نوید آرازشی خبر داد؛

مسابقه ویژه برای رفع كم تحركی 32 میلیون مخاطب ورزش های الكترونیكی

مسابقه ویژه برای رفع كم تحركی 32 میلیون مخاطب ورزش های الكترونیكی

به گزارش اخبار ورزشی سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی از اجرای مسابقه ویژه بازی های الکترونیکی برای کاربران این بازی ها اطلاع داد و اظهار داشت: هدف این طرح ایجاد تحرک و فعالیت بدنی است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از فدراسیون ورزش های همگانی، در جهت اجرای برنامه های رفع کم تحرکی بین مردم از جانب فدراسیون ورزش های همگانی که در چارچوب «طرح ملی نشاط» انجام می شود، مسابقات ورزش های الکترونیک در دو مرحله برگزار می شود که اولین مرحله از ۷ اسفند شروع شده و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت. مرحله دوم هم از ۲۱ فروردین تا ۱۲ اردیبهشت برگزار می گردد.
نوید آرازشی در مورد برگزاری این مسابقات و اهدافی که فدراسیون ورزشهای همگانی از اجرای آن دارد اظهار داشت: در جهت تشویق مردم به ورزش در دوران کرونا و افزایش میزان فعالیت بدنی آنها، طرح نشاط به صورت ملی برنامه ریزی شده که برای اجرای آنها ارگان ها و دستگاههای گوناگونی مشارکت دارند تا بتوانیم این طرح را به بهترین شکل ممکن اجرا نماییم.
سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی افزود: مخاطب این طرح جمعیت ۳۲ میلیون نفری از کاربران بازی های الکترونیک هستند که اصولاً فعالیت بدنی ندارند و هموار این فشار و انتقاد به آنها وارد بوده که به علت استفاده از بازی های الکترونیک از فعالیتهای بدنی دور بوده اند.
وی افزود: بدین منظور برگزاری مسابقات ویژه این کاربران را طراحی نموده ایم که در دو بخش حرفه ای و آماتور برگزار می شود تا بتوانیم از پتانسیل آنها بهره ببریم و زمینه انجام فعالیتهای بدنی در میان آنها را فراهم نماییم.
آرازشی در ادامه پیرامون اینکه مقرر است در این طرح چه اتفاقی بیفتد که کاربران وادار به ورزش شوند اظهار داشت: بر مبنای تدابیری که برای این طرح اندیشیده شده، کاربران در بخش اول با رفتن به سایت Eligo.ir برای حضور در این مسابقه به صورت حرفه ای یا آماتور ثبت نام می کنند و به رقابت با یکدیگر می پردازند. در انتها این مرحله که روز ۱۵ فروردین ماه خواهد بود بر مبنای امتیازی که کسب کرده اند رتبه بندی صورت خواهد گرفت و امتیاز هر فرد مشخص می شود.
سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی افزود: در بخش دوم که از ۲۱ فروردین تا ۱۲ اردیبهشت برگزار می شود، شرکت کنندگان در مرحله اول باید فعالیت ورزشی و بدنی داشته باشند. به این صورت که روزانه ویدئویی از فعالیت و تمرینات ورزشی در سایت بارگذاری می شود و برای هر روز کد جدایی در نظر گرفته می شود تا صحت مشارکت مشخص شود.
وی افزود: کاربران باید از تمرینات و فعالیتهایی که در اختیارشان قرار داده شده ۳۰ ثانیه فعالیت بدنی خویش را در سایت بارگذاری کنند که برای هر روز مشارکت ۲۰ امتیاز در نظر گرفته می شود و در انتها امتیاز این مرحله و مرحله اول تجمیع خواهد شد. هر چقدر که کاربران امتیاز بیشتری کسب کرده باشند شانس بیشتری برای برنده شدن در قرعه کشی خواهند داشت.
آرازشی با تکیه بر اینکه کاربران باید حتما در دو مرحله مسابقات شرکت داشته باشند از اختصاص جوایز ویژه برای برترین ها اطلاع داد و اظهار داشت: تابحال ۲۲۲ میلیون تومان جایزه برای این بخش در نظر گرفته شده که از جانب حامیان برگزاری این مسابقه در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه چندین جایزه ویژه که شامل دستگاههای در رابطه با بازی های الکترونیکی هم هست به نفرات برتر اهدا خواهد شد.
سرپرست سازمان ورزش های تفریحی و رقابتی فدراسیون ورزشهای همگانی در انتها ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح بتوانند جمعیت ۳۲ میلیون نفری کاربران بازی های الکترونیک را وادار به انجام حرکات بدنی در کنار انجام بازی ها کنند.


منبع:

1399/12/09
14:47:39
0.0 / 5
930
تگهای خبر: بدن , ثبت نام , دستگاه , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی