رئیس فدراسیون ووشو:

ساندای ایران در دنیا آقایی می كند

ساندای ایران در دنیا آقایی می كند

به گزارش اخبار ورزشی رئیس فدراسیون ووشو اظهار داشت: اتفاقی كه برای ووشو ایران در شانگهای افتاد ثابت كرد كه ایران در شرایط فعلی بهترین تیم دنیا در بخش ساندا است.مهدی علی نژاد با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: كسب هشت مدال طلا توسط تیم هشت نفره ایران و كسب موفقیت صد درصدی توسط تیم اعزامی یك اتفاق كم نظیر نه تنها در ورزش ایران كه در كل دنیا بود. مهمترین بخش این موفقیت تاریخی و بزرگ، كار بزرگی بود كه شیربچه های ایران در مهد ووشو دنیا یعنی چین بدست آوردند.
وی اضافه كرد: مبارزات خوب و سطح بالای جوانان با آتیه و تیم قدرتمند ایران تمام حاضران در سالن مسابقات را بهت زده كرده بود. چینی ها همه امكانات خویش را بسیج كرده بودند تا قهرمانی دو سال قبل ایران را باز پس بگیرند. آنها بیشتر از ۲ میلیون دلار هزینه كردند، ولی غیرت و تعصب ایرانی مانع از تحقق این امر شد و پرچم ایران در خاستگاه ووشو دنیا هشت بار به اهتزار درآمد و سرود پرافتخار ما هشت بار در سالن طنین انداز شد.
رئیس فدراسیون ووشو افزود: قبل از اعزام به چین هدفگذاری ما یكی از سكوهای اول تا سوم بود. ولی ملی پوشان ما كاری كردند كارستان. علی خورشیدی در نخستین حضور خود در مسابقات بین المللی در پیكار نهایی برابر نماینده چین با یك مبارزه قدرتمند و سطح بالا كل سالن را مبهوت قدرت خود كرد. سیفی در نیمه نهایی اجازه نداد رقیب چینی كار خاصی انجام دهد. همین نمایش قدرت، سبب وحشت چینی ها از ووشو ایران شد و به جرات می توان اظهار داشت كه ساندای ایران تیم اول دنیاست.

علی نژاد در مورد واكنش مسؤلان فدراسیون جهانی و دیگر كشورهای حاضر در سالن مسابقات هم اظهار داشت: واقعا این یك اتفاق ویژه برای ووشو دنیا بود كه مورد استقبال كارشناسان و مسؤلان حاضر قرار گرفت و به ما تبریك می گفتند. بسیاری از كشورها درخواست اردوی مشترك داشتند. جالب اینجاست كه لبنان پس از اردوی مشتركی كه با ایران داشت بهترین نتیجه تاریخ ووشو خویش را رقم زد و ۵ مدال همچون یك طلا برای نخستین بار بدست آوردند.
وی در مورد سطح فنی این دوره از مسابقات اظهار داشت: این دوره با حضور ووشوكاران ۱۰۲ كشور كه یك ركورد در تاریخ ۳۰ ساله این مسابقات بود، برگزار گردید. مسابقات نشان داد كه همه كشورها رشد قابل ملاحظه ای نسبت به سالهای قبل داشته اند. مصر كه از قبل قدرتمند بود، مراكش فینالیست داشت، الجزایر، تونس، فرانسه و... واقعا رشد خوبی داشتند. كشورهای آسیایی هم كه مانند همیشه پرقدرت ظاهر شدند.
رئیس فدراسیون ووشو به كادر فنی تیم ملی هم اشاره نمود و اظهار داشت: از چهار مربی در دوره قبل سه مربی چینی بودند، ولی در این دوره همه اعضای كادر فنی تیم های تالو و ساندا در هر دو بخش مردان و زنان ایرانی بودند و این افتخار با تلاش یك تیم تمام ایرانی بدست آمد و افتخار بزرگ هیچ شریكی ندارد. ما در سالهای قبل جوانانی در كنار مربیان چینی بكار گرفتیم كه آنها با هوشمندی بالا درسهای با ارزشی از این مربیان چینی آموختند و الان ثمره این سرمایه گذاری به بار نشست.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی در مورد انتخابات این فدراسیون هم اظهار داشت: جریان انتخابات در این دوره به علت كناره گیری «یوزای چنگ» و اختلافاتی كه در ووشو اروپا وجود داشت و در آینده هم ادامه خواهد داشت، شرایط ویژه و ملتهبی داشت. خدا را شكر با عنایت به تمهیداتی كه از قبل تدارك دیده بودیم موفق شدیم این كرسی را برای ایران حفظ نماییم. البته ما از معدود فدراسیون هایی هستیم كه ۲۰ سال تمام در راس تصمیم گیری و تصمیم سازی فدراسیون جهانی حضور داریم. ۱۲ سال بنده و ۸ سال پورغلامی در هیات رئیسه بودیم و این حضور همچنان ادامه داد.
وی در انتها اظهار داشت: این موفقیت بزرگ را به مردم عزیز ایران كه همیشه یار و یاور ما هستند، خانواده بزرگ، منسجم و متهد ووشو تبریك عرض می كنم. بدون شك اگر حمایت اهالی ووشو و تلاش مربیان سازنده در جای جای ایران اسلامی نبود، كسب این افتخار بدست نمی آمد.

1398/08/03
14:25:32
5.0 / 5
4671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی