز شود، اما درنهایت شكست خورد تا اصلا پروژه رویارویی با رقیب اسرائیلی روی هوا برود. سعید ملایی هم كه تصمیم داشت كه هر طور شده به مصاف این رقیبش برود، تصمیم گرفت با رئیس فدراسیون جهانی جودو همراه شود و تن به كاری بدهد كه تاكنون سابقه نداشته است. البته سعید پیش زمینه های این مورد را هم داشته است؛ نامزد سعید شهروند آلمان است و او برای چند سال می تواند خارج از ایران زندگی كند.

جودوكار مورد نظر در دسترس نیست
از روز یكشنبه سعید ملایی دیگر با خط ایرانش وارد شبكه های مجازی نشده است. هر تماسی با او با این پیغام كه برقراری ارتباط با مشترك مورد نظر مقدور نیست روبرو می شود اما چطور رسانه های معاند توانسته اند با او مصاحبه كنند؟بر اساس اخبار رسیده ملایی خط ایرانش را خاموش كرده و یك خط بین المللی خریده است. او كه ظاهرا چند بار با رضا صالحی امیری رئیس كمیته ملی المپیك هم حرف زده بوده از روزی كه خطش را خاموش كرده دیگر جواب هیچ فردی از ایران را نداده است.

توییتر فدراسیون جهانی به نام ملایی!
این هم از آن اتفاق های عجیب دیگر است كه افتاده. روز گذشته مسؤلان فدراسیون جهانی به جهت اینكه پیاز داغ ماجرا را زیاد كنند و اجازه ندهند تا آتش آشوب به وجود آمده فروكش كند نام توییتر خودشان را تغییر داده و نوشته اند: «حامی سعید ملایی». دشمنی رئیس دست نشانده اسرائیلی ها با ایران علنی شده است و شكی وجود ندارد كه این دشمنی پرده اول برای ورزش ایران است و آنها اهداف بزرگتری را در سر دارند.

251 251

1398/06/12
18:55:00
5.0 / 5
4675
تگهای خبر: المپیك , امنیت , رقابت , شكست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی