آن ۲ واحد برای باشگاه هاست

افتخاری: فدراسیون فوتبال یك ریال هم برای ساختمان فوتسال نداد

افتخاری: فدراسیون فوتبال یك ریال هم برای ساختمان فوتسال نداد

به گزارش اخبار ورزشی رئیس پیشین کمیته فوتسال با اشاره به اینکه فدراسیون فوتبال حتی یک ریال هم برای خرید ساختمان های فوتسال نداد، اظهار داشت: فروش این واحدها توسط فدراسیون شدنی و منطقی نیست.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، فدراسیون فوتبال در تازه ترین اقدام خود می خواهد دو ساختمان فوتسال که در خیابان شیخ بهایی واقع شده است را بفروشد. این ساختمان ها در زمان ریاست سیدرضا افتخاری بر کمیته فوتسال خریداری و در سالهای گذشته از آن بعنوان پایگاه کمیته و سازمان لیگ فوتسال استفاده می شد.
فدراسیون در حالی تصمیم به فروش این ساختمان ها گرفته است که به قول افتخاری، فدراسیون در زمان خریداری آنها حتی یک ریال هم به کمیته فوتسال کمک نکرده است.
افتخاری در این خصوص به خبرنگار مهر، اظهار داشت: دو واحدی که متعلق به فوتسال است، با پول باشگاه ها خریداری شد و فدراسیون در آن زمان حتی یک ریال پول به ما نداد.
وی اضافه کرد: درست است که سند دو ساختمان به نام فدراسیون خورده، اما در پرانتز نام سازمان لیگ فوتسال هم آمده است. اگر سازمان لیگ فوتسال نخواهد، فدراسیون نمی تواند این ساختمان ها را بفروشد.
رئیس پیشین کمیته فوتسال با اشاره به اینکه ابتدا یک واحد آپارتمان برای این کمیته خریداری شد، تصریح کرد: پس از آن قرار شد فوتسال بانوان و فوتبال ساحلی را توسعه بدهیم و برای همین دومین واحد را هم در همان طبقه و همان ساختمان خریداری کردیم تا کل طبقه در اختیار فوتسال باشد.

سیدرضا افتخاری و علی کفاشیان
افتخاری خاطرنشان کرد: این ساختمان برای فدراسیون فوتبال نیست که بخواهد آنرا بفروشد. همانطور که گفتم فدراسیون یک ریال هم برای خرید آن کمک نکرد. اگر کمکی کرده اند، سندش را نشان بدهند.
وی در پاسخ به این سوال که پول خرید دو واحد فوتسال از کجا تأمین شده بود؟ اظهار نمود: پول هایی که از باشگاه ها و تیم ها بابت حق عضویت، حق شرکت در مسابقات و چنین مواردی می گرفتیم را به خرید ساختمان اختصاص دادیم. در هزینه های برگزاری مسابقات صرفه جویی کردیم و بقیه پول را برای خرید دو واحد در نظر گرفتیم. تیم ملی فوتسال ایران در آسیا اول و در جهان سوم است. جای کمیته فوتسال پیش از حضور من یک اتاق کوچک در فدراسیون بود که در شان فوتسالمان نبود.
افتخاری افزود: وقتی به کمیته فوتسال آمدم تصمیم گرفتم به هر قیمتی که شده، فوتسال را مستقل کنم. درست است فوتسال زیر نظر فدراسیون فوتبال بود ولی حداقل از خودش امکانات و اعتبار می خواست تا اگر دو نفر از کنفدراسیون فوتبال آسیا یا فیفا به ایران آمدند، آبرویی داشته باشیم. آن زمان فوتسال یک اتاق ۳ در ۴ داخل فدراسیون داشت و ما آنرا به تدریج توسعه دادیم.
رئیس پیشین کمیته فوتسال اظهار داشت: فدراسیون فوتبال به جای این که فوتسال را توسعه بدهد و بزرگ تر کند، این تصمیم را گرفته. این کار منطقی نیست. اگر مشکلات مالی هم دارند باید وزارت ورزش و دولت کمک کنند.
افتخاری در مورد این که ظاهراً فدراسیون برای حل مشکلات مالی می خواهد ساختمان های فوتسال را به فروش برساند، با خنده اظهار داشت: مگر وقتی ما آمدیم، پولی وجود داشت؟ ما هم دست خالی آمدیم. مدیریت برای این است که فکری به حال این مسائل کند.
وی در ادامه گفتگوی خود درباره انحلال سازمان لیگ فوتسال ادغام آن با کمیته مسابقات فدراسیون فوتبال، تصریح کرد: هرچقدر فوتسال را کوچک تر کنند، این رشته ضعیف تر می شود. فوتسال، باری روی دوش فدراسیون فوتبال نیست و توسعه آن ارتباطی به فوتبال ندارد. تمام هزینه های فوتسال از خود این رشته تأمین می شود. آن زمان هم پولی به ما نمی دادند و بودجه ای نداشتیم. اگر بخواهند فوتسال توسعه یابد، این کار درست نیست.
رئیس پیشین کمیته فوتسال اظهار داشت: ما فوتسال را بزرگ کردیم. جایگاه فوتسال یک اتاق ۳ در ۴ نبود. فوتسال ما آن زمان هم از نظر اعتبار و هم از نظر امکانات دارای شخصیت بهتری شد. حتی طرحی را در کنار سالن فوتسال کمپ دادیم تا مرکز آموزش فوتسال ایران باشد و بخشی از آن با هزینه های فوتسال ساخته شد. پس از آن مدیرعامل باشگاه استقلال شدم و بقیه طرح توسط علی کفاشیان پیگیری و تکمیل شد.


منبع:

1400/02/27
18:45:02
5.0 / 5
716
تگهای خبر: آموزش , استقلال , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی