كاشانی:

من برانكو را در پرسپولیس نگه داشتم

من برانكو را در پرسپولیس نگه داشتم

به گزارش اخبار ورزشی میزان نوشت: جعفر كاشانی رئیس هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس اظهار داشت: خودم برانكو را در پرسپولیس نگه داشتم بعد چطور با او اختلاف داشتم؟! برانكو انسانی باشخصیت و افتاده بود.


جعفر كاشانی درباب شایعات اخیر مدیریتی باشگاه پرسپولیس، عملكرد این تیم و كالدرون در هفته اول لیگ برتر، سوژه اختلاف او با برانكو و... صحبت كرد كه در ادامه می خوانید.
*ابتدا بگوید چرا در جلسات هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس حضور ندارید؟

مگر جلسه ای تشكیل شده؟! باید جلسه ای باشد كه من هم شركت كنم. اگر جلسه ای تشكیل شد و دوستان من را هم دعوت نمودند حتما شركت می كنم.

*در مورد نخستین بازی پرسپولیس در فصل جدید چه صحبتی دارید؟

فكر می كنم با اینكه بازی اول بود، اما بچه ها خوب بودند و بهتر هم می شوند. بالاخره تیم مربی جدید آورده. اما در كل پرسپولیس خوب و هجومی مقابل پارس جنوبی جم بازی كرد.

*در مورد كالدرون چه نظری دارید؟

شاید برای اظهارنظر زود باشد، اما دركل كالدرون مربی خوبی است و فوتبالیست بزرگی هم بوده. باید به كالدرون زمان داد تا بتواند تفكراتش را در تیم پیاده كند. اگر مدیریت باشگاه منسجم باشد این اتفاق رخ می دهد.

*از شرایط این روزهای برانكو خبر دارید؟ می دانید در الاهلی عربستان حتی تهدید به اخراج شده؟

برانكو زمانی كه به پرسپولیس آمد تیم شرایط خوبی نداشت، اما دیدید در نهایت كلی افتخار كسب نمود و حتی پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا كرد. اگر برانكو در پرسپولیس موفق شد یكی از دلیلهای عمده اش مدیریت باشگاه بود كه پشت برانكو ایستاد. موفقیت برانكو سنبل مدیریت در باشگاه پرسپولیس است. برانكو هفته ای ۴، ۵ روز با ما جلسه داشت و همه مسائل را روی تخته می نوشت. اگر برانكو موفق شد دلایلی مثل مدیریت خوب، امكانات خوب، بازیكنان خوب، هواداران خوب و... دخیل بودند.

*مدت ها است كه این مسئله مطرح شده كه شما با برانكو اختلاف نظر شدید داشتید و مخالف او بودند، این مسئله درست است؟

خودم برانكو را در پرسپولیس نگه داشتم بعد چطور با او اختلاف داشتم؟! برانكو انسانی باشخصیت و افتاده بود كه عملكرد خیلی خوبی داشت. ضمن اینكه باشگاه هم به خوبی پشت او بود.

*وضعیت مدیریتی باشگاه پرسپولیس هم كه بسیار پرابهام است...

ببینید یه چیزی وجود دارد. وقتی تیمی قهرمان می شود و به مقامی می رسد توقع ها بالا می رود، وقتی توقع ها بالا برود هزینه ها هم چند برابر می شود. وقتی تیمی مثل پرسپولیس به قهرمانی می رسد غیر از اعضای تیم، ۴۰ میلیون هوادار هم توقع دارند. اینجاست كه باشگاه و مدیریت باشگاه باید پیش بینی هزینه ها را كرده باشند. زمانی كه شما قهرمان می شوید هزینه های باشگاه شما هم ۵۰ برابر می شود. حالا باید دید كه آیا این هزینه ها پیش بینی شده است یا خیر. این یعنی مدیریت، برای همین است سال هاست می گویم باشگاه پرسپولیس باید به بخش خصوصی واگذار شود.

*خیلی از هواداران به حضور شما در هیئت مدیره و حتی حقوقی كه می گیرند انتقاد دارند.

من هم الان هوادار پرسپولیس هستم. در هیئت مدیره حقوق كه نگرفته ام حتی از جیبم هم خرج كردم. من یك مسافرت خارجی هم با تیم نرفتم تا جوان ها بتوانند به این سفرها بروند و تجربه كسب كنند.

*پرسپولیس این فصل بازیكنان جوان زیادی جذب كرده، به نظر شما این سیاست خوب است؟

بله، اتفاقا وقتی بازیكن با استعدادی جذب می شود باید با او قراردادی محكم بسته شود تا هم برای پرسپولیس در زمین مثمرثمر باشد و هم بعدا بشود از فروش این بازیكنان درآمدزایی كرد.

*راستی باشگاه توانسته درآمدزایی داشته باشد؟

بالاخره مگر می شود برای باشگاه درآمدزایی نداشته باشیم. البته تا زمانی كه باشگاه از خودش ورزشگاه نداشته باشد، بلیت فروشی نداشته باشد، حق پخش را ندهند یا پول تبلیغات خوب نباشد نمی گردد صددرصد درآمدزایی كرد. 255 43


منبع:

1398/06/04
14:09:27
5.0 / 5
4278
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی