شیوه جدید و ابداعی آزمون كمربند در فدراسیون تكواندو

شیوه جدید و ابداعی آزمون كمربند در فدراسیون تكواندو

اخبار ورزشی: فدراسیون تكواندو اعلام نموده كه به سبب شیوع بیماری كرونا آزمون ارتقا كمربند به صورت آنلاین انجام خواهد شد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، برمبنای برنامه ریزی از قبل تعیین شده قرار بود دوره ۲۵۵ آزمون ارتقا كمربند فدراسیون تكواندو هفته اول اسفندماه اجرا شود كه ابتدا خبر از تعویق این دوره منتشر و سپس راهكار جدیدی برای آن از طرف كمیته آزمون اعلام گردید.
بر اساس راهكار جدید و ابداعی، كلیه نفراتی كه برای حضور در آزمون كمربند قرمز تا مشكی دان ۴ ثبت نام كرده و البته با اهمیت تر از آن هزینه مربوطه را نیز واریز كرده اند، می بایست مشابه آنچه مشخصات آن در كانال فدراسیون انتشار یافته، فیلمی از دو بخش پومسه و پالچاگی با تلفن همراه خود ضبط و طبق زمانبندی مشخص بوسیله آدرس سایت به فدراسیون ارسال نمایند.
اما نكته مهم این بخش اینجاست كه كجای این بخش آنلاین است؟ فدراسیون كه هزینه كل آزمون را با احتساب آزمون گیرنده، سالن برگزاری و.... دریافت كرده می توانست دوره را در زمان دیگری كه شرایط مهیا شد برگزار كند. اگر قرار بود آزمون ارتقا كمربند بدون حضور ممتحن و در منزل یا باشگاه كه البته این دومی چند هفته است كه به سبب شیوع كرونا تعطیل می باشد، فیلم گرفت و ارسال كرد، چرا از قبل چنین برنامه ای اجرایی نمی شد؟ در این بین سهم ۳۵ درصدی هیأت های استانی از كل هزینه دریافتی چه می شود؟
مگر نه اینكه روش اجرای فرم ها، تكنیك، سوالات تخصصی و… از طرف ممتحن یا همان آزمون گیرنده مورد ارزیابی قرار گیرد. اگر چنین راهكاری وجود داشت، چرا در دستور كار فدراسیون جهانی قرار نمی گرفت. خبرنگار مهر با چند تن از اساتید تكواندو كه خود سالهاست ممتحن آزمون هستند در این خصوص مشورت كرده و قریب به اتفاق نیز با این نوع شیوه مخالف كرده و آنرا انجام شدنی نمی دانستند.
برای حضور در آزمون فوق از سراسر ایران بیش از ۱۰۰۰۰ نفر ثبت نام كرده اند. امیدواریم رئیس فدراسیون تكواندو از پیشنهاد دهنده و مجری این طرح پرسیده باشد كه این تعداد فیلم را چه كسانی و در چه مدتی مقرر است بررسی نموده و آنرا قبول یا رد كنند؟ آنها كه تلفن هوشمند ندارند چگونه فیلم خودرا ارسال كنند؟
مشخص نیست چنین ایده ها و راهكارهای علمی از طرف چه كسانی در فدراسیون تكواندو ارائه، تصویب و اجرایی می شود، ولی اگر با كمی دقت و بررسی بیشتر در این مورد تصمیم گیری می شد، شاید نتایج بهتری ستاندن می شد.


منبع:

1398/12/17
14:39:37
5.0 / 5
3396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی