لیگ برتر تكواندو در آغاز راه؛

پیشنهاداتی كه تصویب نشد، بابایی: در لیگ پایه بازخورد خوبی داشتیم

پیشنهاداتی كه تصویب نشد، بابایی: در لیگ پایه بازخورد خوبی داشتیم

اخبار ورزشی: رقابت های لیگ برتر تكواندو باشگاه های كشور در حالی طی یكی دو هفته آینده شروع می شود كه مسئولان تیم های شركت كننده با پیشنهاد افزایش امتیازات مخالفت كردند.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از مهر، فصل جدید رقابت های لیگ برتر تكواندو باشگاه های كشور مقرر است با حضور ۹ تیم مس كرمان، پالایش نفت آبادان، كن، دانشگاه آزاد، پاس، مهاجرین، فرمانیه، یزدان و شهرداری ورامین روزهای دوشنبه در سالن اصلی فدراسیون تكواندو اجرا شود. جلسه بررسی نحوه برگزاری و مراسم قرعه كشی این رقابتها دوشنبه اول مهرماه در محل سالن جلسات فدراسیون انجام شد كه خالی از حاشیه نبود.
افزایش امتیازات مهمترین پیشنهادی بود كه از طرف مسئولان سازمان لیگ مطرح ولی با مخالفت سرپرستان تیم ها مواجه گردید. بر طبق این پیشنهاد تیم هایی كه با نتیجه ۵ بر ۳ بازنده میدان را ترك می كردند، یك امتیاز در جدول دریافت می كنند و تیم برنده نیز بجای سه امتیاز، تنها دو امتیاز دریافت خواهدنمود.
مخالفان این پیشنهاد معتقد بودند تیمی كه تلاش می كند و بازی را با نتیجه ۴ - ۴ به تساوی می كشاند، یك امتیاز دریافت خواهدنمود و تصویب قانون فوق فرقی بین تیمی كه بازنده میدان را ترك می كند با تیمی كه مساوی كرده نیست. در نهایت هم این پیشنهاد رای نیاورد و از دستور كار خارج شد.
نكته دیگری كه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، مدت زمان قرارداد تكواندوكاران با تیم ها بود. الان قراردادها در سازمان لیگ دوساله ثبت می شود، پیشنهاد جدید شناور شدن مدت قرارداد از یك تا چند سال بود كه این مساله هم قرار شد از سال آینده اجرایی شود.

در همین رابطه مصطفی بابایی مسئول برگزاری لیگ برتر تكواندو به خبرنگار مهر اظهار داشت: جلسه خوبی را با مسئولان تیم ها داشتیم، بویژه كه سرمربی تیم ملی نیز حضور داشت و هماهنگی لازم برای برگزاری مسابقات نیز با برنامه تیم های تیم ملی صورت گرفت. بر همین مبنا تا آذرماه مسابقات به كندی پیش خواهد رفت تا ملی پوشان بتوانند در مسابقات كسب امتیاز ورودی المپیك بدون دغدغه و با آرامش شركت نمایند.
وی درباب پیشنهاد افزایش امتیازات اظهار داشت: این برنامه در لیگ های پایه اجرایی شده و به خوبی جواب داده و بازخورد خوبی داشته است. ولی در این نشست مربیان و سرپرستان تیم ها مباحثی مطرح نمودند كه سوژه را به كمیته فنی ارجاع می دهیم تا بررسی هایی دقیق تری صورت گیرد.
مسئول برگزاری لیگ برتر درباب افزایش مدت زمان قراردادها هم اظهار داشت: حالا قراردادها دو ساله است كه شاهد برخی مسائل در طول چند سال اخیر بودیم. قرار شد تا اختتام سالجاری با همین رویه ادامه دهیم و بعد از آن قراردادها از شروع سال آینده شناور خواهد شد. یعنی تكواندوكار می تواند از یك تا چند سال با تیمی كه علاقه دارد قرارداد منعقد كند.
بابایی درباب مشكل قراراداد ملیكا میرحسینی با تیم كن هم اظهار داشت: در متن قراردادها، مدت زمان قرارداد دوساله ذكر شده است، ولی در این قرارداد با خودكار ذكر شده، یك ساله. همین سوژه مورد اختلاف قرار گرفته است. بنا بر این سوژه را به كمیته قضایی ارجاع دادیم تا بعد از بحث و بررسی در نهایت تصمیم لازم را اتخاذ كنند.
وی درانتها اظهار داشت: پیشنهاد ما برگزاری سه دیدار در هر هفته از مسابقات بود كه با پیشنهاد تیم ها و بعد از بحث و بررسی در نهایت مقرر شد در هر هفته كه برنامه اعلام می شود، تیم ها دوبار به میدان بروند. برنامه مسابقات تا اختتام تنظیم شده و به امید خدا بزودی روی خروجی سایت فدراسیون قرار خواهد گرفت.


منبع:

1398/07/05
19:08:13
5.0 / 5
4118
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , تساوی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی