آزادكار سنگین وزن كشتی:

داور با قضاوت اشتباه جنجال به پا کرد

داور با قضاوت اشتباه جنجال به پا کرد

اخبار ورزشی: به گزارش اخبار ورزشی، کشتی گیر سنگین وزن کشورمان اظهار داشت: متأسفانه قضاوت اشتباه داور سبب به وجود آمدن حاشیه در جام تختی شد و من و جان محمدی هیچکدام مقصر نبودیم.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، در جریان رقابت های بین المللی جام تختی کشتی آزاد مبارزه امین طاهری مقابل مرتضی جان محمدی به سبب اشتباه داوری بار دیگر تکرار شد. این مساله برخلاف قوانین اتحادیه جهانی کشتی بود و مرتضی جان محمدی هم برای مبارزه بعدی روی تشک حاضر نشد و مسابقه به سود طاهری به انتها رسید.
امین طاهری در گفت و گو با خبرنگار مهر، در ارتباط با حواشی این مبارزه و اشتباهات داوری اظهار داشت: من خودم هنوز نمی دانم چه اتفاقی افتاد. جان محمدی مدعی شده که حقش پایمال شده که به نظرم درست می گوید. اما از آن طرف حق من هم در مبارزه با جان محمدی ضایع شد. در این مبارزه من واقعاً ضربه فنی نشدم، موجب و بانی همه این مسائل داوری اشتباه و ضعیف بود.
وی اظهار داشت: متأسفانه قضاوت اشتباه داور موجب به وجود آمدن همه این مشکلات شد. من و جان محمدی هیچکدام مقصر نیستیم، داور موجب شد این مبارزه به جنجال کشیده شود. حق من هم بطورکامل بصورت مشهود ضایع شد. من در این مبارزه ۹ بر صفر جلو بودم و بدون این که ضربه فنی شوم داور وسط رأی داد در صورتیکه حتی رییس تشک هم ضربه فنی شدن من را تأیید نکرده بود. نمی دانم دلیلش چه بود اما به نظرم مشکوک بود.
آزادکار کشورمان اشاره کرد: هر دو طرف از داوری ضربه خوردیم، تکرار کشتی هم با تصمیم کادر فنی بود. این مسابقه بالاترین رقابت در داخل ایران است و جزو چرخه انتخابی هم محسوب می شد. بدین سبب قضاوت درست داوران اهمیت زیادی داشت.
وی در مورد سطح مسابقات جام تختی عنوان کرد: این دوره نسبت به سالهای قبل مسابقات سطح بالایی داشت و قهرمانان جهان و المپیک در آن حضور داشتند و رقابت خیلی مشکل بود.


منبع:

1402/03/09
10:22:52
5.0 / 5
232
تگهای خبر: المپیك , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی