آبی ها بدون راهبر داخل زمین؛

خلاء بازیكنانی با خصوصیات كاپیتان در استقلال

خلاء بازیكنانی با خصوصیات كاپیتان در استقلال

به گزارش اخبار ورزشی یکی از نقاط ضعفی که استقلال در سال های اخیر از آن رنج برده، خلا بازیکنانی باتجربه است که کاریزمای بالایی برای راهبری دیگر همبازیان خود در زمین دارند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، تیم های فوتبال دنیا از اعم بزرگ و کوچک، یکی از ابزارهایی که برای بزرگی کردن به آن نیاز دارند، بازیکن یا بازیکنانی با کاریزمای بالای رهبری دیگر همبازیان خود است.
آبی پوشان در گذشته های دور و نزدیک همواره یک تا چند بازیکن با این خصوصیات در اختیار داشتند که این نفرات می توانستند حداقل خطی که در آن بازی می کنند تا حداکثر کل نفرات زمین را تحت تأثیر خود قرار داده و عصای دست مربی در داخل زمین باشند. این نوع بازیکنان «کاپیتان صفت» بوده و یک کاپیتانِ درون دارند که حتی بدون بستن بازوبند کاپیتانی، در مستطیل سبز کارایی فراوانی دارند.
در گذشته های نه خیلی دور نفراتی محمود فکری، علیرضا منصوریان، مثل فرهاد مجیدی، مجتبی جباری، جواد نکونام، سید مهدی رحمتی، خسرو حیدری، سرور جباروف، امید ابراهیمی و پژمان منتظری بازیکنانی بودند که دارای چنین صفات و خصوصیاتی بودند و حضور آنها در زمین شخصیت و اعتماد به نفس تیمی آبی پوشان را افزایش می داد و می توانست ابزار مهمی برای موفقیت های این تیم باشد.
آخرین نسل از این نفرات، پژمان منتظری و امید ابراهیمی بودند که پس از آخر فصل هجدهم استقلال را به مقصد لیگ ستارگان ترک کردند؛ پس از آن وریا غفوری به همراه علی کریمی تا حدودی چنین شرایطی را به صورت نسبی در استقلال پیدا کردند و در این فصل که کریمی هم از این تیم جدا شد، وریا غفوری به تنهایی این مسئولیت بزرگ را بر دوش دارد و نزدیک ترین بازیکن به این شرایط، شاید با کمی ارفاق رشید مظاهری، سنگربان این تیم است که اولین فصل حضورش در جمع آبی پوشان را تجربه می کند.
استقلال تیم بزرگی است و بر مبنای یک قانون نانوشته، تیم های بزرگ برای بزرگی کردن به بازیکن بزرگ، مربی بزرگ، مردان و تفکرات بزرگ و البته به بودجه های بزرگ نیاز دارد.
فرهاد مجیدی که هدایت آبی پوشان را بر عهده دارد، بازیکنان خوبی در اختیار دارد که این بازیکنان می توانند ابزار موفقیت او را چه در رقابتهای داخلی و چه در رقابتهای آسیایی فراهم نمایند، اما آنچه مشهود است در جمع این بازیکنان توانمند به جز غفوری، بازیکن دیگری با قدرت راهبری یکی مثل پژمان منتظری یا امید ابراهیمی به چشم نمی خورد؛ شاید وریا غفوری که امروز کاپیتان آبی پوشان است، نیاز داشته باشد لااقل یکی دو بازیکن بزرگ دیگر با این شرایط در کنار او باشند.
شاید برای استقلالی ها خالی از لطف نباشد حالا که از یک سو قرارداد این دو بازیکن باتجربه با تیم های قطری شان به پایان رسیده و از یک سوی دیگر حضور آنها می تواند ضریب تجربه، اطمینان و شخصیت را در این تیم بالا ببرد، نیم نگاهی بازگشت ابراهیمی و منتظری به تیم شان داشته باشند. اتفاقی که شاید خیلی هم دور از دسترس نباشد.

1400/01/26
11:14:44
5.0 / 5
781
تگهای خبر: استقلال , بازیكن , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی