شروط تراكتور در نامه سازمان لیگ:

سكوت باشگاه ها نشانه رضایت نیست

سكوت باشگاه ها نشانه رضایت نیست

باشگاه تراكتور با ارسال نامه ای خطاب به رئیس سازمان لیگ، ضمن یادآوری عواقب ناشی از شروع مجدد لیگ برتر در وضعیت بحرانی شیوع ویروس كرونا، دو شرط این باشگاه جهت موافقت با شروع مسابقات را اعلام نمود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور، متن نامه ارسالی این باشگاه به سازمان لیگ فوتبال به این شرح است:
باشگاه فرهنگی ورزشی و اقتصادی تراکتور بعنوان یکی از باشگاه های خصوصی شاغل در لیگ برتر نکات ذیل را به استحضار می رساند.
۱- همانگونه که مستحضرید باتوجه به گزارش های وزارت بهداشت بیماری کووید ۱۹ هم اکنون در کشور ما دارای شیب صعودی است و برپایه اعلام دانشگاه علوم پزشکی، استان آذربایجان شرقی هم در وضعیت قرمز قرار دارد.
۲- وزارت بهداشت بعنوان عالی ترین مرجع بهداشت و درمان کشور، مخالفت خود با شروع مجدد لیگ های ورزشی را صراحتاً اعلام نموده است، علاوه بر این معاون محترم وزیر بهداشت طی مصاحبه ای در مورخه۹۹/۳/۲۷ از بازگشت هوشمند محدودیت ها اطلاع داده است.
۳- عالی ترین مرجع فوتبال، فیفا پیشتر طی بخشنامه و همینطور مصاحبه ریاست آن ارگان بین المللی، اصل اول را سلامت بازیکنان و داوران و... اعلام نموده است.
۴- پیش از این چهار باشگاه خصوصی طی اطلاعیه ای مواضع خویش را به صورت شفاف بیان کرده و مربیان و بازیکنان هفت تیم لیگ برتری هم با امضای طوماری از شرکت در بازی های لیگ در شرایط موجود اعلام معذوریت کرده اند.
۵- آقای سهیل مهدی در مصاحبه ای صراحتاً اعلام نموده که اغلب باشگاه های امکان تأمین هزینه اجرای پروتکل بهداشتی را ندارند حال سؤال این است که ایشان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه تضمینی می دهند که این بیماری از بازیکنان باشگاه هایی که توانایی رعایت پروتکل را ندارند به سایر بازیکنان سرایت ننماید؟ با اینکه آقای مهدی در مصاحبه خود با فرار به جلو اعلام نموده است که باشگاهها باید تضمین بدهند!
علی ایحال با توجه به موارد فوق الذکر، اصرار سازمان لیگ بر شروع مجدد رقابتها به منظور تأمین منافع چه کسانی است؟ آنچه مسلم است منافع و حقوق باشگاه ها مد نظر نیست! ازاین رو، این باشگاه اعلام می دارد در صورت تحقق یکی از دو شرط ذیل موافق شروع مجدد لیگ است. الف) جنابعالی بعنوان سرپرست فدراسیون و رئیس سازمان لیگ، مسئولیت کامل عواقب ناشی از شروع لیگ را صراحتاً بر عهده بگیرید. ب) جلسه ای با حضور تمامی مدیران عامل باشگاه های لیگ برتر تشکیل و در ارتباط با ادامه لیگ رای گیری شود. در غیر اینصورت ناگزیر از رفتن به AFC و FIFA جهت احقاق حقوق خود خواهیم بود. لازم به یادآوری است که سکوت سایر تیم ها دلیل رضایت بر شروع لیگ نیست بلکه به جهت این است که مستقیم و یا غیر مستقیم تحت نظارت دولت هستند. به صورتی که پیش از این اغلب قریب به اتفاق تیم ها مخالفت خود با از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی را اعلام کرده اند.


منبع:

1399/03/31
15:03:34
5.0 / 5
2489
تگهای خبر: بازیكن , باشگاه , بیماری , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی