پرداخت پاداش بانوان فوتسال؛

فرهادی زاد: بلیت فروشی برای حضور بانوان در آزادی عادی باشد

فرهادی زاد: بلیت فروشی برای حضور بانوان در آزادی عادی باشد

اخبار ورزشی: معاون امور بانوان وزارت ورزش با اشاره به قول مهدی تاج برای پرداخت پاداش تیم فوتسال بانوان اظهار داشت كه در مورد حضور بانوان در آزادی بلیت فروشی باید عادی باشد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، مهین فرهادی زاد كه دو ماه پیش بعنوان معاون وزیر ورزش در امور بانوان منصوب گردید، امروز چهارشنبه در نخستین جلسه خبری خود كه به مناسبت هفته دولت انجام شد به ارائه گزارشی از دستاوردها و برنامه های این معاونت پرداخت.
مطالبه شدن جایگاه زنان پس از انقلاب
مهین فرهادی زاد در ابتدای این نشست خبری اظهار داشت: آنچه موجب شد فضای ورزش زنان پس از انقلاب مطرح شود، نیازهای جامعه بانوان برد، جایگاه زنان در ورزش پس از انقلاب مطالبه شد و رفع نیازهای آنها وظیفه ما بود.
علاقمندی مدیران برای سپردن مسئولیت به بانوان
وی اشاره كرد: بر همین مبنا پیگیر مسائل مربوط به ورزش بانوان مانند حضور در میادین، برگزاری رویدادهای بین المللی، ایجاد فضا برای مدیریت آنها و... شدیم. امروزه تعداد بانوان مدیر در بخش های مختلف افزایش پیدا كرده اما هنوز جای حضور آنها در بسیاری بخش ها خالی است. خوشبختانه این علاقمندی هم در بین مدیران برای سپردن مسئولیت به بانوان وجود دارد.
افزایش تعداد بانوان ورزشكار در میادین آسیایی
معاون وزیر ورزش با اشاره به افزایش تعداد بانوان ورزشكار در رویدادی مانند بازی های آسیایی اشاره كرد: امروز مربی لژیونر داریم و این حكایت از رشد ورزش بانوان در ایران دارد. در رویدادهای بین المللی از جانب ناظران بین المللی در مورد برگزاری مسابقات توسط ایران مورد تایید قرار گرفتیم.
اتفاقات خوبی در ورزش بانوان افتاده است
فرهادی زاد با اشاره به اینكه در ورزش همگانی طرح های مختلفی داریم، اظهار داشت: این طرح ها به خصوص به حضور در میادین بین المللی تاكید دارد، در این بخش اتفاقات خوبی برای ورزش بانوان افتاده است، در بخش قهرمانی هم شاهد افزایش حضور بانوان بوده ایم.
وی با اشاره به مصوب شدن حضور محجبه بانوان در میادین بین المللی در دوره مسعود سلطانی فر به پرسش های مطرح از جانب خبرنگاران پاسخ داد.
ایجاد فضایی آرام برای حضور بانوان در ورزشگاه آزادی با ملاحظات فرهنگی
فرهادی زاد در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در ارتباط با حضور بانوان در ورزشگاه آزادی برای دیدار ۱۸ مهرماه ایران و كامبوج اظهار داشت: در سال های دور كه با وزارت آموزش و پرورش همكاری داشتم، فضای ورزش دانش آموزان دختر را با حضور والدین در مراسمی مانند افتتاحیه مهیا كردیم. البته ملاحظات فرهنگی را هم در نظر داشتیم، الان هم با عنایت به تمام تلاش های صورت گرفته به دنبال این مهم هستیم تا حضور بانوان در ورزشگاه بعنوان تماشاگر مهیا شود.
وی اشاره كرد: البته در این مورد باید ملاحظات فرهنگی رعایت شود، زیرساخت های لازم مهیا شود كه شده است. این را باید در نظر داشت هرجا مادری باشد، فرزندشان هم حضور دارد و بنا بر این فضا باید با آرامش باشد. به دنبال این هستیم این شرایط به شكلی مهیا شود كه مشكل ساز نشود. ضمن اینكه باید در این بخش هم بلیت فروشی عادی داشته باشیم.
در نظر گرفتن جایگاه قانونی نواب رئیس در اساسنامه جدید
وی درباره اساسنامه مشترك فدراسیون ها و جایگاه نواب رئیس بانوان، عنوان كرد: در اساسنامه جدید جایگاه قانونی نواب رئیس بانوان مشخص شده است. در واقع حق نواب رئیس بانوان بعنوان قانون آمده است. در مجامع فدراسیون نمایندگان ورزشكاران، مربیان، باشگاه ها و... حضور دارند و تلاش این است بانوان در انتخابات هیات ها حضور داشته باشند. تعداد زنان برای حضور در مجامع هم افزایش یافته و آنها تعیین كننده هستند. اساسنامه مراحل كار خودرا انجام داده و بزودی در اختیار فدراسیون ها قرار می گیرد.
تخصیص بودجه ای مشخص از اعتبارات فدراسیون ها به بانوان
وی در مورد بودجه تخصیصی به ورزش بانوان در هر فدراسیون اظهار داشت: بودجه مصوب فدراسیون ها برمبنای تفاهم نامه امضا شده مشخص است. در هر فدراسیون، سهم ورزش بانوان نسبت به جمعیت آنها و فعالیت هایشان مشخص است. مثلا در تیراندازی ۶۰ درصد بودجه برای ورزش بانوان این فدراسیون است چون فعالیت تیراندازان در بخش بانوان بیشتر از مردان است. در فدراسیونی مانند كشتی هم چون فعالیت بخش مردان بیشتر است، بیشترِ بودجه به این بخش اختصاص پیدا می كند. ما ۸ طرح ملی داریم كه اعتبارات مخصوص به خودرا دارد كه مختص بانوان است. وزارت ورزش طبق گزارش عملكرد بانوان، برای جبران عقب ماندگی اعتبار ۱۰ درصدی در ورزش قهرمانی در نظر گرفته است. چاره ای جز متعادل سازی نداریم كه این موجب می شود مردان و زنان به تعادل برسند. برای بخش همگانی زنان اعتبارات خوبی داریم كه بین استان ها تقسیم می شود.
توجه شورای برون مرزی به اعزام بانوان
معاون وزیر ورزش در پاسخ به پرسشی در مورد اعزام بانوان و اینكه معمولا انجام آن منوط به جذب اسپانسر می شود، اشاره كرد: من چند جلسه است كه در نشست های شورای برون مرزی شركت دارم، با چنین مسئله ای روبرو نبوده ایم كه به اعزام تیم بانوان خرده گرفته شود. اما در مورد پاداش ها و اینكه می گویید بانوان سهم كمتری دارند باید بگویم كه به سبب همان عقب ماندگی هاست. البته باید با عنایت به شرایط مالی ملاحظاتی داشته باشیم اما در اعزام مسابقات جهانی و آسیایی صحبتی كه شما می گویید نیست. بحث منابع و امكانات هم برای مردان و هم برای بانوان است و اگر برای این مسئله تیم مردان به مسابقات برود و زنان نروند این تبعیض است.
در ورزش بانوان خودزنی نكنیم
وی در مورد توجه به مقوله كیفیت در ورزش بانوان و اینكه به این مساله خیلی بها داده نمی گردد، اظهار داشت: اساسا كیفی سازی و اهمیت حضور باكیفیت بانوان ورزشكار مورد نظر است. اگر غیر از این باشد به دنبال كسب سهمیه المپیك نخواهیم بود. درست است الهه احمدی دو دوره در المپیك تا فینال رفته اما ارتقایی نداشته است. ولی این را در نظر بگیرید كه همین حضور در فینال خیلی ارزش دارد. این را هم در نظر بگیرید كه ورزشكاران خانم برای المپیك كسب سهمیه می كنند. نباید خودزنی كرد. همین كه یك سهمیه هم اضافه شود باارزش است. امیدوارم در این دوره المپیك روی سكو هم برویم.
پرداخت پاداش دختران فوتسال
فرهادی زاد در مورد پاداش دختران فوتسال اظهار داشت: هفته گذشته جلسه ای داشتیم. آقای تاج رئیس فدراسیون گفت همین هفته پاداش ها پرداخت می شود. پس از آن چیزی نشنیدم. احیانا پرداخت شده است.
انتظار كسب مدال در توكیو
وی با ابراز امیدواری از افزایش سهمیه های بانوان برای المپیك توكیو اظهار داشت: انتظار كسب مدال داریم اما در مورد رنگ آن هم امیدوار به بهبود هستیم. ضمن اینكه باید فضای ورزش المپیكی شود به جهت اینكه انگیزه ها بالاتر برود.


منبع:

1398/06/07
13:56:30
5.0 / 5
4222
تگهای خبر: آموزش , المپیك , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی