سهمیه المپیك دوچرخه سواری ایران حتمی شد

سهمیه المپیك دوچرخه سواری ایران حتمی شد

اخبار ورزشی: با بیان اتحادیه جهانی دوچرخه سواری سهمیه المپیك 2020 كشورمان حتمی شد.به گزارش اخبار ورزشی به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در آخرین رده بندی تیم های ملی جاده، نام كشورمان را بعنوان یكی از سهمیه داران المپیك ۲۰۲۰ ژاپن معرفی نمود.
خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درباب كسب این سهمیه گفت: با بیان اتحادیه جهانی دوچرخه سواری یك سهمیه كشورمان در المپیك ۲۰۲۰ فعلا قطعی شده است. در جدول كشورهای عضو اتحادیه جهانی كه تعداد آن ۲۰۴ كشور می باشد تیم ملی جاده كشورمان با قرار گرفتن در رتبه ۳۹ رنكینگ جهانی یك سهمیه ورودی به المپیك را دریافت نمود.
وی اضافه كرد: تیم ملی كشورمان بعد از قزاقستان در رتبه دوم آسیا قرار دارد و كشورهای ژاپن و چین در جایگاه سوم و چهارم رنكینگ آسیا می باشند.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در ادامه گفت: نكته حائز اهمیت این است كه در دوره گذشته المپیك سهمیه ها برمبنای رنكینگ قاره ای بود، این در حالیست كه در این دوره سهمیه ها بر طبق رنكینگ جهانی در نظر گرفته شده است. یعنی اگر ما با شرایط دوره قبل در این دوره نیز قرار می گرفتیم تنها دو سهمیه در بخش جاده دریافت می كردیم.
قمری افزود: ایران هم اكنون بالاتر از كشورهای مجارستان، ونزوئلا و ژاپن در رتبه سی و نهم رنكینگ جهانی قرار دارد و به همراه كشورهای رده ۳۲تا ۵۰ با یك سهمیه در دو رشته تایم تریل انفرادی و استقامت جاده در المپیك ۲۰۲۰ حضور خواهد داشت.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ایران اشاره كرد: امیدواریم با حمایت های وزارت ورزش و جوانان و كمیته ملی المپیك شاهد افزایش سهمیه های دیگر این رشته باشیم.


منبع:

1398/08/01
17:07:07
5.0 / 5
4577
تگهای خبر: المپیك , تیم , فدراسیون , كمیته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اخبار ورزشی

Sport Event اخبار ورزشی
sportevent.ir - تمامی حقوق سایت اخبار ورزشی محفوظ است

SportEvent اخبار ورزشی

خبرها و اتفاقات روز ورزشی