عضو تیم ملی ووشو:

درخواست آزمایش آب آلوده را دادم اما انجام نشد

درخواست آزمایش آب آلوده را دادم اما انجام نشد

به گزارش اخبار ورزشی حمیدرضا قلی پور اظهار داشت: ماده ممنوعه در آب آلوده ای بود كه پیش از اعزام مصرف كردیم و با ارسال آن به فدراسیون درخواست آزمایش دادیم كه انجام نشد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، عضو تیم ملی ووشو که طی روزهای گذشته خبر مثبت شدن تست دوپینگش انتشار یافته بود اظهار داشت: رئیس فدراسیون ووشو به سبب معذوریت هایی که داشت از پاسخ دادن به این مساله خودداری کردند و من مطمئن هستم و به همه می گویم که این مسائل به سبب تغییرات در داخل فدراسیون بوجود آمده است. به هر حال افشا کردن برخی مسائل زمانی اتفاق می افتد که برخی روابط از بین می رود.
وی که با برنامه ورزش ایران از رادیو ایران صحبت می کرد افزود: قرار نبود از موضوع فوق مردم باخبر نشوند و اصلاً قراری بر این مساله نبود. ولی کسی نمی آید با صدای بلند عنوان کند که من دوپینگ کرده ام. طبق قانون مسیری طی شده و فدراسیون جهانی هم اعلام نموده است. ولی اینکه حالا این شرایط پیش می آید فقط به سبب همین تغییرات در فدراسیون است و آن کسانی که باید بدانند، می دانند.
قلی پور در پاسخ به این پرسش که موضوع چه زمانی به شما ابلاغ گردید، پاسخ داد: ما جلسه ای با وادا و فدراسیون جهانی داشتیم و در آن جلسه کلیه مسائل مربوط به موضوع را تشریح کرده و عنوان داشتیم که این اتفاق دستکاری شده بوده و عمدی نبوده است. وقتی به من ابلاغ گردید، در جلسه ای که رئیس فدراسیون، دکتر لشگری، حسین اوجاقی حضور داشتند، سوال کردم که ماده ممنوعه چه چیزی بوده است؟ که پاسخ دادند «استانادول» بوده است. که من نمی دانستم اصلاً چی هست.
سرگروه سابق تیم ملی ووشو افزود: اگر ماده تزریقی بود که باید اشتباه خودرا قبول می کردم، یعنی خودم تزریق کرده ام. ولی چون خوردنی است، چنین چیزی را هیچ زمانی قبول نمی کنم. هیچ زمانی در زندگی ورزشی و قهرمانی خود دست به چنین اقدامی نزده ام. من ۱۳ سال عضو تیم ملی بوده و میانگین سالی دوبار تست دوپینگ داده ام. من و دو عضو دیگر تیم ملی جزو نخبگان ووشو دنیا بودیم. ما تعهد نامه ای را امضا کردیم که برمبنای آن کمیته ضد دوپینگ فدراسیون جهانی اجازه دارد هر زمان از شبانه روز در هر مکانی که صلاح دانست، محل تمرین، اشتغال، زندگی و… آمده و آزمایش دوپینگ بگیرد. آنقدر به خودم اطمینان دارم که چنین تعهدنامه ای را امضا کرده ام.
وی با اعلان اینکه تا سال ۲۰۱۷ تست دوپینگ داده است، گفت: نمی گویم بهترین بودم، ولی جزو بهترینها بوده ام. وقتی یک نفر ۱۲، ۱۳ سال عضو یک تیم ملی در بالاترین سطح ورزش می کند. جدا از بحث ورزشی قهرمانی، بدنی و تکنیکی باید هوش ادامه این مسیر طولانی را داشته باشید. فقط ورزش کردن نیست. یعنی من متوجه نبودم در مسابقه ای که قصد بوسیدن چهار گوشه سکو و خداحافطی از دنیای قهرمانی را داشتم، دوپینگ کنم.
قلی پور در مورد وجود ماده ممنوعه در آب معدنی مصرف شده اظهار داشت: اتفاقاتی طی دو روز پیش از اعزام در اتاق من و معین تقوی افتاد که نمی توان در این زمان تشریح نمود. این مساله آبروی من است. تمام کسانی که من را می شناسند می دانند که من چنین کاری را هیچ گاه انجام نمی دهم. حتی دو رئیس فدراسیون کشورهای دیگر با من تماس گرفتند و اعلام نمودند که باورکردنی نیست. تقوی هم چنین کاری را نمی کرده چونکه برای هر دو ما یک ماده ممنوعه در تست ها مشخص شده است.
ملی پوش پرافتخار ووشو ایران در آخر اظهار داشت: من به این مسائل خیلی فکر کردم، چرا وقتی آب ارسال و درخواست آزمایش کردم، این کار انجام نشد؟ اینها همه شائبه های زیادی دارد. آخر کار این است که تست دوپینگ من مثبت شده است. الان زمان آن نیست که موضوع را بیشتر بازکنیم. به هر حال من و هم معین تقوی معتقدیم که دست کاری شده است. من سند و مدرک دارم که موضوع مدیریت شده و با راهنمایی اشخاص دیگر این کار انجام شده است.


منبع:

1399/05/09
22:51:57
5.0 / 5
2368
تگهای خبر: بدن , تیم , فدراسیون , كمیته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی