هروی در تشریح وضعیت تیم ملی؛

سال مهمی برای كاراته در پیش است

سال مهمی برای كاراته در پیش است

سرمربی تیم ملی کاراته اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ با عنایت به برگزاری رقابت های المپیک، قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا سال مهمی برای کاراته ایران است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، سید شهرام هروی که آخرین بار بهمن ماه گذشته با رسانه ها گفتگو کرده بود، پس از نزدیک به ۱۴ ماه سکوت خویش را شکست و از شرایط و وضعیت تیم ملی سخن گفت.
سید شهرام هروی سرمربی تیم ملی کاراته در گفت و گو با روابط عمومی فدراسیون کاراته عنوان کرد: سال جدید را خدمت مردم عزیز ایران بخصوص خانواده بزرگ کاراته تبریک عرض می نمایم. امیدوارم در سال جدید ویروس کرونا از بین برود و تمام مردم دنیا به زندگی عادی خود بازگردند.
وی در مورد برگزاری رقابت های قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی بزرگسالان و ورود نفرات منتخب به اردوی تیم ملی کاراته عنوان داشت: خدا را شکر فرصتی فراهم گشته است تا مسابقات قهرمانی کشور انتخابی تیم ملی باردیگر برگزار گردد و تمامی مدعیان ورود به اردوی تیم ملی کاراته در این مسابقات توانایی های خویش را به نمایش بگذارند. حضور تمامی بازیکنان به غیر از ۶ بازیکن اعلامی در این مسابقات الزامی است.
سرمربی تیم ملی کاراته مردان ایران در تشریح ورود بازیکنان از مسابقات قهرمانی کشور به اردوی تیم ملی اظهار داشت: نفرات اول مسابقات قهرمانی کشور در اوزان شش گانه مستقیم وارد اردوی تیم ملی خواهد شد. در تاریخی که متعاقباً اعلام خواهد شد، انتخابی دوم ورود به اردوی تیم ملی برگزار و در این مسابقات هم نفرات دوم و سوم هر وزن به همراه نفرات منتخب برگزیده کادر فنی از قهرمانی کشور، به رقابت خواهند پرداخت.
سرمربی تیم ملی کاراته خاطرنشان کرد: بعد از آخر مرحله دوم انتخابی، مجدداً نفرات قهرمان به صورت مستقیم جواز حضور در اردوی تیم ملی را دریافت خواهند کرد. در انتهای این مرحله هم حداکثر ۶ بازیکنی که موفق به جلب نظر کادر فنی شوند به اردو دعوت خواهند شد و ما مرحله اول اردوی تیم ملی را حداکثر با حضور ۲۴ بازیکن برگزار خواهیم کرد.
هروی با تکیه بر اینکه ملاک کادر فنی برای حضور بازیکن در اردوی تیم ملی مسابقات قهرمانی کشور خواهد بود، اظهار داشت: ملاک حضور بازیکنان برای ورود به اردوی تیم ملی مسابقات قهرمانی کشور خواهد بود و فقط بازیکنانی شانس حضور در اردوی تیم ملی را خواهند داشت که در این مسابقات به رقابت با رقبای خود بپردازند.
وی ضمن اشاره به اهمیت سالجاری برای ورزش کشور و کاراته اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ با عنایت به برگزاری رقابت های المپیک، قهرمانی جهان و قهرمانی آسیا به شکلی برای ما سال ۱۳۹۷ را تداعی می کند. سالی که در آن تیم ملی کاراته در بازی های آسیایی اندونزی، قهرمانی جهان در اسپانیا و قهرمانی آسیا در اردن خوش درخشید. البته با این تفاوت که اهمیت مسابقات المپیک و نخستین حضور کاراته در رویداد المپیک از بازی های آسیایی به مراتب بالاتر است.
سرمربی تیم ملی کاراته در انتها تصریح کرد: با وجود اهمیت فوق العاده المپیک به هیچ عنوان قصد نداریم از حضور قدرتمند در مسابقات آسیایی کویت و جهانی امارات غافل شویم و تلاش خواهیم کرد با عنایت به پتانسیل بالای کاراته ایران در تمامی این رویدادها پرقدرت ظاهر شویم و موفق به کسب چهارمین قهرمانی پی در پی در جهان و آسیا شویم. از طرفی همانطور که در سال ۹۷ در مسابقات جهانی و آسیایی از ظرفیت بیشتر بازیکنان کاراته ایران استفاده کردیم و ترکیب تیم ملی در این دو رویداد در کمیته انفرادی با یکدیگر فرق می کرد، تلاش خواهیم کرد از ظرفیت و پتانسیل بالای کاراته ایران استفاده و در صورت امکان دو تیم مجزا به این دو رویداد اعزام نماییم.

1400/01/07
14:46:23
5.0 / 5
788
تگهای خبر: المپیك , بازیكن , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی