صالحی امیری:

فدراسیون ها نباید اسیر برخی جوسازی ها شوند، آرامش درورزش ضروری می باشد

فدراسیون ها نباید اسیر برخی جوسازی ها شوند، آرامش درورزش ضروری می باشد

اخبار ورزشی: رئیس كمیته ملی المپیك در نشست با روسای فدراسیون ها بر حفظ آرامش در فضای ورزش كشور تصریح كرد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش وجوانان، سیدرضا صالحی امیری در نشست روسای فدراسیونهای ورزشی كه عصر امروز چهارشنبه برگزار گردید فضای همدلی و وحدت رویه در آستانه رویداد مهم بازی های آسیایی جاكارتا را مورد تاكید قرار داد و استمرار آن را لزوم افتخار آفرینی دانست.

رییس كمیته ملی المپیك با اشاره به جلسه ای كه در سازمان برنامه ریزی و بودجه كشور برای اختصاص بودجه در فصل اول برای فدراسیونهای ورزشی برگزار شده، تصریح كرد: خوشبختانه در این سازمان هم رویكرد مثبتی نسبت به ورزش وجود دارد و مقرر شده بودجه ای برای فصل اول به فدراسیون ها اختصاص دهند تا آنها با دغدغه كمتری برنامه های پایانی خویش را برای حضور موفق در بازی های آسیای جاكارتا ادامه دهند.

به قول دكتر صالحی امیری اعزام های بازی های آسیایی 2018 با ضریب 98 درصد محقق شده است.
رییس كمیته ملی المپیك آرامش را برای موفقیت در بازی های آسیایی ضروری دانست و تصریح كرد: فدراسیون ها نباید اسیر برخی جوسازی ها شوند به طوریكه در مواردی چون لباس تیم ملی مطالب خلاف واقعیت منتشر گردید اما حقیقت استفاده از كالای ایرانی در كاروان ورزشی ایران است.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی مواقع درصدد برهم زدن آرامش ورزش ایران هستند اما باید با تدبیر این مراحل را سپری نمود. در شرایطی كه حقوق قهرمانان المپیك را دو برابر كردیم، مطالبی در جهت قطع حقوق آنها انتشار یافته بود كه ما سعی كردیم وارد چنین مسائلی نشویم، چون كه آرامش در ورزش ضروری می دانیم.

رییس كمیته ملی المپیك اعزامهای كاروان ورزشی ایران در مورد توجه قرار داد و خاطرنشان كرد: اعزام ها در ساختار چارچوب مشخص و باهمفكری های لازم صورت گرفته و در ستاد عالی بهترین متصمیم اتخاذ شده است. ازاین رو اگر درخواستی هم وجود دارد بهتر است در ساختار مربوط به خودش مطرح شود.
صالحی امیری همینطور از برگزاری همایش ملی اقتصاد ورزش اطلاع داد كه وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك در درآن حضور موثر خواهند داشت.
محمدرضا داورزنی در جلسه مشترك روسای فدراسیون های ورزشی با حضور وزیر ورزش و جوانان و معاونین با تاكید بر حفظ فضای آرامش و امید اظهار داشت: همه ما در تولید فضای آرامش نقش داریم، در صورتی كه دشمنان قصد دارند فضا را متشنج كنند ازاین رو ما نباید به این فضا دامن بزنیم و برای این مهم باید مسائل را در جای خود و در خانواده خود مطرح و حل نماییم.

وی با مهم خواندن همدلی میان اركان مختلف، تعامل هیات های ورزشی استان ها و ادارات كل ورزش و جوانان استان ها را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: این دو حوزه كه دو بال مجموعه وزارت ورزش و جوانان هستند، همه یك ماموریت دارند و بدون همكاری با یكدیگر نمی توان ماموریت های خویش را به سر انجام رساند.

داورزنی در ادامه توضیحاتی را در مورد برنامه محوری بیان كرد و از فدراسیون ها خواست تا اجازه ندهند هیات های ورزشی خارج از چارچوب و ساختار وزارت ورزش و جوانان عمل كنند.

معاون وزیر ورزش وجوانان همینطور با تاكید بر حفظ سرمایه های ملی مانند ورزشگاه آزادی و مجموعه ورزشی انقلاب و...، همكاری با شركت توسعه وپرداخت هزینه های جاری را مورد توجه قرار داد. وی با اشاره به اینكه فضای ورزشگا ه های آزادی، انقلاب و شیرودی یك فضای عمومی است كه مردم در آن تردد می كنند اظهار داشت: فدراسیونها باید با همكاری شركت توسعه در تولید و حفظ فضای سبز و زیبا سازی این مجموعه ها تلاش كنند.

داورزنی اظهار داشت: كشور ما در سخت ترین شرایط به راه خود ادامه داده است و در شرایط حاضر هم با عزت راه خویش را ادامه خواهد داد.

داورزنی در انتها با تاكید بر مدیریت هزینه ها و كنترل منابع اظهار داشت: در خیلی از اعزام ها و اردوها می توانیم از ظرفیت كشورمان استفاده نماییم و تمامی اعزام های برون مرزی باید منطبق بر اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی باشد.

او همینطور به اقدام به موقع فدراسیونها برای تهیه ارز دولتی جهت اعزام ها، میزبانی ها و پرداخت ها تصریح كرد.
همچنین فریبا محمدیان در نشست مشترك روسای فدراسیون های ورزش ی با وزیر و معاونان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اینكه تا كنون در 14 دوره ای كه در بازی های آسیایی حضور داشته ایم همواره یكی از مردان قهرمانمان پرچم دار كاروان كشورمان بوده است اظهار داشت: اكنون بلوغ ورزش بانوان سبب شده تا بر آن شویم تا برای پرچمداری یك بانوی ورزش كار تلاش نماییم.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش وجوانان با تاكید بر اینكه هركجا به زنان اعتماد كردیم پاسخ خوبی دریافت كردیم اظهار داشت: در مقایسه تطبیقی میان بانوان و آقایان درمی یابیم با ایجادبستری برای افزایش مشاركت زنان می توانیم به مدال های بیشتری دست رسی پیدا نماییم.

وی خاطرنشان كرد: با وجود رشد سهم مشاركت بانوان در مسابقات جهانی و بازی های المیپك و آسیایی اما با عنایت به رشد جهانی ورزش بانوان، مسئولیت ما خطیر تر و سنگین تر شده است و یك بانوی قهرمان ایرانی برای كسب مدال باید بیش تر از پیش حمایت شود.

محمدیان با اشاره به اینكه اعطای مسئولیت با اختیار به نواب رئیس بانوان می تواند رهگشای رفع برخی موانع باشد اظهار داشت: انتظار می رود روسای فدراسیون ها در انتصاب بانوان اعطای اختیار به آن ها را هم مد نظر قرار دهند.

وی با اشاره به اینكه در همه امور باید فضایی برای فعالیت بانوان در نظر گرفته شود اظهار داشت: در مواردی نظیر به كارگیری سرپرستان اردوها، جذب مربیان خارجی، مربی بدنسازی، كادر اجرایی و فنی، انتخاب روانشناس لازم است كه برای تیم های بانوان فقط كه یك بانوی متخصص استمداد گرفته شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان بر ضرورت توجه به الزامات قانونی ورزش بانوان برای صیانت از ارزش های اخلاقی، حجاب و عفاف در میادین بین المللی تكیه كرد و اضافه كرد: پشتیبانی از تیم ملی بانوان در بحران های مالی باید افزایش یابد.

وی با توضیح این نكته كه باید شاخص هایی مناسب به منظور انتخاب كادر فنی تیم های ملی تبیین شود اضافه كرد: نظارت بر عملكرد كادر فنی باید با رعایت اصل شفافیت صورت پذیرد.

فریبا محمدیان به نظارت بر روند اجرای مصوبات كارگروه تشخیص و تعیین لباس مناسب برای بانوان ملی پوش تصریح كرد و اظهار داشت: باید همه نواب رئیس بانوان باید به استفاده از پوشش مناسب و مورد تائید این كارگروه توجه نمایند.

وی فعالیت ورزش بانوان ایرانی برای تیم های ملی را با ارزش قلمدادكرد و اضافه كرد: در هر رشته ای بانویی برای اهتزاز پرچم ایران تلاش می كند باید مورد توجه قرار گیرد. از این روی باید روند كمی و كیفی تمرینات ورزش كارانی كه خارج از كشور هستند هم مورد نظارت و بررسی قرار گیرد.

1397/02/27
13:34:29
5.0 / 5
4563
تگهای خبر: المپیك , تیم , فدراسیون , كمیته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی