با وجود محرومیت بین المللی؛

دورخیز روس ها برای حضور در رقابت های جهانی کشتی

دورخیز روس ها برای حضور در رقابت های جهانی کشتی

متولیان کشتی روسیه کوشش می کنند با وجود محرومیت های بین المللی با استفاده از نفوذ در اتحادیه جهانی تیم این کشور را در مسابقات ۲۰۲۲ صربستان شرکت دهند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، آتش جنگ روسیه و اوکراین که سال قبل شروع شد بلافاصله دامن ورزش روس ها را گرفت و این کشور را با محرومیت های سنگین و جدی روبرو کرد. در این خصوص اتحادیه جهانی کشتی هم با وجود تأخیری سوال برانگیز و عجیب، مجبور به تبعیت از سازمان های بین المللی شد و دستور به محرومیت کشتی روسیه از میزبانی و شرکت در تمامی میادین بین المللی داد.
با این وجود گویا کاسه صبر روس ها لبریز شده و متولیان کشتی این کشور کوشش می کنند به هر نحو ممکن مسیر بازگشت خود به میادین بین المللی را هموار سازند؛ مسیری که از اواخر سال قبل همچنان مسدود و کشتی گیران نامدار و بزرگ روسیه را در آستانه اُفت روحی و جسمی قرار داده است.
البته متولیان کشتی روسیه همچون میخائیل مامیاشویلی رئیس فدراسیون کشتی این کشور چندان هم بیکار نماندند و کوشش می کنند با نفوذ بالای خود در سیستم مدیریتی اتحادیه جهانی کشتی، زمینه حضور کشتی گیران روس در مسابقات پیش رو را فراهم آورند. مامیاشویلی اخیرا کشتی جهان بدون روسیه را بدون هیچ آینده و توسعه ای خوانده و اعتقاد دارد تداوم این وضعیت در نهایت به ضرر کشتی جهان خواهد بود. بنابراین وی می خواهد تا به زودی به محرومیت روسیه در مسابقات جهانی پیش رو آخر دهد و با هر ترفند و تدبیری، کشتی گیران کشورش را راهی صربستان کند.
متولیان کشتی روسیه امیدوارند جامعه جهانی کشتی بالاتر از فشارهای سیاسی عمل کرده و استقلال خویش را نشان دهد. ضمن این که آنها وعده داده اند با تمام توان هر کاری که برای حضور پر قدرت کشتی گیران روسی در مسابقات جهانی لازم است، انجام خواهند داد. در این رابطه میتوان به اخبار رسانه های رسمی روسیه اشاره نمود که اعلام نموده اند متولیان ورزش این کشور در نظر دارند برای آخر دادن به محرومیت کشتی گیران از شرکت در مسابقات بین المللی به دادگاه داوری ورزش (CAS) شکایت کنند.
این در حالی است که مسابقات کشتی قهرمانی جهان طی روزهای ۱۰ تا ۱۸ شهریور در بلگراد صربستان برگزار می گردد و روس ها تلاش دارند تیمی قدرتمند و مدعی را به این رقابت ها اعزام کنند.


منبع:

1401/04/10
13:39:21
5.0 / 5
405
تگهای خبر: استقلال , تیم , رقابت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی