پای چند آبی پوش روی پوست موز؛

بررسی شرایط ۱۳ بازیكن استقلال و احتمال جدایی از جمع آبی ها

بررسی شرایط ۱۳ بازیكن استقلال و احتمال جدایی از جمع آبی ها

اخبار ورزشی: گرچه فصل جاری برای استقلال هنوز به اختتام نرسیده و آنها دو بازی در پیش دارند، اما بررسی عملكرد چند بازیكن نشان داده است به احتمال زیاد در فهرست فصل آینده آبی پوشان حضور ندارند.



به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، لیگ برتر به هفته پایانی خود رسید و تیم استقلال كه در هفته بیست و هشتم لیگ برتر عملاً شانس قهرمانی را از دست داد، در هفته پایانی باید برای كسب سهمیه آسیا و حتی المقدور عنوان نایب قهرمانی لیگ تلاش كند.
طبیعی است كه باشگاه استقلال هم مثل همه باشگاه های دیگر مراحل مقدماتی فصل نقل و انتقالاتش را آغاز كند و دورنمای خودرا ترسیم نماید.
قطعاً استقلالی ها كم و بیش خروجی های فصل بعد را می شناسند و كاملاً منطقی و طبیعی است كه تا اختتام آخرین بازی فصل، این فهرست اعلام نشود. اما با بررسی عملكرد بازیكنان این تیم در فصل رو به اتمام می توان با گمانه زنی نزدیك به واقعیت فهرست خروجی آبی ها برای فصل بعد را مشخص كرد.
وضعیت نامشخص رحمتی
دو دروازه بان بزرگسال استقلال در این فصل بیشترین كلین شیت و كمترین گل خورده را داشتند. اما نه سید حسین حسینی و نه سید مهدی رحمتی هیچكدام برای فصل بعد با این تیم قرارداد ندارند. شنیده می شود مسئولان باشگاه استقلال تمایل دارند حتی المقدور قرارداد هر دو دروازه بان را تمدید كنند. اما برای این منظور مشكلاتی هست.
سید مهدی رحمتی سپس دربی آنقدر مورد هجمه انتقادات هواداران قرار گرفت كه پس از آن هیچ گاه فرصت حضور در میدان را نیافت. امكان دارد تمدید قرارداد با رحمتی تبعاتی برای خود وی و مجموعه مدیریتی استقلال داشته باشد. در مورد رحمتی هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده و این تصمیم گیری به اختتام فصل و روزهای نقل و انتقالات موكول شده است.
خسرو حیدری
احتمال اینكه مدافع باتجربه فصل بعد هم در فهرست این تیم قرار بگیرد زیاد نیست. حیدری مرز ۳۵ سالگی را رد كرده، میزان مصدومیتش زیاد شده و كارایی دوران جوانی اش را ندارد و این شرایط سال به سال كار را برای او سخت تر می كند.

حیدری در این فصل تنها ۷ بار برای تیمش در لیگ به میدان رفته و مجموع دقایق حضور وی در میدان ۴۳۳ دقیقه است. این آمار و شرایطی كه در بالا ذكر شد نمی تواند ضامن ادامه حضور وی در استقلال باشد. به خصوص كه قرارداد حیدری هم درانتها فصل به اتمام می رسد.
میثم تیموری
تیموری همچون خریدهایی بود كه از ابتدا هم مورد انتقاد قرار گرفت و یكی از پاشنه آشیل های پر تعداد شفر در نقل و انتقالات بود. وی در این فصل تنها ۳ بار برای استقلال بازی كرد و مجموع دقایق او باز ۱۰۰ دقیقه است. این آمار می گوید تیموری فاصله بسیار نزدیكی به فهرست خروجی آبی ها برای فصل بعد دارد.
روح الله باقری
مهاجمی كه ابتدای فصل جاری از لیگ یك به استقلال آمد و صاحب پیراهن شماره ۱۰ این تیم شد، در مجموع نتوانست انتظارات را برآورده نماید. احتمال اینكه استقلالی ها به فكر این باشند كه جای وی را با مهاجمی گلزن تر برای فصل بعد پر كنند كم نیست.
فرشاد محمدی مهر
محمدی مهر در بهترین حالت می تواند یك ذخیره خوب برای استقلال باشد. این بازیكن هم فقط ۹ بار در این فصل به میدان رفته و شاید تصمیم سازان مجموعه هنوز تصمیم قطعی را درباب او نگرفته باشند. محمدی مهر همچون بازیكنانی است كه احتمال حضورش برای فصل بعد در میان آبی پوشان ۵۰-۵۰ است.

اللهیار صیادمنش
صیاد منش تنها بازیكنی است كه به صورت رسمی جدایی اش برای فصل پس از جمع آبی پوشان توسط خود باشگاه اعلام شده و دلیل آنرا هم همه می دانند. ترانسفر به لیگ تركیه.
روزبه چشمی
جدا از اینكه قرارداد چشمی تمام می شود و نظرات مختلفی هم درباب وی وجود دارد، اما شنیده می شود چشمی پیشنهاداتی هم از لیگ های عربی دارد كه این مساله احتمال جدایی اش برای فصل پس از استقلال را زیاد می كند.
طارق همام
اظهار نظر اخیر فرهاد مجیدی درباب طارق همام تأثیر زیادی روی روند همكاری وی با استقلال در فصل آینده گذاشته است. مجیدی رسماً اعلام نموده تا زمانی كه در استقلال هست، طارق نباید باشد. طارق دو فصل دیگر با آبی پوشان قرارداد دارد، اما همچون بازیكنانی است كه احتمال جدایی اش از این تیم برای فصل بعد زیاد است.

اسماعیل گونكالوس
«ایسما» هم نتوانست در خط حمله آبی پوشان انتظارات را بر آورده كند. این مهاجم در نخستین سال حضورش در استقلال كمتر از انتظار حاضر شد و حالا هم با مصدومیتی نسبتاً جدی روبه رو شده است. شرایط گونكالوس به شكلی است كه حضورش برای فصل بعد در جمع آبی پوشان را تهدید می كند.
گادوین منشا
قرارداد منشآ درانتها فصل به اتمام می رسد و تصمیم جدی درباب تمدید این قرارداد گرفته نشده است. مهاجم اهل كشور نیجریه استقلال باز این پتانسیل را دارد كه در فهرست خروجی آبی ها قرار بگیرد.
آیاندا پاتوسی
پاتوسی حتی باوجود افتی كه در هفته های اخیر داشته هنوز هم با اختلاف بهترین خرید و حتی بهترین بازیكن این فصل آبی پوشان است. بدیهی است كه استقلالی ها پاتوسی را در فهرست خروجی قرار ندهند اما قرضی بودن قرارداد وی به منزله تهدید برای جدایی از این تیم است. اتفاقی كه استقلالی ها دوست ندارند روی دهد.
امید نورافكن
نورافكن هم با قراردادی قرضی در نیم فصل دوم به استقلال پیوست و شرایط او هم مثل پاتوسی است. گرچه استقلالی ها تمایل به ادامه همكاری با او دارند، اما فراهم كردن شرایط این همكاری چندان هم ساده نیست.

محسن كریمی
وینگر سرعتی آبی پوشان هم با خطر جدایی از این تیم تهدید می شود. كریمی جدا از توانایی های فنی اش با مشكل مصدومیت های متوالی مواجه می باشد و این مساله امكان دارد به قیمت جدایی وی از استقلال در فصل بعد تمام شود.


منبع:

1398/02/23
14:30:30
5.0 / 5
4621
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی