قمری خبر داد:

نخستین تولیدات ملی دوچرخه در كشور، تامین تجهیزات با كیفیت مطلوب

نخستین تولیدات ملی دوچرخه در كشور، تامین تجهیزات با كیفیت مطلوب

به گزارش اخبار ورزشی رئیس فدراسیون دوچرخه سواری از بهره برداری از نخستین تولیدات ملی قطعات دوچرخه پیست و استفاده در تجهیزات تیم ملی اطلاع داد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری از بهره برداری و تولید قطعات تخصصی دوچرخه های پیست و جاده در سال تولید ملی و رونق اقتصادی اطلاع داد و اظهار داشت: خوشبختانه با كمك آقای ذاكرانی یكی از دوچرخه سواران قدیمی و صنعتگران كشورمان مدتی است موفق به تولید برخی قطعات تخصصی دوچرخه های پیست شده ایم و این تجهیزات و قطعات را در تمرینات و اردوهای تیم ها هم بهره برده ایم.

وی ادامه داد: بخش عمده ای از این قطعات در بخش پیست است. رشته پیست در بازیهای آسیایی و بازیهای المپیك ۱۲ ماده و ۳۶ مدال دارد. عمده ابزار تولیدی هم در این بخش است و بخشی هم در جاده قابل هم استفاده خواهد بود. قبلا تولیدات ما جزئی بود و در حد مواد مصرفی اما الان هر كدام از قطعات تولیدی قابل رقابت با بعضی از نمونه های خارجی است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری خاطرنشان كرد: ما در دوچرخه سواری بیشتر از ۱۰ نوع دوچرخه داریم و از زمانی كه مسئولیت بخش جانبازان معلولان هم برعهده ما گذاشته شده نیازمند تجهیزات و ابزار خاص خود هستند.

وی افزود: صنعتگر ما در بخش تولید تنه دوچرخه كربن هم وارد شده است. این بخش تكنولوژی و ساختش احتیاج به حضور گروهی متخصص دارد. دنبال این هستیم تا نخستین نمونه را بسازیم و در اختیار تیم های ملی قرار دهیم. در این صورت بخشی از نیازهای دوچرخه سواری در بخش جوانان و تیم های استانی تامین می شود.

قمری بیان داشت: در كنار آن در حال تحقیق و ساخت دستگاه شبیه سازی ارتفاع با سازمان فناوری اطلاعات هستیم. این نیاز است كه ورزشكار ما در شبانه روز یك ساعت از این دستگاه استفاده نماید. در غیر اینصورت هزینه، امكانات، خطرات و وقت و منابعی برای حضور ورزشكار در ارتفاع در خلال روز لازم بود كه با این دستگاه این هزینه ها كاسته می شود. البته به علت بالا رفتن غلظت خون باید مجوز ان را از نادو بگیریم كه مشكلی پیش نیاید.
وی با اشاره به اینكه تجهیزات دوچرخه سواری متنوع و گران است و تولیدات ملی ارزان تر از نمونه های خارجی است، اظهار داشت: البسه و لباس یكی از نیازهای اصلی ما در بخش خانم ها و آقایان است. قبلا نهایتا چند دست لباس داشتیم اما الان تولید داخلی در حال تولید چند نمونه است تا پس از استفاده اشكالات كار گرفته شده و به تولید بیشتر برسد.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری تصریح كرد: در سال رونق و تولید ملی اقداماتی در جهت تامین قطعات صورت گرفته تا محصولات را تولید نماییم. در این بخش نیاز بود تا به بخش صنعت كمك فنی و مشاوره تخصصی هم بدهیم تا كار سریعتر پیش برود.
محمد حسین ذاكرانی صنعتگر تولید قطعات دوچرخه هم در این خصوص اظهار داشت: تولیدات ما متنوع است همچون سینی، انواع مهره و پیچ های خاص و گوشواره، لوله ها و قطعات بزرگتر كه همگی با كیفیت بالا و قیمت یك سوم تولید می شوند را در اختیار فدراسیون قرار داده ایم.
وی در مورد اینكه «آیا این تولیدات در سطح نمونه های خارجی بوده و مورد تایید تیم های خارجی یا فدراسیون جهانی هم هست؟» اظهار داشت: ما نمونه هایی را به یونان فرستاده ایم تا تیم ملی آنها را ببیند و مقرر است یك ست كامل را برای آنها بفرستیم تا در صورت تائید تولید ست كامل را در برنامه های خود بگنجانیم. در این راه كمك فدراسیون موثر بوده است. هزینه های زیادی هم انجام شده تنها ۱۵۰میلیون تومان برای ساخت قالب صفحه هزینه شده است.

1398/05/27
13:04:40
5.0 / 5
4777
تگهای خبر: المپیك , تخصصی , تكنولوژی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی