در گفتگو با مهر مطرح شد؛

استقبال مدیرعامل سابق استقلال از تعاونی شدن سرخابی ها

استقبال مدیرعامل سابق استقلال از تعاونی شدن سرخابی ها

اخبار ورزشی: مدیرعامل سابق استقلال اظهار داشت: واگذاری سرخابی ها به تعاونی های پرسپولیس و استقلال منطقی ترین و بهترین شیوه واگذاری است.سید محمد كاظم اولیایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تاسیس تعاونی استقلال و پرسپولیس منطقی ترین شیوه خصوصی سازی این دو باشگاه است. باید توجه داشت كه اتاق تعاون داوطلب خرید باشگاه نیست بلكه با تشكیل ساختار تعاونی با سهامداری جمعیت چند میلیونی به وظیفه ذاتی خود عمل می كند.
اولیایی با اشاره به پیشینه واگذاری این دو باشگاه بیان داشت: پس از انقلاب اسلامی، شورای عالی انقلاب برای پیشگیری از بعضی سوءاستفاده ها مصوبه ای داشت كه باشگاه های ورزشی دولتی شوند. در نتیجه این دو باشگاه دولتی شدند اما مطابق دستور امام خمینی (ره)، مصوبات شورای عالی انقلاب باید در مجلس تبدیل به قانون شود كه این مصوبه به مجلس نرفت و قانون نشد و بنده دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را از اصل دولتی نمی دانم.
عضو هیات موسس اتحادیه مدیران باشگاه ها اظهار داشت: این نكته حائز اهمیت می باشد كه دولت ها مجریان خوبی در حوزه ورزش نبوده علاوه بر آن باشگاه داران موفقی هم نیستند، اما جاذبه این دو باشگاه اقتضا نمی كرد كه دولت ها با عنایت به شرایط از مدیریت آنها بیرون بروند.
پیشكسوت فوتبال ایران خاطرنشان ساخت: تابحال چند بار برای واگذاری این باشگاه ها اقدام شده و افرادی هم پیش قدم شدند كه اكثرا هم از پیشكسوتان و علاقمندان بودند اما باید در نظر داشت كه فروش این باشگاه ها با طرفداران و علاقمندان بیشمار، به فرد جایز نیست چونكه عشق و علاقه به این باشگاه ها را نمی توان به یك فرد فروخت.
وی افزود: بهترین شیوه سازماندهی و مدیریت باشگاه ها را می توان از راه تعاونی ها عنوان نمود چونكه آحاد مردم می توانند در آن شریك شوند.
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال اظهار داشت: تشكیل ساختار تعاونی با جمعیت چند میلیونی بهترین طریق برای واگذاری دو باشگاه محبوب پرسپولیس و استقلال است.
وی تصریح كرد: اغلب باشگاه های بزرگ دنیا نظیر بارسلونا و هامبورگ به صورت تعاونی اداره می گردند و مجمع سهامداران هیات مدیره را معرفی می كنند.
اولیایی اشاره كرد: باشگاه ها علاوه بر اینكه می توانند در ۶۰ رشته ورزشی فعالیت كنند، می توانند بر گردشگری ورزشی باز تمركز كنند. كاری كه تمام باشگاه های دنیا انجام می دهند.
وی اضافه كرد: در دنیای امروز اقتصاد ورزش، وابسته به گردشگری ورزشی است و باشگاه ها با سرمایه گذاری بر هواداران، آنها را همراه خود به شهرها و كشورهایی كه تیم بازی می كند، می برند اما در كشور ما باشگاه های مذكور بیشتر بر فوتبال آنهم فوتبال مردان تمركز دارند.

1397/10/05
13:51:31
5.0 / 5
4468
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی