هفته بیست و هشتم لیگ برتر؛

تساوی پرسپولیس مقابل تراكتورسازی، فرصت طلایی برانكو سوخت!

تساوی پرسپولیس مقابل تراكتورسازی، فرصت طلایی برانكو سوخت!

اخبار ورزشی: تیم فوتبال پرسپولیس در هفته بیست و هشتم لیگ برتر در شرایطی كه تا دقایق پایانی از تراكتورسازی پیش بود در نهایت به نتیجه تساوی رسید تا شانس مسجل كردن قهرمانی اش را از دست بدهد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، تیم های فوتبال پرسپولیس و تراكتورسازی از ساعت ۱۷ امروز چهارشنبه در قالب هفته بیست و هشتم لیگ برتر در ورزشگاه یادگار امام تبریز به مصاف هم رفتند. این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یك - یك ‏‬ به اختتام رسید.
كمال كامیابی نیا (۱۱) برای پرسپولیس و دانیال اسماعیلی فر (۷۹) برای تراكتورسازی در این بازی گلزنی كردند. با این نتیجه پرسپولیس ۵۷ امتیازی شد تا همچنان در بالای جدول باقی بماند. تراكتورسازی با ۵۰ امتیاز در رده چهارم است و عملاً شانس قهرمانی در لیگ را از دست داد.
تركیب پرسپولیس و تراكتورسازی
تیم فوتبال پرسپولیس با تركیب علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه (۸۲ - سعید كریمی)، شجاع خلیل زاده، سیدجلال حسینی، بشار رسن (۹۰ - شایان مصلح)، احمد نورالهی، مهدی ترابی (۶۵ - سیامك نعمتی)، كمال كامیابی نیا، مهدی شیری، محمد نادری و علی علیپور وارد میدان شد.
تراكتورسازی هم با محمدرضا اخباری، محمد طیبی، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی فر، اشكان دژاگه، سوگیتا، احسان حاج صفی، ایمان سلیمی (۵۸ - علیرضا نقی زاده)، سید احمد موسوی (۷۷ - محمدرضا آزادی)، اكبر ایمانی و ساسان انصاری در این مسابقه بازی كرد. مسعود شجاعی به سبب محرومیت و آنتونی استوكس به سبب مصدومیت تراكتورسازی را در این بازی همراهی نكردند.
درگیری بشار و ایمانی و كارت زرد داور
بازی در دقایق ابتدایی پایاپای بود و جنگ هافبك های دو تیم بیشتر به چشم می آمد. در دقیقه ۷ اكبر ایمانی در میانه میدان چند بازیكن پرسپولیس را پشت سر گذاشت ولی با خطای بشار رسن متوقف گردید. این خطا درگیری دو بازیكن را به دنبال داشت و محمدحسین زاهدی فر به هر دو بازیكن كارت زرد نشان داد.

گلزنی كامیابی نیا برای پرسپولیس
در دقیقه ۱۱ پرسپولیس صاحب یك ضربه كرنر شد. بشار رسن این توپ را روی دروازه تراكتورسازی ارسال كرد. این توپ پس از برخورد با بازیكنان پرسپولیس روی خط دروازه جلوی پای كامیابی نیا رسید و این بازیكن توانست گل اول بازی را به ثمر رساند.
پاسخ به حملات پرسپولیس
اشكان دژاگه كه در این بازی در غیاب مسعود شجاعی بازوبند كاپیتانی را در اختیار داشت، در دقیقه ۱۵ در یك موقعیت خوب پشت محوطه پرسپولیس قرار گرفت ولی تعلل این بازیكن در ضربه زدن به توپ موجب شد تا بازیكنان پرسپولیس از طریق برسند و این توپ را دفع كنند.
فرصت طلایی برای احمد نورالهی
احمد نورالهی هافبك پرسپولیس عملكرد قابل توجهی در این مسابقه داشت. وی در دقیقه ۲۵ صاحب سه موقعیت متوالی برای گلزنی شد. توپ ارسالی بشار رسن از كنار محوطه جریمه تراكتور در شرایطی به نورالله ی رسید كه این بازیكن شوت محكمی به سمت دروازه حریف زد. اخباری دروازه بان تراكتور توپ اول را دفع كرد. در ادامه نورالهی ضربه سری را به سمت دروازه تراكتور زد كه این دفعه احسان حاج صفی مانع گل خوردن تیمش شد. هافبك پرسپولیس مجدداً یك ضربه قیچی برگردان به سمت دروازه تراكتور زد كه این توپ را اخباری مهار كرد.
شوت سنگین دژاگه و مهار بیرانوند
یكی از موقعیت های خوب تراكتورسازی در این بازی ضربه كاشته ای بود كه كنار محوطه جریمه پرسپولیس به دست آورد. اشكان دژاگه پشت این ضربه ایستاد و شوت محكمی به سمت دروازه پرسپولیس زد ولی بیرانوند این توپ را دفع كرد.
فشار تراكتورسازی و كارت زرد به بیرانوند
با گذشت زمان تراكتورسازی فشارش را برای جبران نتیجه افزایش داد ولی راه به جایی نبرد. پرسپولیس هم در دقیقه ۴۰ صاحب یك ضربه كاشته پشت محوطه تراكتورسازی شد ولی ضربه عالیشاه با اختلاف به اوت رفت. در دقیقه ۴۴ داور بازی به علیرضا بیرانوند به خاطر اتلاف وقت كارت زرد نشان داد كه این مساله اعتراض بیرانوند را به دنبال داشت.

حملات تراكتورسازی و شوت ترابی در نیمه دوم
با شروع نیمه دوم تراكتورسازی برای جبران نتیجه جلو كشید. تمركز حملات تراكتور در این نیمه بر جناح راست این تیم و در پست دانیال اسماعیلی فر بود در دقیقه ۵۲ ارسال زمینی اسماعیلی فر از مقابل دروازه پرسپولیس به اوت رفت. در دقیقه ۵۶ هم مهدی ترابی هافبك پرسپولیس شوت سنگینی به سمت دروازه تراكتورسازی زد كه اخباری این توپ را مهار كرد.
اعتراض عجیب ایمانی به تصمیم سرمربی تراكتورسازی
نخستین تعویض تراكتورسازی در دقیقه ۵۹ رقم خورد كه طی آن اكبر ایمانی از زمین خارج و به جای او علیرضا نقی زاده وارد میدان شد. نكته عجیب این تعویض اعتراضات شدید ایمانی به تصمیم سرمربی تراكتور بود و وی حتی برای لحظاتی آغاز به خودزنی كرد!
اولین تعویض پرسپولیس و از دست رفتن بهترین موقعیت تراكتور
مهدی ترابی در حالی در این بازی كارت زرد گرفت كه برانكو ایوانكوویچ در دقیقه ۶۵ مبادرت به تعویض این بازیكن كرد و سیامك نعمتی وارد زمین شد. در دقیقه ۶۶ هم دانیال اسماعیلی فر ناخواسته در محوطه شش قدم پرسپولیس صاحب فرصت گلزنی شد كه بیرانوند این ضربه نزدیك را به كرنر فرستاد.
گل تساوی تراكتور
تراكتورسازی كه برای جبران نتیجه كنترل بازی را در اختیار گرفته بود، سرانجام در دقیقه ۷۹ موفق شد توسط اسماعیلی فر به گل تساوی برسد. این گل با پرتاب بلند احسان حاج صفی به دست آمد كه این پرتاب در محوطه جریمه پرسپولیس زیر پای اسماعیلی فر افتاد.

پرتاب سنگ و اشیا به سمت بازیكنان پرسپولیس
پرسپولیس در دقیقه ۸۵ صاحب یك ضربه كرنر شد. زمانی كه بشار رسن برای این كرنر پشت توپ ایستاد تماشاگران تراكتور به سمت او سنگ و اشیایی را پرتاب كردند. با وساطت بازیكنان تراكتورسازی، تراكتوری ها دست از این اقدام خود برداشتند.
فشار پرسپولیس برای گل دوم
دقایق پایانی بازی پرسپولیس حملاتی را برای به ثمر رساندن گل دوم ترتیب داد. برانكو ایوانكوویچ در دقیقه ۹۰ آخرین تعویضش را انجام داد و شایان مصلح را به جای بشار رسن وارد زمین كرد ولی این حملات ثمری نداشت و بازی با نتیجه تساوی یك - یك به اتمام رسید. البته داور قبل از اتمام مسابقه به شایان مصلح بازیكن پرسپولیس كارت زرد نشان داد.

1398/02/12
12:15:39
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: بازیكن , پرسپولیس , تساوی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی