رونمایی از برنامه كی روش برای شب تاریخی

رونمایی از برنامه كی روش برای شب تاریخی

اخبار ورزشی رونمایی از برنامه كی روش برای شب تاریخی


فرهاد عشوندی: چیزی تا لحظه موعود نمانده. زمانی كه حالا یا مسعود و یا كریم انصاری فرد در میانه میدان با كریس رونالدو دست می دهد تا با سوت داور پاراگوئه ای یكی از حساس ترین بازی های تاریخ ایران آغاز شود. مسابقه ای كه مسعود شجاعی كاپیتان تیم ملی ایران درباره اش می گوید: «بچه ها این قدر انگیزه دارند كه ذره ای خستگی را در وجودشان حس نمی نماییم. ما می دانیم بازی سختی با یكی ازبهترین تیم های دنیا داریم اما می خواهیم نشان دهیم كه یك تیم هستیم و برای شانسی كه داریم، می جنگیم.»
از او زیبا تر شاید این كارلوس كی روش است كه قصه این بازی را روایت می كند و در وصفش می گوید: «برای بچه های من پیش از قرعه كشی حتی بازی برابر رونالدو هم می توانست یك رویا باشد. ولی حالا ما اینجاییم و در این گروه مرگ هنوز زنده ایم و شانس صعود داریم.»
آری این لحظه موعود فوتبال ماست. فوتبال جادویش را نشان مان داده. حالا ما حدودا برابر با پرتغال شانس صعود داریم.
اصلا برای همین است كه این جماعت هوادار ایرانی هیجان زده، شب تا بامداد مقابل هتل تیم ملی پرتغال زدند و كوبیدند و فكر می كردند این كارشان كمكی است به تیم ملی!
بازی توی زمین اما كاملا متفاوت می باشد از این اتفاقات. آنجا قهرمان اروپا می آید به مصاف یك تیم آسیایی. جایی كه باز قرار نیست ایران سبك متفاوتی از فوتبال را به نمایش بگذارد. كی روش خیلی شفاف به خبرنگاران توضیح داد همچنان تاكتیك بازی ایران بر پایه اصول دفاعی خواهد بود. به نظر او ده ستاره بزرگ پرتغالی شاغل در لیگ های اروپایی این قدر خوی درندگی دارند كه غفلت برابرشان كار دست هر تیمی دهد. پس فلسفه ایران مشخص است. دفاع می كند تا یكبار زهرش را بریزد. اول مقرر است نبازد و بعد اگر لازم شد حتما برد هم از طریق می رسد. درست مثل بین دو نیمه بازی ایران و مراكش كه كارلوس در رختكن با هیجان به شاگردانش می اظهار داشت: «از دقیقه ۸۵ به بعد زمان زدن ضربه نهایی است. آنها هر لحظه بیشتر در دام طعمه ما می افتند و مراقب باشید به وقتش كار را تمام كنید.»
با این شیوه بازی، ایران به جنگ بزرگ می رود. درحالی كه دوباره آنها فیلم نجات سرباز رایان را با هم دیده اند. فیلمی كه مقرر است باز یاد این بچه ها بیاورد كه باید برای هم فدا شوند.
آنها كه سربازان مردمی خسته هستند، مقرر است برای بخشیدن تنها یك لبخند شاید چند ساعته و یك حس غرور ملی تا پای جان بجنگند و تاریخ بسازند.
جمعیت امیدوارند و بازیكنان امیدوار. كار اما دشوار است. سخت و دور از دسترس. ولی برایش می جنگند، هرقدر هم كه سخت باشد.
آنها می خواهند تاریخ شان را خودشان بسازند پس برایش می جنگند!
256 41

1397/04/04
13:11:14
5.0 / 5
4737
تگهای خبر: تیم , فوتبال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی