هفته پنجم لیگ برتر؛

كار استقلال از ذوب كردن آهن سخت تر است، نخستین فینال لیگ نوزدهم

كار استقلال از ذوب كردن آهن سخت تر است، نخستین فینال لیگ نوزدهم

به گزارش اخبار ورزشی روز دوم از هفته پنجم رقابتهای لیگ برتر با انجام ۴ بازی دنبال می شود كه سرخابی های تهران به مصاف حریفان اصفهانی شان می روند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، در دومین روز از هفته پنجم لیگ برتر امروز چهار بازی برگزار می گردد كه طی آن پرسپولیس در خانه میزبان سپاهان است، ماشین سازی در تبریز از شاهین بوشهر پذیرایی می كند، پیكان در اهواز میهمان فولاد است و در آخرین بازی امروز هم ذوب آهن در خانه پذیرای استقلال است.
پرسپولیس-سپاهان
سرخ پوشان تهران كه اخیرا دربی بزرگ تهران را فتح كرده اند، باید در دیداری سخت و نفس گیر به مصاف سپاهانی بروند كه یكی از مدعیان جدی قهرمانی در این فصل است.
شاگردان كالدرون كه در هفته چهارم یك رده بالاتر از سپاهان قرار گرفتند، می خواهند با عرضه بازی خوب و نتیجه ای مناسب پیروزی هفته قبلی شان را تثبیت كنند.
سپاهان یكی از دو تیمی بود كه تا آخر هفته چهارم دروازه اش بسته مانده و این نشان داده است كار پرسپولیسی ها برای گل زدن به این تیم چندان هم ساده نیست.
جدال پرسپولیس و سپاهان را می توان جدال مدعیان قهرمانی این فصل هم دانست و شاید نتیجه این بازی در تعیین قهرمان در انتها فصل بی تاثیر نباشد.
ماشین سازی-شاهین بوشهر
شرایط دو تیم جدول مناسب نمی باشد. شاهین با یك امتیاز در قعر و ماشین سازی با ۳ امتیاز تنها دو رده بالاتر از این تیم قرار دارد.
هر دو تیم با ۳ شكست بیشترین باخت در لیگ برتر را به خود اختصاص داده اند و برخی شواهد گویای آن می باشد كه مربی هر دو تیم شرایط مستحكمی ندارند و امكان دارد تیم بازنده دستخوش تغییراتی روی نیمكت شود. هر دو تیم با ۸ گل خورده خطوط دفاعی ضعیفی را دارند.
فولاد - پیكان
همسایه های جدولی با امتیازات نزدیك برگزار كننده یكی از دیدارهای كم حاشیه اما جذاب هفته پنجم هستند. هر دو تیم با دو پیروزی شیرین از هفته چهارم به این مسابقه می آیند. فولاد كه با نكونام شهر خودرو صدر جدولی را در مشهد مغلوب كرد و پیكان هم بهترین پیروزی هفته را مقابل ماشین سازی با ۶ گل به دست آورده بود.
فولادی ها ۵ و پیكانی ها ۴ امتیازی هستند و در رده های ۹ و ۱۰ جدول قرار گرفته اند. پیروز در این دیدار برای هر یك از دو تیم می تواند به منزله تثبیت تقریبی جایگاه آنها در میانه های جدول و حتی صعود به رده های بهتر باشد.
این بازی یك خصوصیت خاص دارد. تقابل نكونام و فركی جدال جوان ترین مربی با یكی از مسن ترین مربیان شاغل در لیگ برتر است.
ذوب آهن-استقلال
این بازی می تواند حواشی و جذابیت های زیادی داشته باشد. تقابل علیرضا منصوریان با استقلال همیشه جذابیت های خودش را دارد.
دو تیم در حالی باید امروز با هم دیدار كنند كه هنوز پیروزی به دست نیاورده اند و با ۳ و ۲ امتیاز در رده های ۱۲ و ۱۵ قرار دارند.
بدیهی است كه هیچ یك از دو تیم شان خویش را در اندازه جایگاهی كه در آن قرار گرفته نمی دانند و برای جدایی از رده های پایین جدول به فكر كسب ۳ امتیاز بازی هستند.
برنامه روز دوم از هفته پنجم لیگ برتر به شرح زیر است:
پنجشنبه ۴ مهر ۹۸
* پرسپولیس تهران–فولاد مباركه سپاهان؛ ساعت ۱۶: ۱۵/ورزشگاه آزادی تهران
داور:
سید وحید كاظمی كمك ها: رضا سخندان – علیرضا ایلدروم كمك داوران اضافی: مهدی سیدعلی – علی صفایی، داور چهارم: امیر رضا آشور ماهانی ناظر داوری: فریدون اصفهانیان
* ماشین سازی تبریز–شاهین شهرداری بوشهر؛ ساعت ۱۶: ۳۰/ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
داور:
علی بای كمك ها: حسن ظهیری – محسن بابایی كمك داوران اضافی: حسین زمانی – كیوان علیمحمدی داور چهارم: محمدعلی رضایی ناظر داوری: محمود رفیعی
* فولاد خوزستان–پیكان تهران؛ ساعت ۱۸: ۳۰/ورزشگاه شهداء فولاد اهواز
داور:
مرتضی منصوریان كمك ها: سعید علی نژادیان – یعقوب سخندان كمك داوران اضافی: مهدی مرجانزاده – سعاد وفاپیشه داور چهارم: پوریا زحمتی ناظر داوری: اسماعیل صفیری
* ذوب آهن اصفهان–استقلال تهران؛ ساعت ۱۸: ۳۰/ورزشگاه فولاد شهر فولادشهر
داور:
بیژن حیدری كمك ها: محمدرضا ابوالفضلی – رحیم شاهین كمك داوران اضافی: حمید حاج ملك – كمیل غلامی داور چهارم: ایوب غلامزاده ناظر داوری: محسن تركی

1398/07/04
13:25:05
0.0 / 5
4355
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی