جعفر سمیعی عنوان كرد

باشگاه های خصوصی پول دولتی می گیرند

باشگاه های خصوصی پول دولتی می گیرند

به گزارش اخبار ورزشی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با درخواست کمک از ارگان های دولتی اظهار داشت: برخی باشگاه ها به نام باشگاه خصوصی مشغول ارتزاق از منابع دولتی هستند و ما هم می خواهیم بخشی از این منابع را داشته باشیم.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، اردوی سرخپوشان ایران در شهر گوا هند ادامه دارد اما هنوز جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه در تهران به سر می برد تا امور اداری و اجرایی را مدیریت کند. سمیعی در تازه ترین صحبت های خود از تلاشهای هیئت مدیره برای حل مشکلات تیم و باشگاه پرسپولیس ایران پرده برداشت. آخرین حرف های مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را بخوانید:
از هرنظر شایسته دو برد در آسیا بودیم
سمیعی در ابتدا ضمن اشاره به کسب دو پیروزی توسط سرخپوشان در دو دیدار ابتدایی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ مقابل الوحده امارات و الریان قطر اظهار داشت: بابت این افتخار به بازیکنان، مربیان، اعضای تیم و باشگاه و همینطور هواداران تبریک می گویم. از هر نظر، شایستگی کسب دو برد را داشتیم و چه بسا اگر شانس همراهی مان می کرد نتایج جذاب تری رقم می خورد. با این وجود همه پرسپولیسی ها از نتایج به دست آمده راضی و خشنود هستند. حالا دیگر به این باور رسیده ایم که افتخار همه ما، غیرت بازیکنان و مربیان است.
با تیم نیستم ولی در ارتباطم
نایب رییس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس ایران افزود: هر روز، بارها با مسؤلان باشگاه در گوا تماس می گیرم و از همه اتفاقات در اردو خبر دارم. با این که در تهران مشغول پیش بردن کارهای دیگری هستم اما هیچگاه مسائل در ارتباط با اردوی تیم را رها نکرده ام. گاهی بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ تماس با اعضای تیم بخصوص ابراهیم شکوری که نماینده تیم مدیریتی در اردو است، برقرار می کنم. این ارتباط سبب می شود از شرایط اردو آگاه باشم.
مشکلات میزبانی ربطی به مردم خوب هند ندارد
وی عنوان کرد: متأسفانه یکسری مشکلات از نخستین روز حضور تیم در شهر گوا هند به وجود آمد که همچنان ادامه دارد اما مسائلی مثل تغذیه، استفاده از استخر، کیفیت اتاق ها و هتل و… خوب است. در بحث حمل و نقل یا استادیوم و محل تمرین چاره ای نداریم چون ظرفیت شهر گوا بیشتر از این نیست. همان گونه که می دانید مربیان دو تیم دیگر یعنی الریان قطر و الوحده امارات هم به این مسائل اعتراض کرده اند و ما هم صدای اعتراض خویش را به گوش مسؤلان کنفدراسیون فوتبال آسیا و باقی ارگان های تصمیم ساز رسانده ایم. البته این وضعیت هیچ ارتباطی به مردم هند ندارد و آنها میزبانی خوب و رفتار مهربانانه ای با اعضای تیم و باشگاه دارند. پیش از هر بازی، تعداد زیادی از کارمندان و کارکنان هتل محل اقامت پرسپولیس مقابل در خروجی جمع می شوند تا تیم مان را تشویق کنند که این هم از لطف و محبت شان است.
گوا سورپرایز لیگ قهرمانان بود
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: پیش از شروع مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، پیشبینی صدرنشینی پرسپولیس با وجود کادر فنی و بازیکنان قدرتمندی که داریم، کار سختی نبود اما به عقیده من، تیم فوتبال گوا هند سورپرایز این فصل لیگ قهرمانان آسیا به حساب می آید. با این که فوتبال هند در سطح قاره هنوز نتوانسته بعنوان تیمی قدرتمند عرض اندام کند اما گوا موفق شد از دو حریف نسبتاً قدرتمند و متمول مثل الوحده و الریان دو امتیاز بگیرد و در رده دوم جدول بایستد. این مورد مشخص می کند با تیم سرسختی بازی داریم اما به نقش آفرینی بازیکنان و تفکرات کادر فنی ایمان داریم و ان شالله دو برد پی در پی دیگر هم کسب خواهیم کرد.
در تهرانم تا مشکلات را حل کنم
سمیعی تصریح کرد: من در تهران مانده ام تا مشکلات تیم را مرتفع کنم. از زمانی که وارد باشگاه شدم، تمام تلاشم را به کار بستم تا رابطه خوب و صمیمانه ای بین تیم و باشگاه برقرار کنم و مشکلاتی که پیش از حضورم وجود داشت، مرتفع شود. حالا مدیریت باشگاه مورد وثوق هواداران قرار گرفته و طرفداران پرسپولیس می دانند ما حتی یک روز را برای حل مشکلات تیم از دست نداده ایم. از دغدغه بازیکنان و مربیان در اردوی هند آگاه هستم و می دانم آنها صبوری به خرج می دهند ولی پرسپولیس از گذشته، مشکلاتی داشته که نمی توان در یک چشم برهم زدن همه این مسائل را حل کرد. ما باید با منطق و کار فراوان برای حل مشکلات قدم برداریم.
نیازمند کمک ارگان ها هستیم
نایب رییس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس همینطور اظهار داشت: در بخش مدیریت و بخصوص در جلسات هیئت مدیره، همه جوانب ممکن برای حل مشکلات مالی مورد بحث قرار می گیرد اما منابع درآمدزایی ما بسیار محدود شده و مشکلات و بدهی هایی که از گذشته باقی مانده، بار سنگینی را روی دوش باشگاه گذاشته است. من هیچگاه به دنبال تخریب مدیران پیشین باشگاه پرسپولیس نبودم و حالا هم نمی خواهم بهانه ای بیاورم ولی برای حل یکسری از این مشکلات، نیازمند کمک همه ارگان ها هستیم. برخی باشگاه ها به نام «باشگاه خصوصی» مشغول ارتزاق از منابع دولتی هستند و ما هم می خواهیم بخشی از این منابع را در اختیار بگیریم.
سمیعی خاطرنشان کرد: اهالی فوتبال می دانند تیمی که ساخته ایم، توانایی بازگشت به فینال لیگ قهرمانان آسیا را داراست ولی به شرط آنکه حمایت شویم. بدون حمایت های جانبی، واقعاً کارمان دشوار می باشد. در بهمن، اسفند و فروردین ماه، گاهی اوقات جلساتی داشتیم که ۸ تا ۹ ساعت به طول انجامید. همه اینها برای حل مشکلات پرسپولیس بود اما اتفاق ویژه ای رخ نمی دهد و این مورد سبب رنجش ماست.
خلوت ترین اردوی ممکن را داریم
سمیعی افزود: همین حالا به فهرست مسافران ما در گوا هند نگاه کنید؛ اردوی ما با حضور تنها ۴۲ نفر تشکیل شده که فقط ۲۱ بازیکن به همراه ۲۰ نفر شامل کادر فنی، سرپرستی، رسانه ای، ماساژور، تدارکات و یک عکاس در آن حضور دارند. واقعاً نمی دانم اردویی کوچک تر از این در گذشته وجود داشته یا نه. تعداد ماساژور و تدارکات زحمتکش تیم مان حتی نسبت به سفرهای داخلی هم کمتر است. هزینه های کمرشکنی هم داشتیم. رقمی بسیار سنگین برای هتل، پرواز و ترانسفرینگ پرداخت کردیم آن هم در شرایطی که با بحران مالی شدیدی دست و پنجه نرم می نماییم. قناعت و تحمل زیادی داشتیم که بابت آن باید از اعضای تیم تشکر و تقدیر کنم ولی ادامه این مسیر برای همه ما دشوار است و به همین علت می گویم احتیاج به دریافت کمک داریم.
پا پس نمی کشیم
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ایران در نهایت خاطرنشان کرد: با همه مشکلات موجود، قرار نیست پا پس بکشیم و به راه مان ادامه می دهیم. من معتقدم امیدواری، هدیه ای از جانب خداوند در نهاد بشر است و تا وقتی این هدیه را در اختیار داریم، با شور و شوق بیشتر برای خدمت به پرسپولیس تلاش می نماییم. خداوند را هزاران بار شکر می‎ کنم که در مقابل هجمه ها و شایعاتی که وجود دارند، مورد حمایت هواداران قرار گرفته ایم و آنها می دانند مدیریت باشگاه تلاش می کند و نسبت به مشکلات تیم، بی تفاوت نیست. امیدوارم هرچه سریعتر پاداش صبر و تحملی که داریم را دریافت نماییم و با کمک مسؤلان امر، روزهای بهتری را بسازیم.


منبع:

1400/01/30
21:03:16
5.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی