در گزارش اخبار ورزشی مطرح شد:

چرا والیبال ایران دركمیته های كنفدراسیون آسیا مسئولیت مهمی ندارد؟

چرا والیبال ایران دركمیته های كنفدراسیون آسیا مسئولیت مهمی ندارد؟

كارشناس والیبال با تكیه بر اینكه عضویت در كمیته های كنفدراسیون احتیاج به نفوذ ندارد اظهار داشت: كشورهای كم نام و نشان هم در این كمیته ها عضو هستند اما والیبال ایران باید متفاوت باشد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، بعد از تعیین تکلیف کمیته های کنفدراسیون والیبال آسیا، نمایندگان ایران در پست های مهم و کلیدی مانند ریاست و دبیری مسئولیتی کسب نکردند اما برخی از اهالی این رشته به عضویت کمیته های مسابقات، داوران، مربیان، مالی، پزشکی و ساحلی در آمدند.
در این میان جای خالی ایرانیان در مسئولیت های مهم این کمیته ها احساس می شود.
اکبر نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر در این مورد اظهار داشت: در کمیته های کنفدراسیون والیبال آسیا در پست های ریاست و دبیری، همان نفرات دوره گذشته ابقا شدند (کمیته مسابقات با ریاست کره ای، دبیر ژاپنی، کمیته مربیان با ریاست کره ای و دبیر بحرینی) اما در کمیته بازاریابی رئیس فیلیپینی جای خویش را به یک اندونزیایی داد و دبیر هم یک فرد کره ای شد که در دوره قبل حضور داشت.
کارشناس والیبال در ادامه تاکید کرد: در کمیته مالی رئیس کویتی جای خویش را به یک چینی داد و دبیر استرالیایی هم جایش را به یک هنگ کنگی داد. در کمیته ساحلی هم رئیس استرالیایی آن در سمت خود ابقا شد و دبیر استرالیایی اش جای خویش را به یک فرد هنگ کنگی داد.
وی در ادامه تاکید کرد: در کمیته پزشکی هم رئیس افغانستانی دوره گذشته با یک فرد تایلندی که در دوره پیش بعنوان عضو حضور داشت تعویض شد و دبیر کره ای هم در سمتش ابقا شد. اعضای کمیته ها هم تقریباً همان نفرات دوره گذشته هستند، البته با چند تغییر.
نائینی اظهارداشت: زمانی که با دقت به اسامی دوره گذشته و جدید نگاه می نماییم این سوال پیش می آید که چرا هیچیک از ایرانیان بعنوان رئیس یا حتی دبیر در این کمیته ها انتخاب نشده اند؟ نکته قابل توجه این است که در خبرها اعلام گردید والیبال ایران با نفوذ داورزنی موفق به حضور ۶ عضو در این کمیته ها شده است!
وی تاکید کرد: با عنایت به این که بازیکنان ایرانی امروز در جهان والیبال مطرح هستند و در آسیا هم تیم نخست و بدون رقیب می باشند، باید والیبال ایران در این کمیته ها صاحب چندین کرسی بعنوان رئیس و دبیر می شد نه اینکه تنها به عضویت چند نفر اکتفا نماییم.
نائینی تاکید کرد: علت این را می توان در ضعف مدیریت فدراسیون والیبال با ریاست داورزنی دانست، چون که در کشورهایی که نه در جهان و نه حتی در آسیا مطرح نیستند مانند کویت، سریلانکا، قطر، عمان، مالدیو، هند و کشورهایی که حتی نام آنها را تا امروز نشنیده ایم مانند گوام با ۱۶۸ هزار نفر جمعیت، کوک آیلند با ۱۷ هزار نفر جمعیت و مارشال آیلند با ۵۸ هزار نفر جمعیت یک عضو در این کمیته ها دارند، پس در نتیجه نباید بزرگنمایی کرد. در واقع داورزنی فقط این نفرات را معرفی کرده و کنفدراسیون والیبال آسیا هم آنها را بعنوان عضو پذیرفته است. درست مانند کشورهای درجه سوم و چهارم آسیا که فقط عضو کمیته ها شده اند. این گزینش ها در حد و اندازه تیم ایران و بازیکنان والیبال ایران نیست.
وی افزود: در نهایت شاید کنفدراسیون والیبال آسیا هم به حق این گزینش ها را انجام داده و از اوضاع و احوال داخلی فدراسیون والیبال ایران به خوبی اطلاع دارد که بزرگان و کارشناسان واقعی والیبال در فدراسیون داورزنی جایی ندارند تا جایی که داورزنی یک کارمند ساده را بعنوان مشاوران بانوان فدراسیون برگزیده است، حتی بدون داشتن هیچ تخصصی در والیبال در جلسات هیئت رئیسه فدراسیون هم حضور دارد.

1399/09/02
09:55:48
5.0 / 5
1271
تگهای خبر: بازیكن , تخصصی , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی