هفته پایانی لیگ برتر؛

هیجان چند تیم و بی تفاوتی خیلی ها، جام زرد می شود یا سرخ؟

هیجان چند تیم و بی تفاوتی خیلی ها، جام زرد می شود یا سرخ؟

اخبار ورزشی: رقابت بین ۱۶ تیم لیگ برتری امروز با انجام ۸ بازی تمام می شود و از بین دو تیم پرسپولیس یا سپاهان یكی عنوان قهرمانی را به خود اختصاص خواهد داد و جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، هجدهمین دوره لیگ برتر امروز با انجام ۸ بازی به صورت همزمان تمام می شود و تكلیف ۱۶ تیم حاضر در این مسابقات مشخص می شود.
تنها تیم سقوط كرده؛
روی كاغذ تنها تكلیف یك تیم مشخص شده و استقلال خوزستان امشب برای آخرین بار در لیگ برتر به میدان می رود. از نفت مسجد سلیمان و سپیدرود هم یك تیم در كنار استقلال خوزستان به لیگ یك سقوط خواهد نمود.
رقابت فشرده بالای جدول؛
بالای جدول رقابت بسیار فشرده است. دو تیم پرسپولیس و سپاهان شانس قهرمانی دارند و استقلال به همراه تراكتورسازی و پدیده برای سهمیه لیگ برتر تلاش می كنند.
شرایط جدولی می گوید شانس پرسپولیس برای قهرمانی روی كاغذ بیشتر است. سرخ پوشان برای هت تریك قهرمانی فقط یك امتیاز لازم دارند كه باید این امتیاز را از شهر كوچك جم با خود به تهران بیاورند.
رقابت غیر مستقیم پرسپولیس و سپاهان؛
سپاهان كه تفاضل گلش به مراتب بهتر از پرسپولیس است، ۳ امتیاز از این تیم عقب است و تنها شكست پرسپولیس در جم و پیروزی خودشان در خانه مقابل تیم سقوط كرده استقلال خوزستان آنها را به ششمین قهرمانی در لیگ برتر می رساند.
نوسان پرسپولیس در جدول كم است و حتی اگر قهرمان نشود، نهایتاً از رده دوم جدول پایین تر نخواهد آمد.
سپاهان كه هم اینك با ۵۵ امتیاز در رده دوم قرار دارد، بیشترین ظرفیت را برای نوسان را در میان تیم های بالای جدولی دارد. آنها می توانند لیگ را از قهرمانی تا چهارمی جدول به اتمام برسانند.
پرسپولیس تنها بشار رسن را به علت مصدومیت در جم نخواهد داشت و سپاهان در خانه با همه داشته هایش به مصاف حریف می رود.
استقلال-سپیدرود
آبی پوشان تهران و سرخ پوشان رشت با تمام قوا مقابل هم قرار می گیرند چون هر كدام برای پیروزی در این بازی انگیزه های زیاد، اما متفاوتی دارند. استقلال دستش از قهرمانی كوتاه است اما در صورت توقف یا شكست سپاهان در اصفهان مقابل استقلال خوزستان، نایب قهرمانی فصل در دسترس آنها می باشد.
سپیدرود اما كاری خیلی سخت برای بقا در لیگ برتر دارد. آنها باید استقلال را در خانه ببرند و انتظار شكست نفت مقابل ذوب آهن در مسجد سلیمان را بكشند.

آبی پوشان در این فصل فرهاد مجیدی را در خدمت ندارند تا بدون سرمربی به این میدان بزرگ قدم بگذارند. سپیدرودی ها اما به جز یكی از مربیانش به اسم مازیار ربیعی فر، یك غایب بزرگ دیگر به اسم محمدرضا مهدوی دارد.
شاگردان مجیدی روی پله سوم جدول قرار دارند اما آنها می توانند لیگ را بین رتبه های دوم تا پنجم به اتمام برسانند.
ماشین سازی-پدیده
اگر این فرضیه را بپذیریم كه ماشین سازی علاوه بر خودش برای تراكتورسازی هم بازی می كند، باید این واقعیت را پذیرفت كه شاگردان مهاجری كه هفته گذشته در تهران نفس پرسپولیس را گرفتند و دست آخر هم با یك امتیاز به خانه بازگشتند، امشب هم با جدیت مقابل پدیده قرار خواهند گرفت.
بعید نیست ماشین سازی امشب حمایت هواداران تراكتورسازی را هم داشته باشند. تراكتوری كه خودش در اهواز مقابل فولاد به میدان می رود و برای كسب سهمیه چشم امیدش به همشهری اش ماشین سازی است تا با امتیاز گرفتن از پدیده این شانس را به آنها بدهد.
پدیده را هم واقعاً باید پدیده فصل ۹۸-۹۷ دانست. شاگردان گل محمدی با شایستگی از ابتدا تا انتهای فصل در كورس قهرمانی حضور داشتند و حالا هم در حالی در جایگاه چهارم قرار دارند كه حتی شانس رسیدن بعنوان نایب قهرمانی را هم دارند.
اگر به جز گل محمدی فقط یك مربی دیگر باشد كه پدیده را خیلی خوب بشناسد، آن مربی رضا مهاجری، مربی امشب ماشین سازی است. این شناخت امكان دارد امشب كار را برای پدیده در تبریز سخت كند.
نفت مسجد سلیمان-ذوب آهن
شاگردان فیروز كریمی اگر می خواهند كار را به اما و اگر نسپارند، باید بهترین تیم ماه های اخیر فوتبال ایران را مغلوب كنند. كاری كه به ظاهر چندان ساده به نظر نمی رسد.
ذوب آهن كه با علیرضا منصوریان شدت گرفت تا جایی كه بهترین تیم ایرانی در آسیا شد، حالا در رتبه ششم قرار دارد و آنها دوست ندارند رتبه ای را كه به سختی به دست آوردند را به راحتی از دست بدهند. منصوریان برای این بازی حمید بوحمدان را در اختیار ندارد اما سبزپوشان به اندازه كافی بازیكن برای پر كردن جای خالی این بازیكن دارند.

ذوب آهن در بدترین حالت ممكن در انتها لیگ در جایگاه هشتم قرار می گیرد و در بهترین حالت ممكن در همین رده ششم كه الان قرار دارد لیگ را به آخر می رسانند.
سپاهان-استقلال خوزستان
شاید این راحت ترین بازی برای هر دو تیم باشد. بازیكنان استقلال خوزستان حالا تكلیف شأن روشن است و بدون استرس در این بازی به میدان می روند و سپاهان هم مقرر است در خانه مقابل تیمی سقوط كرده و بی انگیزه بازی كند.
این عوامل سبب می شود كه پیش فرض این بازی چنین باشد كه بازی برای هر دو تیم راحت است.
فولاد-تراكتورسازی
آخرین امیدهای سرخ پوشان تبریز برای كسب سهمیه تنها در صورتی محقق می شود كه بتوانند سرخ پوشان شهر اهواز را در اهواز مغلوب كنند. كاری كه روی كاغذ ساده به نظر نمی رسد.
شاگردان لیكنز در رده پنجم قرار دارند و در بهترین حالت می توانند لیگ را با قرار گرفتن در رده سوم به اتمام برسانند. اما آنها هیچگاه از این رده ای كه در آن قرار دارند پایین تر نخواهند رفت.
به جز محسن فروزان، هر دو تیم همه بازیكنان خویش را در اختیار دارند و با تمام قوا به میدان می روند.
قطبی كارش را در فولاد با تراكتورسازی شروع كرد و نخستین شكست خانگی این تیم را در هفته چهاردهم به آنها وارد كرد و حالا یك حسن ختام خوب با چاشنی دبل كردن تراكتورسازی برای آنها مهم می باشد.
پارس جنوبی جم-پرسپولیس
این دیدار را می توان مهمترین دیدار هفته پایانی دانست. پرسپولیس در حالی در جم به دنبال قهرمانی می گردد كه تنش های زیادی از روزهای گذشته و در فضای مجازی بین هواداران و لیدرهای دو تیم در پیش آمده است.
بر خلاف تفكرات عمومی، تارتار می گوید انگیزه زیادی برای متوقف كردن و حتی شكست دادن پرسپولیس دارد.
امشب دو دیدار دیگر هم برگزار می گردد كه از اهمیت كمتری در جدول برخوردار می باشد و چهار تیم حاضر در این دو بازی تنها برای اندكی بالا و پایین شدن در جدول با هم دیدار می كنند.
سایپا در خانه با صنعت نفت آبادان دیدار می كند و پیكان در قائمشهر در حالی به مصاف نساجی می رود كه سرمربی سابق پیكان و فعلی نساجی، امشب برای آخرین بار روی نیمكت نساجی خواهد نشست.
برنامه دیدارهای هفته پایانی لیگ برتر به شرح زیر است:
پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه – ساعت ۲۱: ۳۰
* استقلال - سپیدرود رشت، ورزشگاه آزادی
داور:
علیرضا فغانی كمك ها: علی میرزابیگی – سعید قاسمی كمك داوران اضافی: حسن اكرمی – سیدعلی اصغر مؤمنی داور چهارم: ایوب غلامزاده ناظر: محمدعلی فروغی
* ماشین سازی تبریز - پدیده شهرخودرو، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز
داور:
محمدرضا اكبریان كمك ها: آرمان اسعدی – تورج عیوض محمدی كمك داوران اضافی: محمدباقر پورباقر – مجید محمدی داور چهارم: عباس پورحیدری ناظر: فریدون اصفهانیان
* سایپا - صنعت نفت آبادان، ورزشگاه شهدای شهر قدس
داور:
یاسر همرنگ كمك ها: فرزاد بهرامی – بهزاد پناهی كمك داوران اضافی: بیژن حیدری – احمد محمدی داور چهارم: علی الفتی ناظر: حسین نجاتی
* نفت مسجدسلیمان - ذوب آهن اصفهان، ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان
داور:
مهدی سیدعلی كمك ها: رضا سخندان – فرهاد مروجی كمك داوران اضافی: روح اله شریفی – حسین زمانی داور چهارم: براتعلی مولوی ناظر: حاتم بك پور
* سپاهان اصفهان - استقلال خوزستان، ورزشگاه نقش جهان اصفهان
داور:
كوپال ناظمی كمك ها: محمد راهی – امیرمحمد داودزاده كمك داوران اضافی: شاهو اصلانی – سیدمهدی مرجانزاده داور چهارم: قهرمان نجفی ناظر: محمود رفیعی
* نساجی مازندران - پیكان، ورزشگاه وطنی قائمشهر
داور:
سیدرضا مهدوی كمك ها: حمیدرضا كنعانی – علیرضا طاهرخانی كمك داوران اضافی: حسین زیاری – كیوان علیمحمدی داور چهارم: محمدرضا مدیرروستا ناظر: حسن كامرانی فر
* فولاد خوزستان - تراكتورسازی تبریز، ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان
داور:
پیام حیدری كمك ها: محمدرضا ابوالفضلی – فرهاد فرهادپور كمك داوران اضافی: كمیل غلامی – علی بای داور چهارم: علی احمدی ناظر: خداداد افشاریان
* پارس جنوبی جم - پرسپولیس، ورزشگاه تختی شهر جم
داور:
اشكان خورشیدی كمك ها: علیرضا ایلدروم – مهدی عالیقدر كمك داوران اضافی: سیدعلی میرغفاری – محمدحسین ترابیان داور چهارم: حسن انتظاری ناظر: مسعود عنایت

1398/02/26
15:24:07
5.0 / 5
4207
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی