در پاسخ به مهر عنوان شد؛

واكنش معاون وزیر ورزش به مقایسه سرنوشت كی روش با خولیو ولاسكو

واكنش معاون وزیر ورزش به مقایسه سرنوشت كی روش با خولیو ولاسكو

اخبار ورزشی: معاون وزیر ورزش با اشاره به اینكه هنوز نمی داند كی روش از تیم ملی فوتبال ایران می رود یا نه به مقایسه سرنوشت این سرمربی و مقایسه او با ولاسكو واكنش نشان داد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان سپس مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون گلف در جمع خبرنگاران اظهار داشت: گلف شاید فضایی كمتر هیجانی و ژورنالیستی داشته باشد. امیدواریم در آینده با توسعه این رشته و رسانه ای تر كردن شرایط بهتر شود.
وی افزود: در رشته هایی مثل چوگان اگر ۳۰۰ نفر به ۳۵۰ نفر برسد اتفاق خبلی خوبی افتاده است.در سال ۷۱-۷۲ تحقیقی انجام می دادم كه ارتباط رشته ها با سطح درآمد خانواده ها را بررسی می كردم. رابطه مستقیمی بین سطح فرهنگی و درآمدی خانواده ها با انتخال رسته های ورزشی وجود دارد.
وی اضافه كرد: برخی رشته ها بسیار خاص هستند كه نمونه آن ورزش گلف است. امیدواریم با برنامه ریزی كه دوستان انجام می دهند آینده بهتری برای این رشته ببینیم. اگر گلف بخواهد مبتنی بر برنامه استراتژی به اهدافش برسد باید اساسا به دنبال استفاده از منابع غیر دولتی باشد.
محمدرضا داورزنی در مورد تصمیم نهایی برای ماندن یا رفتن كی روش اظهار داشت: اساسا ما در مسائل داخلی فدراسیونها دخالت نمی نماییم. طبیعتا درباب آینده هر رشته ای فدراسیون تصمیم گیرنده هست و طبیعتا خود فدراسیونها درباب برنامه های بلندمدت و كوتاه مدت مشغول و پاسخگو هستند و همیشه هم به آن تاكید داریم. وزارت ورزش هیچ دخالتی درباب تعیین تكلیف مربی ندارد. فدراسیون برای آینده فوتبال تصمیم می گیرد.
وی در واكنش به اظهار نظر مازیار ناظمی مدیركل ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت ورزش كه خبر از آمادگی چند مربی بزرگی برای حضور در تیم ملی داده بود اظهار داشت: در این خصوص از خودش بپرسید. وزارت ورزش درباب انتخاب سرمربی دخالتی ندارد.
معاون وزیر ورزش درباب نتیجه تیم ملی و تاثیرات آن بر ریاست فدراسیون و نظر نداشتن وزارت درباب كی روش اظهار داشت: جا دارد من از رحمات تمام ملی پوشان تشكر كنم. ما هم در جام جهانی حضور موفقی داشتیم و مردانه جنگیدیم و هم در جام ملتها از ۶ بازی ۵ بازی را فوق العاده كار كردند. در بازی آخر یك اشتباه موجب شد این نتیجه رخ دهد و نبایست زحمات بازیكنان را نادیده بگیریم. در سال ۹۷ عملكرد خوبی در تیم ملی بزرگسالان دیدیم.
داورزنی افزود: وزارت ورزش و جوانان اساسا در كنار فدراسیون فوتبال خواهد بود. اهتمام داریم از حالا با برنامه ریزی دقیق موفق تر از حالا باشیم. نباید تلاش ستودنی بازیكنان در طول یكسال را فراموش نماییم. آنها ۵ بازی فوق العاده كار كردند و در بازی پایانی باید بپذیریم ژاپن عالی بود.
معاون وزیر ورزش در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در خصوص حضور امروز مهدی تاج در وزارت ورزش، اشاره كرد: ما همدیگر را در راهرو دیدیم و احوالپرسی كردیم. آقای تاج با من جلسه ای نداشتند ولی مرتب برای پیگیری امورشان به وزارت می آیند. امروز هم دنبال امور جاری بودند و سرپایی احوالپرسی داشتیم.
داورزنی درباره آخرین پاداش تیم ملی فوتبال به خاطر برد مقابل چین اشاره كرد: دقیقا درباب پاداش دوم چیزی نمی دانم. عدد دوم را نمی دانم. فكر می كنم باید حدود۳۰۰-۴۰۰ هزار یورو باشد.
وی درباب بازتاب رفتار بازیكنان تیم ملی ایران در بازی ژاپن كه بازتاب بدی داشته است، اظهار داشت: نكته ای را در نظر بگیرید. وقتی كه بازیكنان تحت فشار جدی برای نتیجه هستند، هم از سمت خودشان و هم فشارهای مجازی و مردم موجب می شود آستانه تحمل پایین بیاید. شما تا در این فضا قرار نگیرید نمی توانید اظهار نظر كنید. بازیكنی كه در این سطح بازی می كند و همه انتظار پیروزی دارند رفتارها كاملا احساسی است و فشار زیادی روی بازیكن است. بازیكنی كه ۸۰-۹۰ دقیقه تحت فشار بوده و سد او شده اند و با برخی رفتارهای فیزیكی كه از ژاپنی ها هم شاهد بودیم بپذیریم تحت تاثیر قرار گرفتند. البته این رفتارها را توجیه نمی كنم.
وی در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر درباب اینكه برخی بازیكنان گفته اند فوتبال ایران پس از جدایی كارلوس كی روش مثل والیبال پس از جدایی خولیو ولاسكو می شود اشاره كرد: دوستان احیانا اطلاعاتشان ضعیف بود. ما پس از ولاسكو در لیگ جهانی چهارم شدیم و برنز رقابتهای بین المللی هم گرفتیم. البته زحمات ولاسكو قابل توجه بود اما مسیر والیبال كشور مسیر رو به رشدی است و نباید موفقیت های یك تیم را به اشخاص گره بزنیم! باید بر مبانی سیستم كار نماییم تا سیستم به اهداف برسد. نباید موفقیت و آینده یك تیم را به افراد گره بزنیم. كار باید با برنامه باشد.
وی درباب مبلغ بالای قرارداد كارلوس كی روش و اینكه جایگزین وی هم گران قیمت می شود اظهار داشت: هر رشته ای شرایط خاص خودش را دارد. مربیانی كه در دنیا كار می كنند دارای خاصیت و قیمت هایی هستند. همه چیز به هدف بر می گردد، سابقه، كارنامه و... همه در ارزش گذاری سهیم هستند. اینكه كی روش چه قیمتی می گرفته طبیعتا همه برنامه ها دیده شده و مبانی با آن تصمیم گیری شده است.
معاون وزیر ورزش درباب جانشین كی روش اظهار داشت: هنوز نمی دانم كی روش رفتنی است یا نه. به هر حال وی ۸ سال زحمت كشید. امیدوارم فدراسیون تصمیم درست را بگیرد.

1397/11/09
18:22:36
5.0 / 5
4310
تگهای خبر: بازیكن , پیروزی , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی