ناگفته های باران كوثری از بازی در نقش یك فوتبالیست، عرق سرد فیلم زندگی هیچ ورزشكاری نیست

ناگفته های باران كوثری از بازی در نقش یك فوتبالیست، عرق سرد فیلم زندگی هیچ ورزشكاری نیست

اخبار ورزشی: روزنامه سازندگی نوشت: باران كوثری درباره بازی اش در فیلم عرق سرد صحبت كرد.باران كوثری در جشنواره فیلم فجر با بازی در فیلم عرق سرد سر و صدای زیادی به پا كرد. او نقش یك فوتبالیست زن را بازی كرد كه با مشكل ممنوع الخروجی دست و پنجه نرم می كند و اتفاقاتی را روایت می كند كه این روزها بازیكنان خانم تیم ملی با آن ها درگیر هستند. مصاحبه باران كوثری را در ادامه می خوانید:
درباره حضور در بازی ایران و سوریه بگویید.
من به واسطه پدرم با فوتبال آشنایی داشتم اما پس از فیلم عرق سرد و تحقیقاتی كه برای این فیلم انجام دادم و لطفی كه بچه های تیم ملی چه الان و چه تیم ملی گذشته به من داشتند در جریان بازی های تیم ملی قرار گرفتم و فكر می كنم برای ما كه مدعی هستیم و دلمان می خواهد ورود بانوان به استادیوم آزاد شود و دلمان می خواهد بازی های مردان را هم ببینیم قدم اول از فوتبال و ورزش زنان حمایت نماییم من هم نه فقط برای اعلام حمایت خودم بلكه برای لذت بردن خودم و برای تشویق كردن این بچه ها و برای ورزشی كه دوست دارم امروز به تماشای این بازی آمدم.

خودتان هم فوتبال بازی می كردید؟
برای تحقیقات همان فیلم.

نمی خواهید ادامه بدهید؟
كار سختی است و به نظرم كار تمام وقتی است همانقدر كه بازیگری تمام وقت است فوتبال بازی كردن هم یك وقت كامل و تمركز زیاد می خواهد من باید این تمركز را روی بازیگری ام بگذارم.

درباره عرق سرد بیشتر توضیح بدهید. اینكه چطور وزن كم كردید و این نقش چطور بود؟
نقش خیلی درخشانی بود و تنها یك بخش سختی آن وزن كم كردن بود كه من به كمك مربی های بدنسازی ام خانم طنین نراقی و پریا نوروزی كه خودشان قبلا بازیكن های تیم ملی فوتبال و فوتسال بودند این كار را كردم به جهت اینكه فقط وزن كم نمی كردیم خودمان را آماده می كردیم به جهت اینكه من بتوانم فوتبال هم بازی كنم. به لطف خانم مظفر و بچه های تیم ملی فوتسال و بچه هایی كه قبلا تیم ملی فوتسال بودند این كار را كردیم و واقعا روز آخر به آنها گفتم خواهرانه كنار من بودید كه من بتوانم این نقش را آماده كنم همه اینها سبب می شد یك نقش چالش برانگیزی باشد چون این خیلی فیلم ضروری ای بود و باید حتما ساخته می شد نه فقط به گواه من، به گواه همه ورزشكارانی كه این فیلم را دیدند چه زن و چه مرد، جدا از بحث قانونی خیلی خوشحالم اگر نقش كوچكی بازی كرده باشم، به قول مربی تیم ملی كشتی بانوان به من دایركت زده بود كه ممنون از اینكه ورزشكاران زن را مرئی كردید و من واقعا خوشحالم اگر نقش كوچكی داشته باشم به جهت اینكه ورزش بانوان هم لانسه شود و همانقدر كه به ورزش مردان می پردازند نه، اما همانقدر كه حقش است هم به ورزش زنان توجه گردد و هم بودجه تخصص بگیرد خیلی خوشحالم

خیلی ها انتظار داشتند شما جایزه بگیرید.
هر فیلمی باید یك تعدادی جایزه بگیرد فیلم ما هم از سه فیلم موفق جشنواره بود. ما سه جایزه خیلی مهم گرفتیم و در 8 رشته مهم كاندید شدیم و برای نخستین بار در جشنواره فجر یك فیلم 5بازیگرش كاندید شدند. این فیلم ركورددار است ضمن اینكه استقبال مردم از آن خیلی درجه یك بود و از نظر من فیلم ما موفق بود. اگر بخواهیم دانه دانه جوایز را بررسی نماییم این از قواعد هیچ جشنواره ای در دنیا نیست ضمن اینكه بازی ای در بازیگری زن جایزه گرفته كه خیلی بازی درجه یكی بوده.

شما وقتی خودتان را جای نیلوفر اردلان با آن مشكلاتش می گذاشتید...
اسم نبرید. این فیلم برپایه زندگی هیچ ورزشكار مشخصی نیست.

درباره بحث ممنوع الخروجی ورزشكاران زن حستان چطور بود؟
خیلی حس بدی است. در حقیقت زور دارد كه یك ناحقی برپایه قانون به آدم اعمال شود. انگار تو را در یك اتاق بیندازند و در را ببندند وقتی بعنوان یك زن یا یك انسان نمی توانی برای زندگی خودت تصمیم بگیری و آینده حرفه ای و شخصی تو وابسته به تصمیم شخصی یك انسانی است كه می تواند به خاطر انتقام به تو اجازه ندهد. من خیلی خوشحالم كه نقش افروز اردستانی را بازی كردم به جهت اینكه به نظرم همه زنانی را نمایندگی می كند كه به شكلی یك حق انسانی از آنها دریغ شده.

گفتید آشنایی شما با فوتبال به خاطر پدر بوده. كلا به چه ورزشی علاقه دارید؟
با فوتبال فقط آشنا هستم و برای همین عرق سرد سه ماهی با بچه ها تمرین می كردم. فوتبال به نظرم خیلی سخت است و وقت زیادی می خواهد من دلم می خواهد اگر وارد كاری می شوم در آن خیلی خوب باشم واگر بخواهم در فوتبال خوب باشم باید وقت خیلی زیاد و صددرصد تمركز و توان آدم را می خواهد كه من انتخاب كرده ام آن تمركز و توان را روی بازیگری بگذارم.
256 43

1396/12/09
14:07:44
5.0 / 5
5113
تگهای خبر: بازیكن , فوتبال , فوتسال , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی