مربی تیم ملی: رشد تكنیكی وزنه برداری بانوان قابل توجه است

مربی تیم ملی: رشد تكنیكی وزنه برداری بانوان قابل توجه است

اخبار ورزشی: مربی تیم ملی وزنه برداری بانوان اظهار داشت: بااینكه ركوردهای عمومی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد؛ اما رشد تكنیكی بانوان در سراسر كشور، قابل توجه است كه دلالت بر یك حركت بزرگ و سراسری دارد.


به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مریم امراله سرمربی تیم ملی وزنه برداری بانوان اظهار داشت: در مسابقات پارسال كه در شهر مقدس مشهد برگزار شد، به غیر از تعداد اندكی از شركت كنندگان، سایرین در موضوعات فنی دارای نواقصی بودند.

وی افزود: در آن رقابت ها، بیشتر شركت كنندگان، حركات یكضرب و دوضرب را سرپا می گرفتند كه دلالت بر عدم دانستن اصول و مبانی تكنیكی وزنه برداری بود؛ اما حالا در نقطه ای قرار گرفته ایم كه در مسابقات سنندج، می توانستیم رشد چشمگیری را در این زمینه ببینیم.

مربی تیم ملی بانوان گفت: در المپیاد استعدادیابی كه در سنندج برگزار شد، اكثریت شركت كنندگان، از نظر تكنیكی آموزش دیده بودند. البته، هنوز ركوردها و وزنه ها تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد؛ اما رشد تكنیكی بانوان در سراسر كشور، قابل توجه است كه دلالت بر یك جنبش و حركت بزرگ سراسری دارد.

امراله خاطر نشان ساخت: یقینا برگزاری اردوهای مستمر به رشد و ارتقای سطح كیفی ملی پوشان تاثیر ویژه ای می گذارد؛ اما باید اذعان داشت كه رشد نفرات حاضر در اردو فراتر از پیش بینی و تصور ما بود كه نشان داده است وزنه برداری كشور در حوزه بانوان، از ظرفیت قابل توجهی برخوردار می باشد كه در حال شكوفا شدن و به نتیجه رسیدن است.

وی عنوان كرد: برگزاری اردوهای مستمر و متمركز كه در دستور كار تیم های ملی بانوان در رده های مختلف سنی قرار گرفته، سبب جهشی در حوزه قهرمانی میگردد كه منجر به یك انگیزه عمومی و همگانی میگردد. وزنه برداری بانوان در مسیری قرار گرفته كه در آینده اتفاقات بزرگی را رقم خواهد زد.

1397/10/12
18:41:06
5.0 / 5
4403
تگهای خبر: آموزش , تیم , رقابت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی