در گزارش اخبار ورزشی عنوان شد:

مسیر متفاوت کمانداران برای ۲رویداد

مسیر متفاوت کمانداران برای ۲رویداد

به گزارش اخبار ورزشی تیم ملی تیروکمان در حالی در لیست کاروان اعزامی به بازی های اسلامی و آسیایی قرار دارد که مسیر آماده سازی کمانداران ریکرو و کامپوند این تیم متفاوت از هم پیشبینی شده است.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، رویدادهایی مانند بازی های کشورهای اسلامی و بازی های آسیایی که ورزش ایران در چارچوب کاروان در آنها شرکت خواهد کرد، مبنای تصمیم گیری برای مصوب کردن تقویم سالجاری در فدراسیون های درگیر با این دو رویداد بود. تیروکمان همچون این فدراسیون هاست، فدراسیونی که ورزشکارانش در دو رشته ریکرو و کامپوند فعالیت دارند و اتفاقاً در هر دو بخش هم نماینده اعزامی به قونیه و هانگژو خواهند داشت اما مسیر آماده سازی که برای کمانداران ریکرو و کامپوند پیشبینی شده کاملاً یکسان دنبال نخواهد شد. از آغاز سالجاری و در ادامه برنامه های آماده سازی که از سال قبل شروع شده بود، اردوهای داخلی تیم ملی تیروکمان در هر دو بخش پیگیری شده است، در این میان مقرر است کمانداران اردونشین در رویدادهای مصوب در تقویم آسیایی و جهانی هم شرکت داشته باشند اما متفاوت از یکدیگر. تیم های ملی ریکرو و کامپوند اسفندماه سال قبل در اولین مرحله کاپ آسیا به میزبانی تایلند شرکت کردند. مرحله دوم این رقابت ها از هفته آینده در سلیمانیه عراق شروع می شود اما فقط کمانداران ریکرو ایران در هر دو بخش مردان و بانوان در این رقابت ها شرکت خواهند داشت. فدراسیون تیروکمان اما برای تیم ملی کامپوند و آماده سازی بهتر این تیم اما حضور در مرحله دوم جام جهانی به میزبانی کره جنوبی را نهایی کرده است. این تیم مقرر است ۲۴ اردیبهشت ماه عازم کره جنوبی شود تا در این رقابت ها شرکت داشته باشد.
امید نجاری مدیر تیم های ملی تیروکمان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سرمربی تیم ملی ریکرو (بهزاد پاکزاد) پیش از این و در برنامه ریزی برای آماده سازی تیمش متقاضی اعزام به دو مرحله کاپ آسیا شده بود. اعزام به اولین مرحله این مسابقات که سال قبل انجام شد. کمانداران ریکرو در تایلند مدال آور نشدند اما نتایج و در کل عملکردشان قابل قبول بود. بر همین مبنا حضور در مرحله دوم کاپ آسیا هم برای آنها مصوب شد. وی در مورد اعزام جهانی تیم ملی کامپوند هم اظهار داشت: کمانداران کامپوند در اولین مرحله کاپ آسیا شرکت داشتند و اتفاقاً نتایج خوبی هم گرفتند. اعزام برون مرزی باردیگر برای آنها لازم بود بخصوص که هدف از اعزام های آتی شان، مدال آوری در بازی های اسلامی و کسب نتایج قابل قبول در بازی های آسیایی است. ازاین رو لازم بود تا کمانداران کامپوند در سطحی بالاتر از آسیا مورد ارزیابی و محک جدی تر قرار بگیرند. ازاین رو مرحله دوم جام جهانی در برنامه این تیم گنجانده شد. مدیر تیم های ملی تیروکمان تصریح کرد: پس از مرحله دوم کاپ آسیا و جام جهانی، تمرینات کمانداران در چارچوب اردوهای داخلی پیگیری می شود تا زمان اعزام به ترکیه و شرکت در بازی های کشورهای اسلامی.


منبع:

1401/02/13
12:16:08
5.0 / 5
205
تگهای خبر: تیم , رقابت , شركت , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی