انتخاب عراق به نفع ایران بود

انتخاب عراق به نفع ایران بود

اخبار ورزشی: هیچ کس به اندازه کی روش تیم ملی ایران را نمی شناسد و این می توانست برای عراق یک امتیاز بزرگ باشد. مربی پرتغالی بعلاوه تخصص ویژه ای هم در تقابل با کره جنوبی دارد که این مساله نیز معادلات گروه را تحت تاثیر قرار می داد. حالا اما حضور ادووکات همه این مسائل را از بین برده و سبب شده است دیدار ایران با عراق، در فضای نرمال تری اجرا شود. بنظر می رسد دراگان اسکوچیچ باید بابت گریز از تقابل با کی روش خشنود باشد! واقعیت آنست که انتخاب عراق، به نفع ایران بود.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «طی چند روز گذشته گزارش ها حاکی از قطعی شدن حضور کارلوس کی روش روی نیمکت تیم ملی فوتبال عراق بود. عراق در مرحله بعدی انتخابی جام جهانی با ایران، کره جنوبی، امارات، سوریه و لبنان هم گروه شده و طبق برنامه روزهای ۱۶ شهریور و هفتم بهمن باید دو بازی رفت و برگشتش را برابر ایران برگزار کند؛ رقابتی که در صورت حضور کی روش بسیار داغ تر از گذشته می شد. با این همه در شرایطی که تحلیل های بسیار زیادی درباره جدال ایران با کی روش ارائه شده بود، فدراسیون فوتبال عراق تصمیم دیگری گرفت و دیک ادووکات هلندی را بعنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور برگزید. در درجه اول فارغ از اینکه ادووکات نامدار گزینه بهتری برای رقیب ایران بود یا کارلوس کی روش، باید خوشحال باشیم از اینکه مربی پرتغالی وارد گروه ایران نشد و مسابقات حیاتی پیش رو بیش از پیش حساس نشد.

کی روش طی سالهای کارش در ایران فراز و فرودهای زیادی را تجربه نمود و همین حالا هم هواداران و منتقدان پر و پا قرصی دارد. دوقطبی به جا مانده از دوران حضور این مربی در ایران، هنوز پابرجا است و بعید هم بنظر می رسد به این زودی به اتمام برسد. در این میان گروهی از بازیکنان تیم ملی همچنان به شدت به کی روش علاقه و ارادت دارند که از آن جمله می توان به دو مهاجم اصلی تیم ملی اشاره نمود. هنوز فراموش نکرده ایم سردار آزمون پس از انتخاب دراگان اسکوچیچ بعنوان سرمربی تیم ملی، چگونه با قطعه شعری پر از طعنه و کنایه به این ماجرا واکنش نشان داد. آزمون در صفحه شخصی اش نوشته بود: «ما که در سایه خورشید معذب بودیم، چشممان کور سزاوار همین شب بودیم.» با این وجود رابطه سردار با این «شب» به مرور زمان بهتر شد و او توانست گل های بسیار حساسی برای دراگان اسکوچیچ بزند. مهدی طارمی هم با اظهار نظرش درباره اینکه تیم موفق فعلی بر پایه تغییر نسل از طرف کارلوس کی روش بنا شده، به صورتی اعتبار صعود از مرحله قبلی را به مربی پرتغالی داد که این رویکرد او بحث برانگیز شد. بعد هم خودش توضیح داد که حرف زدنش از کی روش جنجال به پا می کند.

طبیعتا در چنین شرایطی تقابل با کی روش، به حساسیت کار دامن می زد. یادمان باشد رویارویی با عراق به خودی خود هم برای تیم ملی ایران کار ساده ای نبوده و نیست اما در صورت انتخاب کارلوس از طرف تیم رقیب، شرایط پیچیده تر می شد. به هر حال هیچ کس به اندازه کی روش تیم ملی ایران را نمی شناسد و این می توانست برای عراق یک امتیاز بزرگ باشد. مربی پرتغالی بعلاوه تخصص ویژه ای هم در تقابل با کره جنوبی دارد که این مساله نیز معادلات گروه را تحت تاثیر قرار می داد. حالا اما حضور ادووکات همه این مسائل را از بین برده و سبب شده است دیدار ایران با عراق، در فضای نرمال تری اجرا شود. بنظر می رسد دراگان اسکوچیچ باید بابت گریز از تقابل با کی روش خشنود باشد! واقعیت آنست که انتخاب عراق، به نفع ایران بود.»

منبع:

1400/05/12
13:25:18
5.0 / 5
549
تگهای خبر: بازیكن , تیم , رقابت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی