داورزنی و راه پیش رو؛

احضاری كه امكان دارد به استعفا ختم شود، بازگشت به روی تور!

احضاری كه امكان دارد به استعفا ختم شود، بازگشت به روی تور!

به گزارش اخبار ورزشی به دنبال اتفاقات رخ داده پیرامون محمدرضا داورزنی كه منجر به احضارش از جانب نهادهای نظارتی شد، احتمال كناره گیری وی از مسئولیتی كه در وزارت ورزش دارد تقویت شده است.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، كناره گیری محمدرضا داورزنی از مهمترین معاونت وزارت ورزش مبحث جدیدی نیست اما اتفاقات اخیری كه پیرامون وی رخ داده، سبب بازگشایی باردیگر پرونده مربوط به آن شده است. این معاون وزیر ورزش چندی قبل بنا بر دلایلی نامشحص از جانب مراجع نظارتی احضار شد. باآنكه نتیجه این احضار همچون دلیل آن به صورت دقیق مشخص نشد اما همین مسئله كناره گیری او از معاونت كلیدی وزارت ورزش را محتمل تر كرده است.
این در حالی است كه طی ماه های گذشته و پس از اجرای قانون منع به كارگیری بازنشسته ها در فدراسیون والیبال كه منجر به كنار رفتن زودهنگام احمد ضیایی از ریاست این فدراسیون شد هم صحبت هایی مبنی استعفای داورزنی از وزارت ورزش به خاطر ورود باردیگر به والیبال مطرح شده بود. حالا اما با اتفاقات رخ داده پیرامون وی احتمال اتخاذ چنین تصمیمی توسط او پررنگ تر شده به خصوص كه آغاز فرایند انتخابات فدراسیون والیبال هم در دستور كار وزارت ورزش قرار گرفته است.
طبق اعلام وزارت ورزش مقرر است از ۷ مردادماه ثبت نام كاندیداهای ریاست در فدراسیون والیبال آغاز شود. داورزنی تجربه ۱۰ سال ریاست در این فدراسیون را دارد كه با اتفاقات مهمی مانند نخستین حضور در لیگ جهانی، ورود به المپیك پس از ۵۲ سال و البته نخستین قهرمانی در آسیا همراه بود.
با این پیشینه مدیریتی والبته مسئولیت هایی كه داورزنی در والیبال آسیا و جهان دارد و به خصوص اتفاقات اخیر بعید نیست كه وی برای بازگشت به مسئولیت قبلی خود مصمم تر شده باشد.
به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، محمد رضا داورزنی بهمن ماه سال ۹۵ با حكم مسعود سلطانی فر و به جای نصرالله سجادی بعنوان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش انتخاب شد.
وی قبل از ورود به وزارت ورزش برای مدت ۱۰ سال (از سال ۱۳۸۵) ریاست فدراسیون والیبال را عهده دار بود ضمن اینكه همزمان با معاونت وزارت ورزش و برای مدت یك سال هم سرپرستی فدراسیون والیبال را بر عهده داشت تا دی ماه ۹۶ كه انتخابات این فدراسیون برگزار و احمد ضیایی با اكثریت آرا بعنوان رئیس انتخاب گردید.
محمدرضا داورزنی با وجود دوری سه ساله از مدیریت والیبال، همچنان عضو هیات رئیسه كنفدراسیون والیبال آسیا و فدراسیون جهانی این رشته است.

1398/05/02
11:42:34
5.0 / 5
4816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی