حدادی:

به قول علی دبیر، نان دلم را می خورم

به قول علی دبیر، نان دلم را می خورم

اخبار ورزشی: احسان حدادی ركورددار پرتاب دیسك آسیا بعداز اردوی چین در تهران تمرین می كند.


مهری رنجبر: هرچند منتظر است تا با هماهنگی، هفته آینده برای اردوی یك ماهه به فنلاند برود. البته با تاخیر سه روزه. مثل اردوی چین كه با تاخیر 12 روزه رفت. دوشنبه وزیر ورزش و رئیس كمیته ملی المپیك هم سری به تمرین او زدند. اتفاقی كه حدادی را خوشحال كرد.
*وزیر ورزش و رئیس كمیته ملی المپیك هم دوشنبه به تمرین تو سركشی كردند.
من یكشنبه با صالحی ایمری در دفترش جلسه خیلی خوبی داشتم. او همیشه حمایت كرده و من هم با سهمیه المپیك جواب حمایت هایش را داده ام. در صورتیكه خیلی ها می گفتند من تمام شده ام. هر چند هیچ وقت به سهمیه المپیك فكر نمی كردم. چونكه اگر كسی فقط سهمیه بخواهد به المپیك نرود بهتر است. سهمیه المپیك 10-20 درصد كار است. من در قهرمانی آسیا هم با مدال طلا باردیگر ركورد زدم و دایموند لیگ دوحه هم 67 متر پرتاب كردم. سركشی انها به تمرین من اتفاق خیلی خوبی بود. خدا را شكر می كنم كه وزیر به حدی روی من حساب می كند كه توقع مدال طلای المپیك را از من دارد. این یعنی در سن 34-5 سالگی ورزش ایران روی من حساب دیگری می كند. من از آنها خواستم تنها آرامش را برایم فراهم آورند و تیمم كنارم باشد تا در توكیو كار بزرگی را رقم بزنم. چونكه احسان حدادی همیشه تنها بوده، با اینكه مربی داشته ام اما به خاطر اینكه خارجی بوده از نظر عاطفی و احساسی مرا درك نمی كردند اما وجود حسین توكلی كنارم نعمتی است و كسی هست كه حرف مرا می فهمد. او بماند می توانم حقم را از ورزش بگیرم و پرچم كشورم را به اهتزاز دراورم. آن هم بعداز كلی سختی و زحمتی كه كشیده ام و از بقیه دوستانم عقب افتاده ام تا فقط ورزش كنم. *به این زودی اردوی 21 روزه چین تمام شد؟
اردوی خوبی بود اما من به رغم اینكه باید 21 روز آنجا تمرین می كردم، تنها 12 روز ماندم. چونكه تا فدراسیون هماهنگی ها را انجام دهد 10 روز دیرتر رسیدم به چین. چینی ها و مك ویلكینز هم برنامه اشان از قبل مشخص بود و به خاطر تاخیر من تغییر نمی دهند. به هر حال مشكلاتی كه در فدراسیون هست نتیجه اش این می شود.
*با تاخیر 10 روزه از برنامه تمرینی عقب افتادی؟
10 روز می شود 250 تا 300 پرتاب. به هر حال برنامه كه عقب و جلو می شود در كار مربی تاثیر منفی می گذارد. مك تاكید داشت كه دیگر من با تاخیر به اردو نروم. می گفت یك روز، یك روز است و نباید فرصت را از دست داد. چونكه تو قرار نیست در جهانی 60 تا 65 متر پرتاب كنی و نتیجه عالی می خواهی.
*اردوی فنلاند از كی شروع می شود؟
اردوی 30 روزه فنلاند از روز گذشته شروع شده اما فكر می كنم تا فدراسیون كارها را انجام دهد سه روز دیگر راهی شوم، برای فینال دایموند لیگ هم به بلژیك می روم و از همانجا به احتمال زیاد در تركیه یا بلاروس اردو داریم. بستنگی دارد چینی ها ویزای كدام كشور را راحت تر می گیرند. چونكه از چین تنها یك نفر سهمیه جهانی می گیرد. 20 روز هم در آخرین اردو تمرین می كنم و بعد برای مسابقه جهانی به دوحه می روم.
*تو این روزها با كیهانی صحبت كرده ای؟
من با برگشت از چین او را در كمیته ملی المپیك كنار آسانسور دیدم. اما واقعا درست نیست كه بعضی ها می گویند 15 هزار دلار و 7 هزار دلار برای من هزینه می كنند. این حرفها اشتباه است و نشانه ضعف مدیریت. چونكه در فدراسیونهای قبلی هم برای من هزینه می شد و نتیجه می گرفتم. همه هزینه ها برای بهترین نتیجه است و ناجوانمردانه است هرجا می نشینند و حتی به روسای هیاتها زنگ می زنند و می گویند هزینه میلیاردی كرده اند. در صورتیكه علیرضا دبیر در مراسمی به حسین توكلی می گفت احسان هرچه به دست آورده نان دلش است. 251 251

1398/05/17
18:22:44
5.0 / 5
4765
تگهای خبر: المپیك , تیم , فدراسیون , كمیته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی