جام جهانی والیبال- ژاپن

پیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران مقابل تونس

پیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران مقابل تونس

اخبار ورزشی: تیم ملی والیبال ایران در هفتمین بازی خود در جام جهانی با تلفیقی از بازیكنان جوان خود موفق شد تونس را شكست دهد تا به سومین پیروزی در این دوره از مسابقات نائل شود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، تیم ملی والیبال ایران در هفتمین روز رقابت های جام جهانی والیبال از ساعت ۸: ۳۰ امروز پنج شنبه مقابل تونس صف آرایی كرد و با نتیجه ۳ بر صفر پیروز شد. این سومین پیروزی ملی پوشان ایران در جام جهانی است.
ایگور كولاكوویچ بازی را با تركیب میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، پوریا یلی، امیرحسین اسفندیار، جواد كریمی و محمدرضا حضرت پور شروع كرد.
* ست نخست؛ ۲۶ بر ۲۴ به سود ایران
دو تیم ایران و تونس در ابتدای بازی برابر پیش رفتند و اولین تایم استراحت فنی با نتیجه ۸ بر ۶ به سود ایران همراه شد. در ادامه ایران دو اختلاف امتیاز را تا نتیجه ۱۵ بر ۱۳ حفظ كرد اما تونس با كسب سه امتیاز متوالی دومین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ پیروز پشت سرگذاشتند. با شروع بازی دو تیم بازی را برابر پیش بردند و در نهایت در یك بازی نزدیك ایران موفق شد با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ ست نخست را پیروز نزد سرمربی برود.


* ست دوم؛ ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران
ایران از ابتدا اختلاف امتیاز خوبی را با دفاع زیبا ملی پوشان ایجاد كرد و اولین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز پشت سر گذاشت. رفته رفته تونس اختلاف امتیاز را كم كرد و در سرویس عملكرد بهتری نشان داد تا دومین تایم استراحت فنی با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ به سود ایران همراه شود. شاگردان جوان ایگور كولاكوویچ در شروع بازی كنترل را در دست گرفتند و با ایجاد اختلاف ۸ امتیازی با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ ست دوم را نیز پیروز پشت سر گذاشتند.

* ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
ملی پوشان ایران بازی خوب در ست دوم را ادامه و با ایجاد اختلاف امتیاز ۳ اولین تایم استراحت فنی را با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز نزد كولاكوویچ رفتند. نمایش خوب ایران در سرویس، دفاع و مهار حمزه ناگا موجب شد دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۱ ایران همراه شود. بازی سرعتی ایران نتیجه داشت و در نهایت این ست با برتری ۲۵ بر ۲۲ ملی پوشان همراه شد.
تیم ملی ایران فردا از ساعت ۵: ۳۰ مقابل آرژانتین قرار خواهد گرفت.
به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، روسیه با ۶ قهرمانی به همراه برزیل و آمریكا با دو مدال طلا پرافتخارترین تیم های جام جهانی والیبال هستند. همین طور تیم های كوبا، ایتالیا و آلمان نیز هر كدام یك قهرمانی در جام جهانی والیبال دارند.
سعید معروف، جواد كریمی، امیر غفور، پوریا یلی، پوریا فیاضی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور، امیرحسین اسفندیار، علی شفیعی، مسعود غلامی، علی اصغر مجرد، محمدرضا حضرت پور و محمدرضا مؤذن ۱۳ بازیكن ایران در چهاردهمین دوره مسابقات جام جهانی هستند. سید محمد موسوی بزرگ ترین غایب ایران در این مسابقات است كه به سبب خستگی و مشكلات شخصی با موافقت ایگور كولاكوویچ در این مسابقات حضور ندارد.


منبع:

1398/07/18
14:11:47
5.0 / 5
4253
تگهای خبر: بازیكن , پیروزی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی