در جلسه امروز فدراسیون مطرح شد؛

پیشنهاد عقد قرارداد ریالی با بازیكنان و مربیان خارجی لیگ فوتبال

پیشنهاد عقد قرارداد ریالی با بازیكنان و مربیان خارجی لیگ فوتبال

به گزارش اخبار ورزشی در جلسه امروز بررسی بدهی های مالی باشگاه ها در فیفا و دیگر مراجع بین المللی بحث عقد قرارداد ریالی با بازیكنان و مربیان خارجی عنوان شد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، دومین نشست بررسی بدهی و پرونده های بین المللی باشگاه ها امروز با حضور دبیركل فدراسیون فوتبال و نمایندگان باشگاه ها برگزار گردید.
در این نشست با حضور مهدی محمدنبی دبیركل فدراسیون، محمود شیعی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، مسئولین كمیته های مربوطه در فدراسیون و نمایندگان باشگاه های استقلال و پرسپولیس تهران، مالك باشگاه شهرخودرو، نمایندگان باشگاه سایپای تهران و رایكای بابل علاوه بر بررسی بدهی و پرونده های بین المللی باشگاه ها موضوعات در رابطه با نحوه انعقاد قرارداد، جذب بازیكن، دریافت پرونده مجوز حرفه ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
نبی: می خواهیم شاهد كاهش پرونده در مجامع بین المللی باشیم
نبی در ابتدای این نشست با قدردانی از حضور فعال باشگاه ها در این جلسات تصریح كرد: برگزاری این نشست ها به گسترش تعاملات و همكاریهای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با باشگاه ها منجر شده و می تواند بخش قابل توجهی از مشكلات این حوزه را كم كند. اینگونه نشست های درون خانوادگی از سویی منجر به تعیین تكلیف برخی پرونده ها و موضوعات خواهد شد و از طرفی باعث می شود در آینده شاهد كاهش اختلافات و پرونده های باشگاه های ایرانی در مجامع بین المللی باشیم. در واقع می توانیم در اینگونه نشست ها چاره اندیشی مناسبی برای آینده فوتبال كشور داشته باشیم.
بدهی ها پرداخت نشود امكان صدور مجوز حرفه ای نداریم
دبیر كل فدراسیون فوتبال همینطور تصریح كرد: حل مبحث بدهی های داخلی و بین المللی یكی از شروط دریافت مجوز حرفه ای است كه كمیته صدور مجوز طبق دستورالعمل و مقررات با دقت در این خصوص مستندات مربوطه را پیگیری می كند و در صورتیكه اینگونه مشكلات حل نشود دیگر امكان صدور مجوز وجود نخواهد داشت. در اینصورت اگر باشگاهی موفق به دریافت مجوز نشود حتی با كسب عنوان قهرمانی لیگ امكان حضور در مسابقات لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا را نخواهد داشت.
عقد قرارداد ریالی با خارجی ها در فوتبال
وی افزود: در این جلسات می تواند نكاتی مطرح شود كه به روند فعالیت باشگاه ها و كاهش مشكلات آنها كمك نماید. همچون موضوعات مهم دقت نظر در نحوه انتخاب و جذب بازیكن خصوصاً استخدام بازیكنان خارجی و رعایت قانون در تنظیم قرارداد است. باشگاه ها باید به شكلی در این عرصه عمل كنند كه كمترین صدمه و مشكلات را در پیش داشته باشند و بتوانند به تعهدات خودشان در قرارداد عمل كنند. همچون سفارش های اثربخش انعقاد قرارداد ریالی است كه می تواند خیلی از این موارد اختلافات و شكایات به علت عدم انجام تعهد را رفع كند.
شیعی: باشگاه ها باید در جذب بازیكن و مربی خارجی دقت كنند
در ادامه این نشست محمود شیعی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصریح كرد: یكی از اهداف این جلسه صدمه شناسی مشكلات فوتبال كشور در این حوزه می باشد و به عقیده من باشگاه ها باید در جذب بازیكن خصوصاً بازیكن و مربی خارجی دقت نظر بیشتری داشته باشند. ما هم در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال همینطور سازمان لیگ تلاش می نماییم تدابیر مناسبی برای كمك به باشگاه ها در این خصوص داشته باشیم و اقدامات موثری صورت پذیرد كه منجر به كاهش مشكلات حقوقی باشگاه ها خصوصاً در عرصه بین المللی شود.
اسدی: پرونده ها به وجهه فوتبال ایران صدمه می زند
حمیرا اسدی مدیر دپارتمان بین المللی فدراسیون فوتبال در این نشست با اشاره به تعداد قابل توجه پرونده شكایت ها از باشگاه های ایرانی در فیفا اظهار داشت: فوتبال ایران اساسا دارای برند و اعتبار قابل توجه و ارزشمندی در قاره آسیا است با این وجود متاسفانه تعدد پرونده شكایات در كمیته انضباطی فیفا به وجهه فوتبال ایران صدمه می زند. لازم است در هنگام عقد قرارداد از وجود كارشناسان حقوقی استفاده گردد و با عنایت به اقدامات پیشگیرانه مشكلات احتمالی موجود در هر قرارداد كاهش پیدا كند. همینطور در دعاوی و پرونده ها از وكلای باتجربه و توانمند همچنین مستندات و مدارك به خوبی استفاده گردد تا شاهد موفقیت و پیروزی باشگاه های ایرانی در این دعاوی باشیم. بسیار تلخ است كه بگوییم آمار خوبی در این بخش نداریم و لازم است در چنین جلساتی به این موضوعات رسیدگی شود.
مهدی: تكلیف مطالبات بازیكنان و مربیان باید تا ۹ تیرماه مشخص شود
سهیل مهدی رئیس كمیته مسابقات سازمان لیگ هم در این نشست تصریح كرد: باشگاه ها به منظور دریافت مجوز حرفه ای علاوه بر تعیین تكلیف وضعیت بدهی ها لازم است نسبت به تكمیل مدارك حقوقی خود هم اقدام نمایند. در واقع مستندات مربوط به شخصیت حقوقی باشگاه ها تكمیل نشده و نواقصی وجود دارد كه باید این مساله حل شود. باشگاه ها موظف می باشند علاوه بر مبحث شكایاتی كه از آنها مطرح می شود در مورد مطالبات بازیكنان و مربیان خودشان تا نهم تیرماه هر سال اقدام نمایند و پیش از این تاریخ در این خصوص تعیین تكلیف شود. جرایم انضباطی كنفدراسیون فوتبال آسیا نسبت به گذشته بیشتر شده و این در شرایطی است كه باشگاه های ما مجموعاً سال قبل حدود ۱۲۰ هزار دلار جریمه شدند كه این مبلغ كمی نیست. امكان دارد در سال جدید شرایط و جرایم از این بیشتر و سنگین تر باشد. برگزاری اینگونه جلسات با همین هدف صورت می گیرد كه مانع از بروز مشكلات مشابه برای باشگاه ها شویم.
محمودزاده: آمار استفاده از بازیكنان امید كم است
فریبرز محمودزاده رئیس كمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ هم با اشاره به اهمیت دقت نظر در جذب بازیكن خارجی تصریح كرد: متاسفانه باشگاه های ما از ظرفیت تیم های پایه به خوبی استفاده نمی كنند و به صورت میانگین هر باشگاه از بین ۱۵ بازیكن تیم امید خودش در هر سال تنها ۲ بازیكن را وارد لیست بازیكنان بزرگسال می كند كه این آمار بسیار اندك و ناچیز است. البته جا دارد به فعالیت موفق باشگاهی مثل سایپا هم در اینجا اشاره نماییم كه از بین ۱۵ بازیكن امید این باشگاه ۱۲ بازیكن به تیم بزرگسالان راه یافتند.
در ادامه این جلسه حمیداوی (مالك باشگاه شهرخودرو)، سلطانی (معاون باشگاه استقلال) خواجه وند (نماینده باشگاه پرسپولیس) سروش و شكری (نمایندگان باشگاه سایپا) و عزیزی (نماینده باشگاه رایكای بابل) هم به بیان نظرات و دیدگاه های خود در مورد موارد مطرح شده پرداختند.


منبع:

1399/02/02
13:10:47
5.0 / 5
2746
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی