تكواندو گرندپری- بلغارستان؛

عسكری: سهمیه ها در مسكو قطعی خواهد شد، حق میرهاشم باخت نبود

عسكری: سهمیه ها در مسكو قطعی خواهد شد، حق میرهاشم باخت نبود

به گزارش اخبار ورزشی سرمربی تیم ملی تكواندو اظهار داشت: با آمادگی كامل به صوفیه نرفته بودیم و با توجه شرایط تكواندوكاران مدعی در رنكینگ فدراسیون جهانی، سهمیه ها در مرحله نهایی رقابتهای گرندپری در مسكو قطعی خواهد شد.فریبرز عسكری با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: با عنایت به اینكه چند تورنمنت پرفشار را پشت سر گذاشته بودیم و همین طور اهمیت فوق العاده مرحله پایانی رقابتهای گرندپری در مسكو كه ۸۰ امتیازی است، برای حضور در صوفیه فشار تمرینات را بالا نبرده و با آمادگی نسبی حدود ۷۰ درصدی به میدان رفتیم كه نتیجه تلاش اعضای تیم كسب دو مدال برنز بود. البته اگر مبارزه میرهاشم با رقیب كره ای شرایط عادی خودرا داشت و آن اتفاقات رخ نمی داد، می توانست شرایط مدالی بهتر باشد.
وی در بررسی عملكرد اعضای تیم ملی در این رقابتها به آرمین هادی پور اشاره نمود و گفت: آرمین به نشان برنز دست یافت و «تای هون كیم» فوق العاده آماده بود، خوب مبارزه كرد و شرایط خوبی داشت، ولی واقعا یكسری امتیازات عجیب و غریب رد و بدل می شد، نمی خواهم در مورد آن زیاد صحبت كنم كه فرافكنی محسوب شده یا ایرادی گرفته باشم. در همین مبارزه آرمین در همان ابتدای مبارزه روی ضربه «چپ جلو» حریف كره ای پس از ۲ ثانیه، دو امتیاز روی تابلو ثبت می شود. از این دست امتیازات كه ضربات برخوردی نداشت چند مورد برای حریف كره ای صورت گرفت. ولی برعكس برای ضربات سنگین آرمین امتیازی وارد نمی شد. این مسئله مقداری عجیب بود. به هر حال «تای هون كیم» در روزی كه آماده تر بود برنده شد و آرمین برنز گرفت.
سرمربی تیم ملی افزود: سروش احمدی خیلی خوب جنگید و توان خودرا گذاشت. دو حریف خیلی خوب را شكست داد، رقیب مصری كه دور اول «دنیسنكو» روسی را از پیش رو برداشت و دیگری «جواد آچاب» بلژیكی از پیش رو برداشت كه خیلی برای ما در رنكینگ اهمیت داشت. در مقابل «دای هون لی» هم نتوانست، بیشتر از آن كاری كند و به نشان برنز دست یافت.
عسكری با اشاره به قضاوت داور در مبارزه میرهاشم حسینی برابر رقیب كره ای اضافه كرد: حق میرهاشم واقعا باخت نبود، چند امتیاز جلو بود و داور وقتی آغاز كرد به اخطار دادن های عجیب و غریب، تمركز او را برهم زد. در كلاس فنی كه پیش از شروع مسابقات برگزار شد، گفتند كه «گرفتن» های كوتاه مدت اصلا اخطار ندارد، بسیاری از داوران هم این قانون را اجرا كردند. ولی مبارزه میرهاشم داور خیلی زود اخطار می داد، همین سوژه موجب شد تا تكواندوكار خوب كشورمان برای حفظ مبارزه و دفاع از امتیازات تلاش كند كه آن طور كه می بایست كار پیش نرفت و با فاصله نزدیك بازنده شد. اگر این مبارزه روال عادی خودرا داشت ما الان سه مدال داشتیم. اساسا میرهاشم تلاش خودرا انجام داد و بدون شك شرایط در مسابقات آتی متفاوت خواهد بود.
وی در مورد دو تكواندوكار سنگین وزن هم اظهار داشت: سجاد مردانی از مسابقات ژاپن با آن لطمه شدید روی پا، هشت روز بعد به ما ملحق شد و در تمرینات با پای راست كار نكرد و فقط با پای چپ تمرین كرد. دو سه روز پایانی تمرینات نیز ار ناحیه كمر لطمه دید كه اینجا هم او را آزار داد و موجب شد نتواند كیفیت خوب خودرا عرضه نماید. این نتیجه را جزو باخت برای سجاد در نظر نمی گیرم، چون شرایط خوبی نداشت و امیدوارم هرچه سریعتر لطمه هایش برطرف شود تا در مسابقات مهم مسكو بتواند امتیاز خودرا گرفته و سهمیه را قطعی كند. سعید رجبی هم تلاش خوبی داشت و پس از برتری مقابل رقیب كانادایی، برابر تكواندوكار كره ای كه رقیب دست و پا بسته ای نبود، مغلوب تجربه بالاتر رقیب شد.
سرمربی تیم ملی درانتها اظهار داشت: این درست كه ما در صوفیه باختیم و تنها دو برنز كسب كردیم، ولی اغلب رقبای نزدیك به تكواندوكاران ما در رنكینگ هم باختند، كسانی كه فاصله بسیاری داشتند و یا رتبه بالاتری موفق به كسب مدال شدند. این برای ما خطری محسوب نمی گردد. البته كشورهایی اروپایی یك تورنمنت در پیش دارند و امتیاز آن برای تكواندوكاران این قاره می تواند مفید باشد. بنا بر این رقابتهای روسیه با ۸۰ امتیاز برای ما اهمیت بسیار مضاعفی پیدا می كند. تكلیف سهمیه ها آنجا مشخص می شود و ما خیلی امیدواریم.


منبع:

1398/07/28
12:54:43
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: تیم , حریف , رقابت , شكست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی