برنامه جدید فدراسیون جهانی وزنه برداری برای مربیان

گیر بودن پای مربیان در دوپینگ وزنه برداران

گیر بودن پای مربیان در دوپینگ وزنه برداران

به گزارش اخبار ورزشی، با اجرای طرح جدید برای مربیان وزنه برداری بعد از بازی های المپیک ۲۰۲۴ پاریس، مربیان نمی توانند بدون مجوز در این ورزش کار کنند و مسئولیت تخلفات دوپینگ ورزشکاران را هم بر عهده خواهند داشت.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از ایسنا و به نقل از سایت inside the games، فدراسیون های ملی وزنه برداری ملزم به ثبت نام در این طرح هستند که به صورت آزمایشی در آخر هفته جاری در سوئد اجرایی شد و برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی اروپا در ارمنستان ماه آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
محمد جلود، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری در گردهمایی بیشتر از ۷۰ مربی بین المللی در هالمشتاد سوئد اظهار داشت: مربیان باید درک کنند که در آینده اگر مشکلی در مورد دوپینگ وجود داشته باشد، نه تنها ورزشکار، بلکه خود آنها هم مجازات خواهند شد. در واقع اگر مشکل دوپینگ وجود داشته باشد، می توانیم مجوز مربیگری این افراد را هم پس بگیریم. این پروژه مجوز برای آینده روشن وزنه برداری است تا وزنه برداری بهتر شود.
جلود اظهار داشت که ورزشکاران خیلی تحت تأثیر مربیان خود در این رشته ورزشی هستند. نکته ای که توسط دبیر کل فدراسیون جهانی وزنه برداری یعنی آنتونیو اورسو هم تاکید گردیده است.
اورسو در سمیناری که در هالمشتاد برگزار شد، اظهار داشت: مسئولیت کل روند پیشرفت یک ورزشکار، نه تنها از نظر فنی، بلکه در حوزه انسانی هم بر عهده مربی است. اگر می خواهید در آینده سرمایه گذاری کنید، باید مربیان خویش را آموزش دهید و این همان کاری است که ما با مربیان انجام می دهیم و قصد پیشرفت آنها را در حوزه های مختلف داریم تا وزنه برداری بهتر شود و بتواند در راه رشد و توسعه بیشتر قرار گیرد.
اورسو در پاسخ به این سؤال که آیا مربیان باید نقش بیشتری در وزنه برداری داشته باشند یا خیر اظهار داشت: این ایده خوبی است که یک نماینده مربی در هیئت اجرایی داشته باشیم و ما در مورد آن در آلبانی (در مسابقات قهرمانی جوانان جهان که از ۲۵ مارس آغاز می شود) صحبت خواهیم کرد. شاید بتوان در هیئت اجرایی فدراسیون جهانی وزنه برداری هم یک مربی داشته باشیم.
طرح مجوز مربیگری توسط فدراسیون وزنه برداری اروپا در ماه های پیش رو مورد استفاده قرار خواهد گرفت. مربیان برای ثبت نام به حمایت فدراسیون های ملی خود احتیاج دارند و زمانی که این طرح از سال ۲۰۲۵ عملیاتی شود تمام مربیان زیر پوشش آن قرار خواهند گرفت.
فدراسیون ها همینطور ملزم به عرضه جزئیات کامل مربیان خود در مسابقات قهرمانی کشور خواهند بود. مطابق برنامه های فعلی، این مجوز هر چهار سال یک مرتبه قابل تمدید خواهد بود و هر مربی که حمایت فدراسیون ملی خویش را نداشته باشد، نمی تواند در وزنه برداری در سطح بین المللی کار کند.
کالین باکلی رئیس کمیته مربیان فدراسیون جهانی وزنه برداری در این حوزه اضافه کرد: در آینده مربیانی نخواهیم داشت که از ناکجاآباد ظاهر شوند و بتوانند در این رشته فعالیت کنند. این یک گام بسیار مهم برای فدراسیون های ملی است که بگویند مسئولیت دارند. ما نقش خویش را در هدایت ورزش در راه جدیدی ایفا می نماییم.
برنامه مجوز مربیگری جدید ترین گام به سمت آینده ای بهتر در فدراسیون جهانی وزنه برداری است که از جانب کمیته بین المللی المپیک هم تایید شده است.1401/12/22
12:23:57
5.0 / 5
176
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی