كدام تیم ملی را باور كنیم؟

كدام تیم ملی را باور كنیم؟

به گزارش اخبار ورزشی تیم مارك ویلموتس دو بازی متفاوت را در رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 مقابل كامبوج و بحرین پشت سر گذاشت.عرفان حاج بابایی: از همان ابتدا كه ایران حریفان خویش را در دور اول مرحله گروهی رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر شناخت، همگان بر این باور بودند كه تیم مارك ویلموتس باید منتظر روزهای سختی در این گروه باشد. با این وجود تیم ملی ایران شروع مطمئنی در این رقابت ها داشت و موفق شد در گام نخست هنگ كنگ را با دو گل از پیش رو بردارد و خیلی زود صدرنشین گروه شود. با این وجود تیم تغییر یافته مارك ویلموتس در ادامه دو بازی كاملا متفاوت را در تهران و منامه پشت سر گذاشت.

كامبوج قربانی انگیزه ایرانیان
تیم ملی ایران در دومین بازی خود در دور نخست مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در استادیوم آزادی به مصاف كامبوج رفت. دیداری كه در حالت عادی می توانست یك مسابقه كم اهمیت باشد اما ورود زنان به ورزشگاه آزادی در این مسابقه، دیدار مقابل كامبوج را به یك بازی تاریخی و به یادماندنی در فوتبال ایران تبدیل كرد و كامبوج هم قربانی انگیزه مضاعف بازیكنان و هواداران جدید تیم ملی شد و شاگردان مارك ویلموتس 14 بار توانستند دروازه كامبوج نگون بخت را باز كنند. ویلموتس كه در طول 90 دقیقه هیچگاه حریفش را دست كم نگرفت، بازی را با تركیب اصلی اش آغاز كرد و حتی وقتی هم برد تیم ملی قطعی شده بود بازیكنان اصلی اش را از تركیب خارج نكرد و با قدرت تا آخر ادامه داد. اتفاقی برای هواداران جذاب بود اما همان موقع خیلی ها نگران بازی چند روز بعد مقابل بحرین و خستگی بازیكنان اصلی تیم ملی بودند.

بحرین همچنان گربه سیاه یوزها
حساسیت تاریخی تقابل های ایران و بحرین بر هیچكس پوشیده نیست. دیداری كه همیشه برای ایرانی ها جنبه حیثیتی داشته و پیروزی در آن بسیار مهم قلمداد می شود. با این وجود نمایش تیم ویلموتس مقابل بحرین شباهت چندانی به بازی مقابل كامبوج نداشت. اتفاقی كاملا طبیعی كه ناشی از قدرت حریف سه شنبه شب تیم ملی بود. بحرین كه تا قبل از بازی مقابل ایران، كامبوج را شكست داده بود و با عراق هم مساوی كرده بود مشخص بود كه حریف سرسختی در مقابل تیم ملی است و می تواند محكی كاملا جدی برای مارك ویلموتس در شغل جدیدش باشد.
تیم ملی در نهایت در منامه نتوانست كاری از پیش ببرد و نتیجه را با یك گل به حریفش واگذار كرد تا حالا مارك ویلموتس با چالش تازه ای كه در پیش رو دارد بیشتر آشنا شود. چالشی از جنس پیچیده شدن وضعیت گروه و حضور تیم های عراق و بحرین در رتبه های اول و دوم گروه كه ادامه بازی ها بخصوص جدال 23 آبان تیم ملی ایران در بصره مقابل عراق را حساس تر از همیشه می كند و این اخطار را به سرمربی بلژیكی تیم ملی می دهد كه همه تیم های آسیایی قرار نیست به آسانی سوریه و هنگ كنگ و كامبوج در مقابل ایرانیان تسلیم شوند.


254 43

1398/07/30
19:06:43
5.0 / 5
4707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی