داور بازی استقلال: به اندازه كافی به خاطر پنالتی گرفتن، فحش خوردم، برای نورافكن متأسفم!

داور بازی استقلال: به اندازه كافی به خاطر پنالتی گرفتن، فحش خوردم، برای نورافكن متأسفم!

اخبار ورزشی: بازی پدیده و استقلال كم اتفاق نداشت. در این بازی داور مسابقه یك پنالتی برای استقلال گرفت و از همان لحظه حاشیه ها آغاز شد.روزنامه خبرورزشی نوشت: بپدیده و نیمكتش اعتقاد داشتند پنالتی نبوده. این وسط بازیكنان در زمین درگیرهای لفظی داشتند. بعد كه پنالتی زده شد، استقلالی ها اعتراض داشتند چون می گفتند باید تكرار شود. مهاجری سرمربی پدیده وسط زمین پرید و كلاً بلبشویی به راه افتاد. پس از بازی هم امید نورافكن اشكان خورشیدی داور بازی از او پرسیده كه پنالتی بوده یا نه؟! به همین بهانه درباره اتفاقات این بازی با داور بازی گفت وگویی داشتیم.
آقای خورشیدی شما واقعاً از نورافكن پرسیدید كه آن صحنه پنالتی بوده یا نه؟
برای نورافكن تأسف می خورم، همین. منِ داور باید از بازیكن بپرسم پنالتی بوده یا نه؟ خودم با چشمم دیدم، كمك داور دارم، بعد بروم به بازیكن آن تیم بگویم ببخشید، روی تو پنالتی شد؟ خب معلوم است می گوید پنالتی شد! واقعاً نمی فهمم چرا نورافكن چنین حرفی زده است. دلیلش را نمی دانم.
شما با امید حرف زدید؟
نه، شما اصلاً یك بار صحنه را نگاه كنید. من با امید نورافكن كجا حرف می زنم؟ وقتی داور روی چیزی شك داشته باشد، می رود از كمكش می پرسد. من خودم نزدیك صحنه بودم و دیدم پنالتی شد. با امید نورافكن هم به هیچ عنوان حرف نزدم كه حالا ادعا دارد من از او پرسیدم پنالتی بوده یا نه.
قطعاً صحنه را چند بار دیده اید. به نظر خودتان پنالتی را درست گرفتید یا نه؟
زاویه دید من مناسب بود. قشنگ دیدم حسینی با دست پای نورافكن را زد. شاید بازیكن استقلال كمی هم بزرگ نمایی كرده باشد ولی به نظرم پنالتی بود. پس از آن بازیكنان پدیده به سمت كمك داور رفتند و من سریع رفتم تا جدای شان كنم. پس از آن هم برگشتم جلوی دروازه پدیده و پنالتی زده شد. در این صحنه ها اصلاً نورافكنی نبود كه بخواهم از او بپرسم پنالتی بود یا نه؟ باید از او بپرسید كه چرا خلاف این حرف ها را زده است.
استقلالی ها می گویند باید پنالتی شان تكرار می شد.
من واضح ندیدم. البته بعد كه فیلم را دیدم متوجه شدم بازیكنان پدیده داخل آمده اند. آن موقع حواس من به توپ بود. نگاهم به بازیكنان نبود. یعنی روی توپ فوكوس كرده بودم. اگر آن لحظه می دیدم، رأی به تكرار پنالتی می دادم ولی كلاً برای ما فرقی ندارد. برای گرفتن پنالتی به اندازه كافی فحش خورده ام. به قول معروف پنالتی را گرفتیم، فحش خوردیم، پنالتی را تكرار نكردیم دوباره فحش خوردیم. چوب دو سر سوخت شده ایم!
مهاجری سرمربی پدیده هم خیلی شاكی بود و داخل زمین آمد. چه بود ماجرا؟
من می خواستم جو بازی را آرام كنم و درگیری ها تمام شود. ایشان را اخراج كردم چون داخل زمین آمد.
استقلالی ها پس از بازی به وقت اضافه هم اعتراض داشتند و می گفتند حداقل باید ۵ دقیقه می گرفتید.
در جریان بازی صدمه دیدگی نداشتیم. به خاطر تعویض ها و كلاً توقفی كه بازی داشت، ۳ دقیقه گرفتم كه به نظرم كافی بود.
ولی رسانه ها نوشتند وقت كمی گرفتید.
به چه علت؟ پس از پنالتی و درگیری ها سعی كردیم بازی سریع به روال عادی برگردد. با تعویض و سایر چیزها به نظرم سه دقیقه وقت اضافه كفایت می كرد.
آقای شفر هم از عملكرد داوری رضایت داشت.
بله، پس از بازی هم پیش من و دستیارانم آمد و از ما تشكر كرد.
43503

1396/11/02
13:34:22
5.0 / 5
5251
تگهای خبر: استقلال , بازیكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی