مذاكرات فدراسیون به نتیجه رسید

وسلین وویوویچ سرمربی تیم ملی هندبال ایران ماند

وسلین وویوویچ سرمربی تیم ملی هندبال ایران ماند

اخبار ورزشی: سرمربی مطرح تیم ملی هندبال ایران قرار خودرا برای دومین سال پی در پی تمدید کرد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، وسلین وویوویچ سرمربی پر آوازه هندبال جهان که با حضور بر روی نیمکت تیم ملی ایران نمایش چشم نوازی در رقابت های قهرمانی جهان برابر قدرت های بلامنازع هندبال دنیا ارائه نمود و برای نخستین بار تیم ملی ایران را به مرحله اصلی این مسابقات برد، قرارداد خود با فدراسیون هندبال ایران را تمدید کرد.

علیرضا پاکدل رییس فدراسیون هندبال در جریان مسابقات قهرمانی جهان مذاکرات با وسلین وویوویچ را دنبال نمود و ماحصل این پیگیری ها و مذاکرات فشرده تمدید قرارداد وویوویچ برای دومین سال پی در پی با ایران بود.

تیم ملی هندبال ایران در مدت زمان حضور وسلین وویوویچ موفق شد مدال برنز بازی های همبستگی کشورهای اسلامی را کسب کند و در رقابت های قهرمانی جهان با وجود مصدومیت بازیکنان کلیدی و جوانگرایی و پوست اندازی در تیم ملی، توانست با شکست شیلی برای نخستین بار به دور دوم مسابقات برسد.

همین طور نمایش قابل قبول تیم ملی ایران برابر قدرت های هندبال جهان همچون فرانسه، اسپانیا و مونته نگرو تحسین کارشناسان هندبال جهان را در بر داشت.

تیم ملی هندبال ایران در یک سال پیش رو رویدادهای مهمی همچون بازی های آسیایی را در پیش دارد.

این مربی اهل مونته نگرو متولد ۱۹۶۱ میلادی است و سوابق درخشانی در عرصه مربیگری باشگاهی و ملی و همین طور دوران بازیگری در کارنامه او دیده می شود و آخرین تجربه مربیگری او قبل از حضور در تیم ملی هندبال ایران به سال ۲۰۲۱ در باشگاه مطرح واردار مقدونیه بازمی گردد.
کسب عنوان چهارم المپیک سیدنی ۲۰۰۰ با تیم ملی یوگوسلاوی، کسب مقام دوم مسابقات قهرمانی جوانان جهان با تیم ملی صربستان و مونته نگرو در سال ۲۰۰۲ و قهرمانی جهان با همین تیم در سال ۲۰۰۵، کسب قهرمانی اروپا با تیم ملی جوانان صربستان و مونته نگرو در سال ۲۰۰۴، کسب مقام پنجم قهرمانی بزرگسالان جهان در سال ۲۰۰۵ با تیم ملی بزرگسالان صربستان و مونته نگرو و کسب مقام سوم رقابت های قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷ با تیم ملی بزرگسالان اسلوونی همچون مهم ترین عناوین وسلین وویوویچ در عرصه مربیگری ملی است.

وسلین وویوویچ در عرصه مربیگری باشگاهی نیز سابقه درخشانی دارد. حضور در باشگاه های مطرح دنیا همچون واردار مقدونیه و زاگرب کرواسی در کارنامه این مربی دیده می شود. قهرمانی در باشگاه های اسپانیا با تیم رئال سوسیداد و همین طور قهرمانی در باشگاه های اروپا با همین تیم، سه قهرمانی در سوپرلیگ هندبال مقدونیه و دو قهرمانی در جام باشگاه های مقدونیه با تیم واردار، قهرمانی در لیگ هندبال کرواسی در دو فصل پی در پی با تیم زاگرب و قهرمانی در جام پادشاهی قطر از دستاوردهای این مربی مطرح در عرصه باشگاهی به شمار می آیند.
وی همین طور در دوران بازیگری خود به عنوان یکی از مطرح ترین بازیکنان جهان هندبال مدال طلای المپیک لس آنجلس ۱۹۸۴ و مدال برنز سئول ۱۹۸۸ را بدست آورده و یک طلا و یک نقره مسابقات قهرمانی جهان را به ترتیب در سالهای ۱۹۸۶ و ۱۹۸۲ را نیز به گردن آویخته است. ووجوویچ عنوان سومی رقابت های قهرمانی اروپا و دو قهرمانی باشگاه های اروپا را نیز در دوران ورزش حرفه ای خود بدست آورده است.
حضور به مدت شش سال در باشگاه بارسلونا نقطه عطفی در دوران بازیگری وسلین وویوویچ به شمار می آید.
این مربی مطرح دنیای هندبال در سال ۱۹۸۸ میلادی به عنوان بالاترین بازیکن جهان انتخاب و در سال ۱۹۸۶ نیز به عنوان بالاترین ورزشکار کشور یوگوسلاوی شناخته شد.

1401/12/27
08:20:04
5.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی