بلاتكلیفی همچنان ادامه دارد؛

چالش جدید برای كمیته بین المللی المپیك

چالش جدید برای كمیته بین المللی المپیك

به گزارش اخبار ورزشی هرچند مسؤلان كمیته بین المللی المپیك هنوز تصمیم قطعی خود در مورد برگزاری بموقع یا تعویق بازیهای المپیك 2020 را اعلام نكرده اند اما برخی كشورها تاكید كرده اند در این بازیها حاضر نمی شوند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، سی و دومین دوره بازیهای المپیك كه مقرر است تابستان سالجاری به میزبانی توكیو برگزار گردد با ابهامات زیادی روبرو شده و هنوز به درستی معلوم نیست این بازیها در زمان مقرر برگزار می شود یا با تعویقی چند ماه مواجه می شود.
در این میان روزنامه آ. اس اسپانیا روز یكشنبه در خبری تصریح كرد با تصمیم هیات اجرایی كمیته بین المللی المپیك این رویداد به تعویق خواهد افتاد. برپایه این گزارش مقرر است مسؤلان كمیته بین المللی المپیك در یك ماه آینده تصمیم نهایی در این مورد را بگیرند.
این در حالی است كه برخی كشورها اعلام نموده اند با شرایطی كه برای جهان به وجود آمده است و ویروس كرونا در همه جا گسترش پیدا كرده است، اجازه نمی دهند كاروان ورزش كشورشان در بازیهای المپیك توكیو شركت نماید.
«مت كارول» رئیس اجرایی كمیته ملی المپیك استرالیا امروز اعلام نمود كه به علت شیوع كرونا نمی تواند ورزشكاران استرالیا را به بازی های المپیك ۲۰۲۰ توكیو بفرستد و ورزشكاران باید آماده شوند تا این بازی ها به سال ۲۰۲۱ موكول گردد.
وی اظهار داشت: هیات اجرایی كمیته ملی المپیك استرالیا بدون آنكه منتظر مشاوره از كمیته بین المللی المپیك باشد، به خاطر بیماری همه گیر در ایام اخیر این تصمیم را گرفته است.
به گزارش «رویترز» این تصمیم پس از آن اتخاذ شد كه كشور كانادا هم اعلام نمود با این وضعیت در تابستان ۲۰۲۰ هیچ ورزشكاری را به مسابقات المپیك و پارالمپیك توكیو اعزام نمی نماید.
این در حالی است كه «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن امروز دوشنبه برای اولین بار گفت امكان دارد بازی های المپیك به تعویق بیافتد.
از سوی دیگر كشور نیوزلند هم اعلام نمود بایكوت مسابقات المپیك را بررسی می كند.
در واكنش به این اتفاقات رخ داده، «یوشیرو موری» رئیس المپیك ۲۰۲۰ توكیو در یك نشست خبری تصریح كرد كه مسؤلان برگزاری تعویق مسابقات المپیك را بعنوان یكی از سناریوها و راهكارهای پیش رو طی چهار هفته آینده بررسی می كنند اما المپیك بطور قطع لغو نخواهد شد.
موری افزود: یك تیم از كمیته بین المللی المپیك و مسؤلان برگزاری توكیو درباره نحوه اقدام كردن در این حوزه بحث می كنند و تصمیم می گیرند.

1399/01/04
21:02:03
5.0 / 5
3351
تگهای خبر: المپیك , بیماری , تیم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی