رئیس دپارتمان داوری:

قلعه نویی باید در دیدار مقابل پرسپولیس اخراج می شد

قلعه نویی باید در دیدار مقابل پرسپولیس اخراج می شد

اخبار ورزشی: رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در ارزیابی قضاوت داوران رقابت های این هفته لیگ برتر اظهار داشت: سرمربی سپاهان باید در جریان بازی با پرسپولیس اخراج می شد.



به گزارش اخبار ورزشی به نقل از سایت فدراسیون فوتبال ایران، داوود رفعتی با بیان این مورد اظهار داشت: در مورد داوری های مسابقات این هفته باید بگویم كه شاهد دو بازی حساس در تهران و مشهد بودیم. عملكرد داوری ها به دقت در جلسه آنالیز كمیته داوران بررسی می شود اما بر مبنای بررسی های اولیه باید بگویم شاهد قضاوت های بسیار خوبی بودیم كه هیچ تأثیری در نتایج بازی ها نداشت.
رفعتی افزود: در مورد بازی تیم های تراكتورسازی و ذوب آهن اعضای تیم میهمان در دقیقه ۳ به تصمیم داور اعتراض داشتند اما ادامه بازی كاملاً درست بود و هیچ خطایی اتفاق نیافتاد. همینطور در صحنه پنالتی تراكتورسازی به نظر می رسید ابتدا بازیكن مهاجم روی مدافع ذوب آهن خطا كرده كه بر این اساس اعلام پنالتی درست نبود، البته ذوب آهن در این بازی پیروز شد و این پنالتی هم گل نشد كه تأثیر چندانی در نتیجه نداشت.
رئیس دپارتمان داوری با اشاره به دیدار تیم های پارس جم و فولاد اظهار داشت: این بازی از حساسیت بالایی برخوردار نبود با این وجود آقای كرمانشاهی در یك صحنه اعلام پنالتی كردند كه داور پشت دروازه به مشورتی درست این پنالتی را لغو نمود اما در مورد پنالتی دیگری كه گرفته شد باید بگویم اساساً خطا در این صحنه اتفاق افتاده اما اینكه در داخل یا خارج محوطه جریمه بوده تنها داور یا كمك داور می توانند اعلام كنند چون كه در مكان و موقعیت مناسبی برای تشخیص قرار داشتند.
رفعتی در مورد بازی تیم های پرسپولیس و سپاهان هم تصریح كرد: تمامی تصمیمات داور این مسابقه كاملاً درست بود به استثنا صحنه برخورد سید جلال حسینی با بازیكن سپاهان كه لازم بود كاپیتان پرسپولیس با یك كارت زرد جریمه شود اما عدم اخراج سرمربی تیم میهمان اساساً یكی از اشتباهات تیم داوری در این بازی بود. این رفتارها مصداق ایجاد تشنج و تحریك تماشاگر است كه ما در كلاس ها بارها اعلام نموده ایم در این مواقع به هیچ وجه مسامحه صورت نگیرد اما آقای حیدری در كلاس های توجیهی نیم فصل حضور نداشتند و شاید بنابراین از اختیار قانونی خودشان در این صحنه به خوبی استفاده نكردند.
وی درباره قضاوت كوپال ناظمی هم خاطرنشان كرد: در مورد بازی پدیده و استقلال هم باید بگویم شاهد یكی از بهترین قضاوت های هفته بودیم كه آقای ناظمی به علت این قضاوت اساساً مورد تشویق قرار می گیرد. در مورد مسابقات هفته آتی هم بهترین نفرات انتخاب می شوند و البته انتظار ما این است كه داوران با شدت عمل قانون را بدون تسامح اجرا كنند تا شاهد هیچ مشكلی در بازی ها از این نظر نباشیم.


منبع:

1398/02/08
22:03:29
5.0 / 5
4414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی