كمیته بین المللی المپیك قانع می شود؟

ارسال گزارش کمیته المپیک به سوئیس

ارسال گزارش کمیته المپیک به سوئیس

اخبار ورزشی: گزارش درخواستی کمیته بین المللی المپیک (IOC) در خصوص بسیاری اتفاقات و مشکلات اخیر در ورزش ایران بمنظور طرح و بررسی در نشست آتی هیات اجرائی در اختیار این کمیته قرار گرفت.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مقامات کمیته بین المللی المپیک (IOC) بتازگی خواهان گزارشی از کمیته ملی المپیک در ارتباط با بسیاری اتفاقات پیرامون این کمیته و ورزش ایران شده بود.
این درخواست در جریان آخرین سفر محمود خسروی وفا به لوزان و دیداری که با «توماس باخ» رییس IOC داشت، عنوان شد.
در جریان این سفر و ملاقات انجام شده، علاوه بر مسائل مربوط به اسرائیل، در مورد اتفاقات اخیر اجتماعی ایران و موضوعات در رابطه با آن با محوریت اعدام، مرگ و زندانی شدن ورزشکاران و ایمیل های مرتبط ارسالی به IOC، ورزش زنان و …. از رییس کمیته ملی المپیک ایران پرسش هایی مطرح شده و او هم پاسخ های خودرا ارائه کرده است.
با این اوصاف مقامات IOC از کمیته ملی المپیک یک «گزارش» درخواست نمودند تا آنرا ملاک و مبنا برای تصمیم گیری های خود قرار دهند. این گزارش طی روزهای اخیر تهیه و برای کمیته بین المللی المپیک ارسال شده است.
کمیته ملی المپیک ایران در مورد ماهیت این گزارش درخواستیِ IOC و این که دقیقا در آن به چه مطالبی اشاره شده است، اطلاع رسانی دقیقی نداشته اما بنظر می رسد مسئولان کمیته بین المللی المپیک بدنبال مستندات از تمام صحبت های و ادعای مطرح شده توسط رییس کمیته ملی المپیک ایران در نشست با وی بوده اند و به همین دلیل یک گزارش را از ایران مطالبه کرده اند.
این گزارش و مطالب مندرج در آن اهمیت بالایی دارد و می توان ادعا نمود که سرنوشت ورزش ایران گره خواهد خورد. مقرر است گزارش ارسالی کمیته ملی المپیک ایران در هیات اجرائی آتی کمیته بین المللی المپیک بررسی شده و در مورد آن تصمیم گیری شود.
این نشست ۸ فرودین شروع شده و به مدت سه روز ادامه دارد. روسیه و تعیین تکلیف ورزش این کشور دیگر موضوع مهمی است که باید در نشست آتی هیات اجرائی IOC به آن رسیدگی شود.
کمیته بین المللی المپیک در حالی از کمیته ملی المپیک ایران مطالبه گزارشی از اتفاقات و چالش های اخیر پیرامون ورزش ایران را داشت که خسروی وفا در جریان اولین نشست خبری خود، از سفر به سوئیس و سلسله نشست ها و دیدارهای انجام شده در آن ابراز رضایت و حتی اصرار کرد که اصلاً بحث «محرومیت و تعلیق» در کار نیست. با این جال بنظر می رسد نشست فرودین و تصمیمات اتخاذ شده در آن، سرنوشت ورزش ایران را رقم خواهد زد.


منبع:

1401/12/21
10:14:36
5.0 / 5
212
تگهای خبر: المپیك , بدن , سفر , كمیته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی