با اجرای ۵ مأموریت جدید؛

ناسا در مأموریت های جدید آب و هوای فضا را بررسی می كند

ناسا در مأموریت های جدید آب و هوای فضا را بررسی می كند

به گزارش اخبار ورزشی ناسا به دنبال اجرای ۵ مأموریت جدید با هدف بررسی وضعیت آب و هوای فضا است و بودجه ای ۱.۲۵ میلیون دلاری را به اجرای هر یك از این طرح ها اختصاص می دهد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از انگجت، اجرای طرح های مورد اشاره درک انسان از نحوه تعامل خورشید با آب و هوای فضا و تاثیر آن بر سیاره های منظومه شمسی و به خصوص زمین را زیاد می کند.
تا به حال ۵ طرح پیشنهادی در این حوزه نهایی شده و مقرر است هر یک برای بهینه سازی به مدت ۹ ماه مورد مطالعه قرار بگیرند. در نهایت دو طرح انتخاب می شوند تا برای اجرای آنها در فضا اقدامات لازم صورت بگیرد.
مقامات ناسا می گویند اجرای طرح های مورد اشاره درک انسان را از فضا بالا می برد و از طرفی اطلاعاتی را در اختیار ناسا قرار می دهد که بهتر بتواند از فضانوردان در جریان سفرهای فضایی طولانی مدت حفاظت کند.
حفاظت بهتر از ماهواره ها و سیگنال های ارتباطی و همچون جی پی اس مزیت دیگر اجرای این طرح است که باعث می شود خسارات مالی وارده به طرح های فضایی کمتر شود.
آب و هوای فضا تاثیر گسترده ای بر سیگنال های ارتباطی و اکتشافات فضایی شصت سال گذشته داشته و توفان های مغناطیسی منظومه شمسی گاهی سبب از کارافتادن شبکه جی پی اس شده است.
ذرات انتشار یافته از خورشید بر اثر وقوع این توفان ها هم فضاپیماها و ماهواره ها را تهدید می کنند و حتی می توانند با صدمه زدن به دی ان ای فضانوردان باعث ابتلای آنها به سرطان شوند. از همین رو اجرای طرح مورد اشاره لزوم زیادی برای ناسا دارد.


منبع:

1399/06/10
10:39:56
5.0 / 5
2009
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی